با شارژ 4 هزار میلیارد تومانی خودروسازان کلید خورد؛

آغاز بازپرداخت طلب قطعه‌سازان

عصر خودرو- با دستور رئیس‌جمهوری و تبعیت بانک مرکزی، دور نخست پرداخت تسهیلات کمکی دولت به صنعت خودرو کلید خورد.

Tuesday 05 February 2019 - 00:30:00

آغاز بازپرداخت طلب قطعه‌سازان

به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از دنیای اقتصاد، حدود یک ماه پیش بود که سخنگوی انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی خبر از تصویب پرداخت تسهیلاتی 15 هزار میلیارد تومانی به خودروسازان داد. بر این اساس، ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی مصوب کرد چهار هزار میلیارد تومان در قالب تسهیلات ریالی و 800 میلیون یورو نیز به‌عنوان تسهیلات ارزی به زنجیره خودروسازی پرداخت شود. حالا خبر می‌رسد فرآیند پرداخت بخش ریالی این تسهیلات آغاز و حساب خودروسازان در بانک‌های عامل شارژ شده است.

آن‌طور که رئیس پیشین انجمن قطعه‌سازان ایران در گفت‌و‌گو با «دنیای‌اقتصاد» عنوان کرد، پرداخت تسهیلات چهار هزار میلیارد تومانی به خودروسازان با محوریت تسویه حساب بخشی از مطالبات شرکت‌های قطعه‌ساز، آغاز شده است. رضا رضایی افزود: در جلسه هفته گذشته هیات دولت، حسن روحانی رئیس‌جمهوری با توجه به اخذ گزارش‌های مربوط به اوضاع وخیم صنایع خودرو و قطعه، به رئیس‌کل بانک مرکزی دستور داده که مقدمات پرداخت تسهیلات کمکی به خودروسازان را فراهم کند. وی با بیان اینکه در نهایت رئیس‌کل بانک مرکزی نیز با پرداخت تسهیلات ریالی به زنجیره خودروسازی موافقت کرده، گفت:روند کار به این شکل است که قطعه‌سازان پس از ارائه مدارک خود به خودروسازها، از سوی شرکت‌های خودروساز به بانک‌های عامل معرفی و بخشی از طلب‌های خود را دریافت می‌کنند. رضایی تاکید کرد: در حال حاضر گروه خودروسازی سایپا اقدام به معرفی قطعه‌سازان به بانک‌های عامل کرده و ایران خودرو نیز به‌زودی وارد این فرآیند خواهد شد. به گفته وی، قطعه‌سازان در قالب این تسهیلات ریالی، طلب‌های 120 روزه خود را دریافت می‌کنند.
تسویه 30 درصد از طلب قطعه‌سازان

طرح پرداخت تسهیلات 15 هزار میلیارد تومانی به زنجیره خودروسازی، پس از آن مطرح شد که خودروسازان و قطعه‌سازان به‌دلیل بروز مشکلات اقتصادی در داخل و تحریم‌های آمریکا، در بحران عمیق نقدینگی فرو رفتند. اگر نگاهی به روزهای رفته بر صنعت خودرو طی سال‌جاری بیندازیم، متوجه خواهیم شد مشکلات ارزی از یکسو و آغاز تحریم‌ها از سوی دیگر، جریان نقدینگی در صنعت خودرو را ضعیف کرد و در ادامه به افت شدید تولید انجامید. نزولی شدن تیراژ خود سبب شد خودروسازان نتوانند به تعهدات عقب‌افتاده‌شان عمل کنند و در نتیجه، موجی از نارضایتی دامان شرکت‌های خودروساز را گرفت. به عبارت بهتر، خودروسازی کشور طی سال‌جاری با دو مشکل عمده کمبود نقدینگی و تحریم مواجه شد و کاهش تولیدی که در پس این دو اتفاق رخ داد، به تعدیل نیرو در صنایع قطعه‌سازی و حذف برخی شیفت‌های کاری در خطوط تولید خودروسازان منجر شد. در نتیجه این اتفاقات، مسوولان زنجیره خودروسازی کشور به‌خصوص قطعه‌سازان پی‌در‌پی از احتمال توقف کامل خطوط تولید خود در صورت عدم‌تامین نقدینگی خبر دادند. آنها هشدار دادند که اگر دولت قیمت خودرو را آزاد نکند و تسهیلات کمکی به زنجیره خودروسازی ندهد، موجی بزرگ از بیکاری شکل می‌گیرد که تبعات اجتماعی وحشتناکی به‌دنبال خواهد داشت.

در نهایت ازآنجاکه خودروسازی دومین صنعت بزرگ کشور به شمار می‌رود و دولت نمی‌خواست خطوط تولید صنایع خودرو و قطعه بخوابد و بیکاری بزرگ رخ دهد، به هر دو خواسته خودروسازان و قطعه‌سازان پاسخ مثبت داد. دولت ابتدا سیاست سرکوب قیمت را کنار گذاشت و به خودروسازان اجازه داد قیمت محصولات خود را در حاشیه بازار تعیین کنند و سپس مصوب کرد تا تسهیلات کمکی در اختیار زنجیره خودروسازی قرار گیرد. این در حالی بود که گفته می‌شد بانک مرکزی موافق پرداخت پول به صنعت خودرو نیست و از همین رو پروسه تزریق تسهیلات 15 هزار میلیارد تومانی در نطفه خفه شده است. مخالفت بانک مرکزی موجی از نگرانی را در بین خودروسازان ایجاد کرد و سبب شد قطعه‌سازان باز هم بابت تعطیلی واحد‌های تولید قطعه و به تبع آن، خطوط تولید خودروسازان هشدار دهند. در نهایت اما چون هیات دولت و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی پرداخت تسهیلات موردنظر را مصوب کرده و بسیاری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و حتی علی لاریجانی رئیس مجلس نیز پیگیر و موافق این ماجرا بودند، مرحله اول تزریق تسهیلات موردنظر کلید خورد.

در حال حاضر، چهار هزار میلیارد تومان به حساب خودروسازان در بانک‌های عامل واریز شده که سهم هر یک از دو خودروساز بزرگ کشور دو هزار میلیارد تومان است. هرچند ابتدا گفته شد 80 درصد این رقم به قطعه‌سازان پرداخت می‌شود، با این حال ظاهرا خودروسازان پذیرفته‌اند که کل این پول در اختیار تولیدکنندگان قطعه قرار گیرد. روال کار نیز طبق توضیحات رئیس پیشین انجمن قطعه‌سازان ایران به این شکل است که شرکت‌های خودروساز، پس از بررسی مدارک قطعه‌سازان، آنها را به بانک‌های عامل معرفی و بانک‌ها نیز بخشی از مطالبات آنها (120 روزه‌ها) را طبق هماهنگی صورت گرفته با ایران خودرو و سایپا، به حساب‌شان واریز می‌کنند.

پرداخت 4 هزار میلیارد تومان به قطعه‌سازان در حالی صورت می‌گیرد که گفته می‌شود رقم طلب صنعت قطعه از خودروسازی بین 15 تا 20 هزار میلیارد تومان است. البته همه این رقم شامل بدهی معوق نمی‌شود و بخشی از آن به مطالباتی مربوط است که هنوز سر رسیده نشده‌اند؛ بنابراین اگر کف این عدد را به‌عنوان میزان طلب قطعه‌سازان از خودروسازها در نظر بگیریم، پرداخت چهار هزار میلیارد تومان موردنظر، به معنای تسویه حدودا 30 درصد از ابربدهی شرکت‌های خودروساز به صنعت قطعه است.
محل هزینه‌کرد تسهیلات

اما پرسش مهمی که پیش از آغاز فرآیند پرداخت تسهیلات ریالی به خودروسازان مطرح شد، نحوه هزینه‌کرد آن بود. در واقع این پرسش مطرح بود که چهار هزار میلیارد تومان تزریقی صرف چه مواردی خواهد شد. حالا پاسخ این پرسش مشخص شده و کل چهار هزار میلیارد تومان موردنظر در اختیار صنعت قطعه قرار خواهد گرفت تا روند تامین قطعات تسریع و تیراژ افزایش یابد. در واقع خودروسازان نمی‌توانند از رقم موردنظر در راستای هزینه‌های جاری خود استفاده کنند، هرچند به هر حال بخشی از بار سنگین ابربدهی‌شان به قطعه‌سازها برداشته خواهد شد. در این شرایط، خودروسازان امکان آن را خواهند یافت که نقدینگی دریافتی از سایر منابع به‌ویژه پیش‌فروش‌ها را صرف امور جاری کرده و حداقل برای مدتی از فشار قطعه‌سازان برای پرداخت مطالبات خلاص شوند. البته خودروسازان می‌توانند امیدوار باشند دولت همان طور که پرداخت چهار هزار میلیارد تومان را مصوب و در مسیر اجرا قرار داد، در آینده نیز نسبت به تزریق بخش ارزی تسهیلات مصوب اقدام کند. در مصوبه اولیه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و هیات دولت، قرار شده علاوه‌بر چهار هزار میلیارد تومان تسهیلات ریالی، 800 میلیون یورو تسهیلات ارزی نیز به زنجیره خودروسازی پرداخت شود. البته آن‌طور که قطعه‌سازان می‌گویند، فعلا خبری از تسهیلات 800 میلیون یورویی نیست، اما امکان دارد در آینده و در جهت تسریع و بهبود روند تولید قطعه و خودرو، نسبت به پرداخت آن نیز اقدام شود.

در صورت پرداخت 800 میلیون یورو موردنظر به زنجیره خودروسازی، بخشی از آن باز هم در اختیار قطعه‌سازان قرار خواهد گرفت تا آن را صرف تامین مواد اولیه موردنیاز خود کنند. بخشی دیگر از مبلغ موردنظر هم به خود خودروسازها پرداخت خواهد شد که طبعا بخش عمده آن باید صرف تامین قطعات موردنیاز از خارج در راستای افزایش تیراژ شود.

واکنش دبیر انجمن قطعه‌سازان به آغاز پرداخت تسهیلات
تیراژ خودرو دو برابر می‌شود

دبیر انجمن قطعه‌سازان در گفت‌و‌گو با «دنیای‌اقتصاد» به پرسش‌هایی در مورد پرداخت تسهیلات کمکی به زنجیره خودروسازی کشور پاسخ داد. مازیار بیگلو تاکید کرد که روند پرداخت چهار هزار میلیارد تومان تسهیلات ریالی با محوریت مطالبات قطعه‌سازان، آغاز شده و به تبع این اتفاق، تیراژ خودروسازان ظرف هشت هفته و از اوایل سال آینده به سمت دو برابر شدن خواهد رفت.
  با توجه به اجرایی شدن پروسه پرداخت تسهیلات چهار هزار میلیارد تومانی به زنجیره خودروسازی، روند تزریق این پول به قطعه‌سازان به چه شکل است؟

با توجه به آنکه از ابتدا نیز تصویب تسهیلات موردنظر با محوریت پرداخت به قطعه‌سازان بود، روند تزریق آن به صنعت قطعه آغاز شده است. خودروسازان ابتدا قصد داشتند 80 درصد این پول را به قطعه‌سازان بدهند، اما در نهایت قرار شد کل چهار هزار میلیارد تومان موردنظر در اختیار صنعت قطعه قرار گیرد. روش کار نیز به این شکل است که قطعه‌سازان توسط خودروسازها به بانک‌های عامل معرفی می‌شوند و بخشی از طلب‌های خود را که به مطالبات 120 روزه آنها مربوط می‌شود، دریافت خواهند کرد. طی دیروز و امروز نیز بانک‌ها با برخی قطعه‌سازان تماس برقرار و شماره حساب آنها را برای واریز مبالغ مربوطه گرفته‌اند. فقط امیدواریم که بانک‌های عامل ما را درگیر کاغذبازی‌های مرسوم نکنند و ظرف چند روز آینده، کل چهار هزار میلیارد تومان مصوب به حساب قطعه‌سازان واریز شود. البته مبالغ واریزی با توجه به قیمت قدیم قطعات لحاظ شده، هرچند خودروسازان پروسه اصلاح قراردادهای خود با قطعه‌سازها و تعدیل قیمت را نیز آغاز کرده‌اند.
  گفته می‌شد بانک مرکزی با پرداخت این پول مخالف است؛ چه شد که در نهایت موافقت کرد؟

تزریق تسهیلات به خودروسازی، مصوب هیات دولت بود و بانک مرکزی هم طبعا باید آن را اجرا می‌کرد. البته مسوولان بانک مرکزی حرف‌شان این بود که باید ساز و کار پرداخت این تسهیلات مشخص شود و در نهایت نیز قرار شد کنسرسیومی از بانک‌های عامل به رهبری بانک ملت تشکیل و پرداخت چهار هزار میلیارد تومان موردنظر آغاز شود.
  با توجه به آنکه قطعه‌سازان زیادی از خودروسازان طلبکار هستند، آیا انصاف در پرداخت مطالبات آنها رعایت شده است؟

ایران‌خودرو و سایپا با نظارت انجمن قطعه‌سازان ایران لیست قطعه‌سازان طلبکار را برای معرفی به بانک، تعیین کردند. طبق نظارتی که ما انجام دادیم، می‌توانم بگویم خودروسازان انصاف را در پرداخت‌ها رعایت کرده‌اند.
  پرداخت تسهیلات موردنظر تا چه حد به افزایش تیراژ کمک خواهد کرد؟

طبق قولی که قبلا داده‌ایم، ظرف هشت هفته پس از دریافت کامل این چهار هزار میلیارد تومان، تیراژ را به سمت رشد حرکت می‌دهیم. می‌توانم ادعا کنم که تولید خودرو در کشور از سال آینده به مرز حدود پنج هزار دستگاه در روز خواهد رسید، یعنی بیش از دو برابر تیراژ فعلی. در واقع تزریق این پول عملا به افزایش تیراژ قطعه‌سازان کمک بزرگی خواهد کرد و حتی می‌توانیم بخشی از نیروهای تعلیقی را به سر کارشان برگردانیم. از ابتدا نیز اعلام کردیم که اگر قیمت‌گذاری آزاد و تسهیلات مالی تزریق شود، تیراژ افزایش خواهد یافت و حالا این دو اتفاق تقریبا رخ داده و بنابراین تیراژ را ظرف هشت هفته افزایش خواهیم داد.
  اما خودروسازان و قطعه‌سازان همچنان با مشکل تامین قطعات از خارج به دلیل تحریم، مواجه هستند؛ با این چالش چه می‌کنید؟

اگر دولت کاری به قیمت خودرو نداشته باشد و تسهیلات موردنیاز در اختیار صنایع خودرو و قطعه قرار گیرد، ما تحریم‌های بزرگ‌تر از این را نیز دور خواهیم زد. به هر حال هنوز تمامی راه‌های تامین قطعات خارجی بسته نشده و می‌توان با وجود سختی‌های فراوان، قطعات موردنیاز را وارد کرد. البته اگر دولت در آینده نسبت به پرداخت تسهیلات 800 میلیون یورویی اقدام کند، قطعا روند تامین قطعات از خارج نیز سرعت خواهد گرفت و این به معنای رشد هر چه بیشتر تولید است. خودروسازان و قطعه‌سازان هدفشان این است که تیراژ را تا حد امکان افزایش دهند تا در نهایت قیمت خودروها در حاشیه بازار کاهش یابد.

برچسب ها

قطعه سازانخودروسازانبانک مرکزیدولت
مطالب مرتبط بیشتر
اختصاص نیافتن ارز به قطعات خودرو و برنج از سوی بانک مرکزی واریز 100 درصدی درآمد پارک هوشمند حاشیه‌ای به حساب دولت ابهامات حذف برگه فیزیکی بیمه شخص ثالث + پاسخ بیمه مرکزی تردد 3 میلیون خودروی فرسوده در سطح کشور دردسرهای عدم اصلاح نرخ ارز در قراردادهای قطعه‌سازان مشخصات محصول جدید خودروسازان بم اعلام شد جزئیات تغییر قیمت خودرو از زبان سخنگوی دولت عصر خودرو: یکبار هم که شده ادعایتان را کامل و مستند منتشر کنید قیمت خودرو در بورس تعیین شود قراردادهای قطعه سازان بدون افزایش قیمت تمدید می شود؟ دستور اکید رحمانی برای افزایش تیراژ خودرو تا یک میلیون و 200 هزار دستگاه نیاز ارزی 2 میلیارد دلاری قطعه‌سازان در سال 99 تسریع در تخصیص ارز مورد نیاز صنعت تایر اخبار مربوط به ضرر قطعه‌سازان نادرست است جهش تولید نیاز به تصمیمات بزرگ و منطقی دارد با شروع فعالیت خودروسازان در سال جدید، شرکت سیف خودرو تولید SWM را شروع کرد افت 88 درصدی فروش خودروسازان فرانسوی! قیمت خودرو آزاد نشود، روزهای سختی را در پیش خواهیم داشت 758 هزار دستگاه خودروی سواری در سال 98 تولید شد متولیان امور باید برای جلوگیری از ضربه به اقتصاد به دغدغه‌های تولیدکنندگان بپردازند نگاهی به وضعیت تولید خودروسازان بزرگ در سال 98 تندباد سهمگین کرونا؛ بحرانی غیر قابل پیش بینی تحقق 3800 میلیارد از تسهیلات خودروسازان اتاق شیشه ای نقطه عطف تعامل ایران خودرو و قطعه سازان کشمکش ادامه‌دار بر سر قیمت گذاری خودرو مذاکره خودروسازان آمریکا با اتحادیه‌ کارگران برای بازگشایی خطوط تولید تحقق تولید 1.2 میلیون خودرو با وجود شیوع کرونا زیان انباشه 55 هزار میلیارد تومانی خودروسازان و قطعه‌سازان مسئولیت اجتماعی آمیکو در روزهای شروع کرونا ابر بدهی؛ مانع جهش تولید خودرو آغاز فعالیت زنجیره خودروسازی شرایط بهداشتی برخی تولیدکنندگان برای آغاز فعالیت از شنبه مهیا نیست آماده باش وزارت صنعت به قطعه سازان برای شروع تولید از 23 فروردین بازار خودرو در سال 99 به کدام سمت می‌رود؟ تعطیلی صنایع قطعه‌سازی تا 22 فروردین‌ماه جهش تولید نیازمند رفع موانع تولید است نتایج میزهای تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو چه بود و به کجا رسید؟ لزوم تشکیل کمیته ملی برای جهش تولید در خودروسازی تعطیلی خودروسازان آمریکا تا ماه آوریل ادامه خواهد داشت سرانجام پرداخت تسهیلات به قطعه‌سازان بیش از 200 قطعه با ارزبری 2 میلیارد یورویی داخلی سازی شد 84 درصد مطالبات قطعه‌سازان پرداخت شد مطالبات قطعه‌سازان تا پایان هفته جاری پرداخت می‌شود تولید ماسک های مختلف مورد نیاز جامعه را شروع کنید هشدار به توقف دست کم 2 ماهه قطعه‌سازی و بیکاری 550 هزار نفر خطر توقف موقت تولید صنعت قطعه سازی ارائه غیرحضوری خدمات فروش ایران‌خودرو، زمینه‌ساز توسعه دولت الکترونیک قطعه سازان تاکنون 15 درصد از مطالبات را دریافت کرده اند اگر تا فردا مطالبات پرداخت نشود دیگر توان تولید نخواهیم داشت سرگذشت دو دهه قیمت‌گذاری خودرو کروز نخستین قطعه ساز در همکاری با دانشگاه های کشور برای طراحی قطعات پیشرفته داخلی است اعضای هیات مدیره انجمن قطعه‌سازان انتخاب شدند قطعه‌سازان اهل خودروسازی؟ اعضای هیات مدیره انجمن قطعه‌سازان انتخاب شدند اعضای هیات مدیره انجمن قطعه‌سازان انتخاب شدند راهکار کاهش قیمت تمام‌شده خودرو جامعه قطعه سازان بدون دعوت اعضا مجمع برگزار می‌کند عرضه مواد اولیه داخلی با نرخ جهانی موجب افزایش قیمت خودروها شده است حمایت دولت به هموار کردن مسیر برای قطعه سازان یک ضرورت است مجلس از قطعه‌سازان در تعمیق ساخت داخل قطعات حمایت می‌کند انتقاد قطعه سازان از اعمال جریمه توسط بانک مرکزی بابت دیرکرد تسویه ارزی جزئیات ارتقاء‌خودروها به استاندارد یورو 5 حمایت همه جانبه ایران‌خودرو از قطعه‌سازان سراسر کشور قطعه سازی باعث زنده نگه داشتن خودروسازی می شود چرا بانک مرکزی به تایرسازان ارز نمی‌دهد؟ کاهش تاثیر وام خودروسازان با تاخیر در پرداخت خودروسازان در پیچ واگذاری 5 هزار میلیارد تومان از بدهی قطعه‌سازان تسویه می‌شود کروز با افزایش ظرفیت تولید خودروسازان بیشترین سهم را در تامین قطعات دارد جذب 40 هزار نفر در صنعت قطعه‌سازی با رونق خودروسازی خودروسازان تا پایان سال 99 واگذار می شوند شرط استفاده ایران‌‌ خودرو و سایپا از مصوبه افزایش 10 هزار میلیارد تومانی اختصاص 7200میلیارد تومان وام به خودروسازان 10هزار میلیارد تسهیلات برای خودروسازان در نظر گرفته شد شکستن رکورد در ایران خودرو با تولید 2300 دستگاه خودرو وزارت دفاع ایران در ساخت قطعات به خودروسازان کمک خواهد کرد طرح فروش تایر خودروهای تجاری با قیمت دولتی مسیر جدید تامین نقدینگی قطعه‌سازان امضای تفاهمنامه 6500 میلیارد تومانی بین وزارت نفت و خودروسازان تامین نقدینگی موردنیاز قطعه سازان ظرف دو هفته آینده عارضه‌ هفت گانه قطعه‌سازی تولید مشترک خودروهای روسی در ایران جدی شد چانه‌زنی خودروسازان برای تغییر استاندارد آلایندگی افزایش قیمت ارز از 11 هزار و 500 به 12 هزار و 300 تومان روی بازار خودرو اثر گذاشته است تصویب افزایش 10 هزار میلیارد تومانی حد اعتباری خودروسازان در دولت قیمت جدید بنزین بازار کدام خودروها را داغ کرد؟ قطعات پژو 405 برای سمند و پارس قابل استفاده است مذاکره خودروسازان با بانک مرکزی برای دریافت تسهیلات 23هزار میلیارد تومان؛ میزان بدهی خودروسازان به قطعه‌‌سازان پیش‌بینی درآمد سالانه 40 هزار میلیارد تومانی با افزایش قیمت بنزین خیلی "بی‌پول" شده‌ایم! چراغ سبز به استارت‌آپ‌های حمل‌ونقل 20 درصد قطعات خودرو در بازار داخلی است توزیع ناعادلانه تسهیلات بانکی میان قطعه‌سازان صنعت خودرو 10 هزار میلیارد تومان بهره به بانک‌ها پرداخت کرد آسیب صنعت قطعه در پی مشکلات خودروسازان حذف آپشن چقدر روی قیمت خودروها تاثیر دارد؟ یکه‌زارع: افزایش 30 درصدی قیمت خودروها کذب محض است اعطای تسهیلات به قطعه‌سازان از محل سود وام‌های قبلی پاسخ به «خودروسازی فشل» آیین‌نامه‌های مورد نیاز FATF در دولت تصویب شده است خط و نشان خودرویی‌ها برای رییس کل بانک مرکزی میزان دقت در قطعه سازی کروز فرا دقت است بلاتکلیفى ٢٣هزار میلیارد بدهى خودروسازان به قطعه سازان دولت حتی یک اتوبوس به شهرداری تهران نداده 85 درصد از قطعات پس از فروش خودرو‌ها وارداتی است داخلی‌سازی گامی مثبت در صنعت خودرو و قطعه بدهی 6 هزار میلیارد ریالی خودروسازان به قطعه‌سازان سمنانی رنسانس بلندپروازانه مازراتی با ده مدل جدید هنوز دست قطعه‌­سازان خالی است عدالت در پرداخت مطالبات قطعه سازان را رعایت می کنیم کاهش 27 درصدی قطعه سازی نسبت به سال گذشته اعلام آمادگی خودروسازان تبریزی برای تولید اتوبوس نوآوری و خلاقیت رویکرد مدیران کروز برای ماندگار شدن اصلاح قیمت در قراردادهای قطعه‌سازان کمک‌کننده خواهد بود دغدغه‌های شعارگونه بانک مرکزی برای مشکلات بازار خودرو دولت به ورود شورای رقابت برای قیمت گذاری خودرو تمایلی ندارد بازنگری قراردادهای قطعه‌سازان ایران خودرو آغاز شد ضرورت تقلیل زمان پرداخت مطالبات قطعه‌سازان به یکماه جزئیات پیشنهاد قطعه‌سازان به وزیر صنعت خصوصی‌سازی با دخالت دولت خودروسازان را نابود می‌کند خودروسازها در پرداخت مطالبتشان به قطعه سازان وفادار نیستند ترامپ برنامه داشت سه اتوبان منتهی به تهران را ببندد مدیر عامل ایران خودرو با قطعه سازان دیدار می کند برنامه کاهش ارزبری 40 میلیون یورو با افزایش عمق ساخت داخل قطعات عرضه سه محصول جدید توسط ایران خودرو تا پایان سال جاری جای خالی هلدینگ‌های قطعه‌سازی همه مردان ایران خودرو حد و حدود دولت در خودروسازی اقدامات تاثیرگذار وزارت صمت برای اصلاح صنعت خودرو گزارش پرونده های خودروسازان در مجلس قرائت می شود کاهش التهاب بازار با افزایش عرضه خودروسازان همگان باید برای بقای اشتغال صنعت خودرو به کمک بیاییم کمبود مواد اولیه مشکل جدی قطعه‌سازان سمنان است یکه تازی دولت در خودروسازی تولید انبوه هفت قطعه خودرویی در کشور انعقاد قرارداد 485 میلیون یورویی میان قطعه‌سازان و خودروسازان برای داخلی‌سازی قطعات قطعه سازی که خودروسازان با مجموعه‌اش همکاری نمی‌کند، به مجلس گزارش کند دولت به متقاضیان جا مانده از دریافت کارت سوخت فرصت دهد 4 مشکل صنعت قطعه‌سازی اعلام شد چرا صنعت قطعه سازی همواره متهم است؟ در جلسه انتقادی سازمان بازرسی با خودروسازان چه گذشت؟ بدهی معوق خودروسازان چالش اصلی صنعت قطعه تمسخر بنز و بی‌ام‌و توسط ترامپ نیازی به واردات قطعات پیشرفته کنترلی خودرو نداریم فروش مواد اولیه داخلی به صورتی شده که حتماباید به دنبال دلالان برویم وضعیت بحرانی قطعه سازان و خودروسازان خودروسازان را نمی‌خریم دولت دخالت در مدیریت خودروسازان را کنار بگذارد؛ تغییر مالکیت دردی دوا نمی کند پرواز ستاره اقتصادی دهه 40 با فرافکنی نه داخلی سازی می‌شود نه تولید افزایش پیدا می‌کند کاهش شدید سود شرکت رنو در 6 ماهه اول 2019 گردهمایی قطعه سازان در شیراز برگزار شد مهلت پرداخت تسهیلات به قطعه‌سازان تمدید شود داخلی سازی کامپیوتر خودرو در 2 شرکت خودروساز توان داخلی سازی گیربکس خودروهای تجاری در کشور وجود دارد چقدر می‌توان در داخلی‌سازی قطعات پیش رفت؟ نیاز فوری قطعه سازان به 8 هزار میلیارد تومان نقدینگی به محض بهبود فضای کسب و کار بین المللی، داخلی سازی به فراموشی سپرده می شود 844 میلیون یورو به قطعه‌سازان پرداخت می شود خبر ساختگی فاکتورشدن 3 هزار برلیانس توسط سایپا کذب محض است قطعه سازان در مسیر خودکفایی گام بر می دارند خداحافظی با پدر ماستنگ و ناجی کرایسلر مهلت 6 ماهه به بانک مرکزی برای تامین تسهیلات مورد نیاز قطعه‌سازان انعطاف زنجیره خودروسازی در ماجرای تسهیلات ارزی؟ از سال 85 تاکنون همه قطعه سازان با مشکل نقدینگی مواجه هستند خودروسازان یوآن و روپیه دریافت کنند شرط تولید خودروی جدید از زبان معاون رییس جمهور ساخت پژو 301، اولین پروژه با بیشترین سطح خودکفایی است تزلزل در انجمن قطعه‌سازان قطعه‌سازان داخلی برای تامین لوازم یدکی موردنیاز بازار وارد میدان شوند مطالبات شبکه تامین از صنعت خودرو 22 هزار میلیارد تومان است خودروسازان بازار را تشنه نگه‌ داشته‌اند تامین پول قطعه سازان گامی برای تحقق رونق تولید کسری 15هزار میلیارد تومانی قطعه‌سازان در سال98 بانک مرکزی ارز لازم برای واردات لاستیک را پرداخت کند عدم پرداخت تسهیلات باعث تولید خودروهای ناقص شد ضرورت تخصیص وام بی‌بهره به قطعه‌سازان قراردادهای خودروسازان و قطعه سازان عادلانه نیست اخبار جدید از توافق امروز قطعه‌سازان با دولت دولت ناچار به واگذاری سهام خودروسازان است پیگیری وزارت کار برای حل مشکل قطعه‌سازان خودرو جریمه سنگین در کمین خودروسازان بزرگ جهان پیش شرط واگذاری سهام دولت در خودروسازی‌ها چیست؟ مطالبات قطعه‌سازان به 22هزار میلیارد تومان رسید جلوی پیش‌فروش بدون تاریخ خودرو گرفته شود تصمیمی برای تغییر قیمت بنزین اتخاذ نشده است ماجرای خودروهای ناقص پیچیده شد کاهش هزینه و رشد بهره‌وری با بومی‌سازی قطعات خودرو شرکت رنو دیگر شریک راهبردی خودروسازان ایرانی نخواهد بود کمبود نقدینگی، مشکل اصلی خودروسازان و قطعه سازان طلب 400 میلیارد تومانی قطعه‌سازان از خودروسازان فرمان خودروسازی در دست دولت ضرورت تدوین دستورالعمل محاسبه قیمت خودرو در شرایط خاص اظهارات مدیرکل تعزیرات تهران در تضاد با رویکرد رئیس قوه قضائیه است پرداخت مطالبات قطعه سازان یک ماهه شود پراید چقدر ریخت؟ موضوع دپوی خودرو در انبار خودروسازان صحت ندارد عدم تأمین مواد اولیه و قطعه، موجب کاهش عرضه و افزایش قیمت خودرو می‌شود دود تنش در بازار قطعه سازان و خودروسازان به چشم مردم می رود بازار مشهد با کمبود لاستیک مواجه است حمال‌های خودروساز را بشناسید عرضه قطعه از سوی قطعه ساز بر اساس قرارداد با خودروساز پیش می رود تکذیب گروگانگیری خط تولید ایران خودرو توسط یک قطعه ساز انجمن‎ها از طرح مسائلی که کمکی به تولید نمی‎کند، بپرهیزند ​قطعه‌سازان خط تولید خودروسازی را گروگان گرفته‌اند؟ سواری «فیات» در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان قم تولید می‌شود به‌زودی بیش از 100 هزار خودرو عرضه می‌شود توقع قطعه‌سازان از دولت 130 برنامه عمق ساخت داخل در صنعت قطعه سازی وزارت صنعت خواستار تسریع در تخصیص تسهیلات قطعه‌سازان شد حق بیمه کارگران کارگاه‌های تولید قطعات خودرو تقسیط شد دولت نقدینگی خودروسازان را تامین کند آخرین خبر از دو چالش روز تاکسی‌های اینترنتی خودروسازان ملزم به تعمیق ساخت داخل قطعات شدند 150 هزار خودروی ناقص در انبارها معطل قطعه است توسعه داخلی سازی قطعات خودرویی با حمایت از قطعه سازان تمدید 2 ماهه مهلت ترخیص خودروهای سواری وارداتی دستورالعمل جدید بانک مرکزی برای واسپاری‌ها کنترل مصرف بنزین وظیفه مردم است یا خودروسازان؟ تسهیلات ندهند کاهش تولید داریم برنامه منسجم حمایت از قطعه سازان وجود ندارد تولید خودروسازان با تامین نقدینگی رونق می گیرد تولید40 هزاردستگاه محصولات ایران خودرو از ابتدای سال 98 تاکنون راهکارهایی برای تحقق شعار رونق تولید در صنعت خودرو تلاش برای داخلی سازی قطعات پیشرفته خودرو به ثمر خواهد نشست میزان تولیدات داخلی و میزان واردات لوازم یدکی خودرو باید کنترل شود ثبت‌نام کارت سوخت در شعب منتخب بانک‌ها رشد تولید خودرو موجب بهبود وضعیت قطعه‌سازان شده است شمارش معکوس برای اعلام نرخ جدید سوخت 4 ضرورت برای تحقق شعار رونق تولید در صنعت خودرو گذر از پیچ بحران با دوپینگ دولتی عرضه کم خودروسازان و افزایش قیمت خودرو در بازار سال نو هوندا هم سبز می‌شود! کارنامه تولید خودروسازان در سال97 تسهیلات اعطایی به قطعه‌سازان نوشدارو بعد از مرگ سهراب نباشد برنامه تولید 1.200.000 دستگاه خودرو محقق می‌شود!؟ تب و تاب بازار خودرو چه زمانی فروکش می‌کند؟ امیدی برای آزادسازی واردات خودرو نیست فرمان واگذاری اموال خودروسازان صادر شد افزایش قیمت در بازار بی‌مشتری قطعه سازان تسهیلات ارزی را ریالی بازپرداخت می کنند تقویت همکاری فورد و چانگان کاهش جهانی تولید خودرو نقشه راه تولید 2/ 1 میلیون خودرو قطعه سازان به 15هزار میلیارد تومان سرمایه در گردش نیاز دارند دوپینگ خودروسازان با فروش نقدی دو فرمان اقتصادی به زنجیره خودروسازی چشم‌انداز قیمت خودرو در سال98 فروشندگان مواد اولیه داخلی، گران‌فروش‌تر از خارجی‌ها سهم دولت از خودرو حرکت خودرو در جاده سنگلاخ تولید چهار شرط قطعه‌سازان برای افزایش تولید کمتر از یک درصد منابع ایران خودرو و سایپا سهم تحقیقات است دو سال ما را از بیمه و مالیات معاف کنید احتمال جریمه سنگین برای خودروسازان آلمانی گلایه قطعه‌سازان از روند کند پرداخت تسهیلات پرداخت تسهیلات ارزی در کما تکرار تجربه موسسات مالی در خودروسازی جاسوس مخفی خودروسازان در اختیار والدین! خودروسازان آلمان به کارشکنی در توسعه انرژی پاک متهم شدند خودکفایی 80 درصدی در تولید قطعات خودرو 60 درصد ثبت نام کنندگان خودرو، مصرف کننده واقعی نیستند 400 واحد قطعه سازی، تعطیل یا نیمه تعطیل شد رایزنی با همتی و دژپسند برای حل مشکل نقدینگی و ماده اولیه تولید خروج دولت از بنگاه داری بازار را رقابتی می کند خودروهای جذاب آینده را ببینید سال 97، سال بی برنامگی دولت در صنعت خودرو پیشنهادی برای بازپرداخت تسهیلات ارزی خودروسازان طلب 20 هزار میلیارد تومانی قطعه‌سازان افت نوروزی تولید خودرو دردسرهای پرداخت تسهیلات ارزی به خودرو بیش از 80درصد مطالبات قطعه‌سازان پرداخت شد مشکل بیکاری کارگران قطعه‌سازی حل شد بن‌بست در پرداخت تسهیلات ارزی قطعه‌سازان 800 میلیارد تومان مطالبات قطعه سازان پرداخت نشده است مخالفت قطعه سازان با تصمیم اخیر بانک مرکزی رسیدگی قضایی به 300 پرونده شکایت از خودروسازان تعدیل هفت هزار نفری کارکنان فولکس‌واگن 5 روند مهم در نمایشگاه خودروی ژنو 4هزار میلیارد تومان تسهیلات در اختیار قطعه‌سازان قرار می‌گیرد چرا قیمت خودرو کاهشی شد؟ اختلاف ارزی بانک مرکزی و قطعه‌سازان روند قیمت‌گذاری خودرو در سال آینده تحقق 85 درصدی پرداخت تسهیلات به قطعه سازان نفس دوگانه‌سوزها به شمارش افتاد نقشه راه برای گذر از چالش‌های صنعت خودرو سیاست کلان تامین مالی، همه قطعه سازان را بهره مند می کند تزریق3400میلیارد تومان نقدینگی به صنعت قطعه سازی صنعت خودرو؛ بیگانه با بهره وری، زنده به مدد حمایت دولت 80 درصد مطالبات ریالی قطعه سازان پرداخت شد روسیه راه چین را در بازار خودروی ایران می‌رود؟ بیش از 75درصد تسهیلات قطعه‌سازان پرداخت شده است خودروی روس‌ها در راه ایران فرصت 3 روزه به خودروسازان برای ایفای تعهدات پرداخت تسهیلات ارزی مشروط شد آغاز فروش فوری پژوپارس و 206 صادرات لاستیک داخلی به اروپا ممنوع شد کاهش دنباله دار قیمت خودرو در بازار شرط ورود لادای روسیه به ایران چیست؟ با پرداخت مطالبات 120 روزه قطعه سازان ، روح جدیدی در زنجیره تامین گروه سایپا دمیده شد کور سوی امید در خطوط تولید خودروسازان پژو مزد رفتن از ایران را گرفت پاتک به عملیات آزادسازی قیمت خودرو هجوم متقاضیان در سایه رشد قیمت‌ها نشست کمیسیون اصل 90 با وزیر صمت و نمایندگان خودروسازان روند روبه رشد تولید خودروسازان پاشویه تب بازار عبور تولید روزانه ایران خودرو از مرز 2100 دستگاه خودرو 10 هزار کانتینر قطعات یدکی خودرو تا قبل از عید ترخیص می شود تزریق نقدینگی به صنعت قطعه سازی شتاب گرفت بلاتکلیفی جدید ثبت‌نام‌کنندگان خودرو پادزهر دلالی در بازار مذاکره برای ترخیص 10 هزار کانتینر لوازم یدکی جهت حل مشکلات خودروسازان قطعه سازان زیر چرخ خودروسازان بیگ‌بنگ بازار خودرو آغاز پرداخت مطالبات قطعه سازان استقبال مشتریان از قیمت‌های داغ صعود قیمت‌ها با تورم انتظاری ظرفیت تولید 788 نوع قطعه خودرو در استان سمنان وجود دارد جاده ناهموار تولید دوگانه‌سوزها پیشداوری آزادسازی قیمت خودرو زمان استرداد ودیعه خودروهای انصرافی خودروسازان به جای تحویل خودروهای پیش فروش شده آنها را در بازار آزاد می‎‌فروشند پرداخت اولین سری بدهی خودروسازان به شرکتهای قطعه ساز در هفته جاری آنچه بیشتر قطعه‌سازان ایران را آزار می‌دهد چراغ سبز به واردات خودرو؟ خودروهای وارد شده با ثبت‌سفارش جعلی، تحویل اموال تملیکی شد حرکت در جاده یک‌طرفه داخلی‌سازی خودروسازان حق گران کردن خودروهای پیش فروش را ندارند مشکل قطعه‌سازان خودرو در استان قم حل می‌شود بدهی‌های معوق خودروسازان به 20 هزار میلیارد تومان رسید جزئیات دستور بانک مرکزی برای پرداخت وام به قطعه‌سازان دعوت از قطعه سازان جهت داخلی سازی قطعات خودرویی سه راهکار سازمان حمایت برای تعهدات معوق خودروسازان تسهیلات، دوای درد خودروسازی است؟ خودروسازان مکلف به تحویل خودرو با ‌قیمت قبل به خریداران شدند جزییات پرداخت 4 هزار میلیارد تومان وام بانکی به قطعه‌سازان پرداخت مطالبات قطعه سازان کلید خورد تزریق 4 هزار میلیارد تومان به قطعه‌سازان خودرو وعده‌های پرریسک پیش‌فروش‌های بی‌پشتوانه بی گناهی رئیس انجمن صنفی شرکت های امداد خودرویی کشور با رای برائت در دادگاه تجدید نظر تصویب بسته حمایتی خودروسازان خودزنی خودروسازان ادعای خودروسازان در تولید برقی‌ها بازگشت رونق به چرخه تولید با افزایش تیراژ تولید افزایش قیمتی که لغو شد؛ ستادی که حاشیه ساخت شکایت از نمایندگی‌های خودروسازان در صدر افزایش 30 درصدی قیمت خودرو لغو شد رشد تیراژ محصولات رنو در ایران نقطه توقف افزایش قیمت تولید در دی‌ماه افزایش یافت قطعه‌ساز‌ها خواستار دریافت غرامت از خودروسازان فرانسوی شدند مشتری عزیز، خودرو نداریم واگذاری سهام خودروسازان، زهر یا پادزهر قطعه سازان قلب تپنده صنعت خودروسازی هستند دولت فرمان تصدی‌گری در صنعت خودورسازی را رها می‌کند؟ رایزنی مجلس با دولت برای تعیین تکلیف قیمت خودرو توافق قطعه سازان و خودروسازان تلاش مجلس برای اصلاح امور خودروسازان اصلاح قیمت قطعات کلید خورد پل عبور قطعه‌سازی از بحران قطعات تقلبی خودرو به مرز هشدار رسید امکان‌سنجی کاهش قیمت خودرو از مسیر تیراژ خودروسازان متعهد به رعایت حقوق مردم هستند پیشنهاد یک تشکل صنفی قطعه سازی برای «واردات بدون انتقال ارز» طلب قطعه سازان گلپایگان از مگاموتور پرداخت شود آغاز پیش‌فروش خودرو با قیمت‌های جدید فراگیری رکود همزمان با اعلام قیمت‌ها سود 2 هزار و 272 میلیارد ریالی متخلفان از فروش خودروهای لوکس قیمت قطعات خودرو هرچه سریعتر تعدیل شود درخواست خودروسازان از ترامپ عارضه هفت‌گانه در فرآیند تولید قطعه سد جدید ترخیص خودروهای وارداتی غول‌های خودروسازی خواستار پایان آشفتگی تجاری دولت ترامپ شدند خودروهای مانده در گمرک اجازه ترخیص دارند واردات خودرو بدون انتقال ارز ممنوع پاسخگویی به توقعات کمی و کیفی با افزایش قیمت؟ واکنش قطعه سازان به افزایش قیمت خودرو: نرخ قطعات تعدیل شود تنظیم بازار خودرو تا اردیبهشت 98 ضرورت جلوگیری از خودتحریمی و حمایت از قطعه‌سازان داخلی اختصاص 11 هزار میلیارد تومان تسهیلات به قطعه سازان یک کارشناس صنعت خودرو پیشنهاد کرد:ضرورت ترسیم نقشه راه خودکفایی در صنعت خودرو سرانجام خودروهای پیش فروش شده چیست؟ وعده 12هزار میلیارد تومانی دولت به خودروسازان افزایش 70 درصدی قیمت خودرو‌های زیر 45 میلیون تومان مجلس از ابزارهای قانونی برای رفع مشکلات قطعه سازان استفاده می‌کند جای خالی شورای سیاست‌گذاری خودرو در ماجرای قیمت‌گذاری دولت 50 درصد حق بیمه رانندگان را در بودجه 98 حذف کرده است احتیاط در قیمت‌گذاری خودروهای پر تقاضا مطالبات انباشته قطعه سازان از شرکتهای خودروساز پیگیری می شود درخواست قطعه سازان برای افزایش 50 تا 70درصدی قیمت ها قطعه سازان منتظر اقدام عملی؛ نبود صدای واحد در دستگاه ها وارد کردن شوک به قطعه سازان، اشتغال را با مشکل روبرو می‌کند بیکاری 280 هزار نفر قطعه ساز حمایت از قطعه‌سازان صنعت خودرو روی زرد تولید درآمد دولت از ناحیه شماره‌گذاری و نقل‌و‌انتقال خودرو کارشناسی قیمت خودرو تمام نشد؟ بی‌تحرکی در قیمت‌گذاری محصولات کم‌تیراژ برگزاری جلسه وزارت کار با ریاست جمهوری برای حل مشکل کارگران قطعه ساز بازگشت رونق به صنعت قطعه تا پایان سال زمان می برد پیشنهاد عرضه «خودرو یارانه‌ای» نسخه شفابخش برای آشفته بازار خودرو عوامل قاچاق متصل به ساختار دولتی را معرفی می کنیم «خودرو» در معادله قیمت بنزین خودروسازان حق ندارند بهانه بیاورند تحقیق و تفحص از خودروسازان کلید خورد 95 درصد ثبت نام کنندگان خودرو را برای مصرف نمی‌خواهند قطعه‌سازان خودرو 37 درصد از نیروهای خود را تعدیل کردند قطعه‌سازان یکی پس‌از دیگری ورشکست می‌شوند همکاری نیسان و رنو در پرونده گون قطعه سازان با 10 هزار میلیارد تومان جانی دوباره می گیرند وامانده در تردید صنعت قطعه نیازمند بازپرداخت های کوتاه مدت خودروسازان 2 هزار میلیارد تومان به قطعه سازان بدهکارند 90 درصد مشکلات قطعه سازان با افزایش قیمت خودرو حل می شود چرا بدهی قطعه سازان تسویه نمی‌شود؟ واکنش به قیمت‌های جدید فراخوان هزاران خودروی نیسان در ژاپن نتیجه اعتماد به دولت تحریم بهانه حذف قطعات نشود روند کند تولید با موانع موجود بر سر بازرگانی قطعات خدمات پایدار در گرو حذف بروکراسی ترخیص قطعات از گمرکات قیمت‌گذاری خودرو در «حاشیه» تداوم ممنوعیت واردات در سال آینده؟ دولت هزینه سرکوب قیمت را بپردازد ایجاد خط اعتباری برای حل مشکل قطعه سازان خودرو خراسان رضوی رمزگشایی از جعبه سیاه «افزایش معقولانه قیمت» کارت‌ بانکی به کارت سوخت متصل شد قیمت خودرو در دولت تعیین می‌شود پشت پرده التهاب بازار خودرو فروش ویژه اقساطی جیلی GC6 خودروسازان دوباره سراغ بازار سرمایه رفتند طلب هفت هزار میلیاردی قطعه‌سازان هزینه سنگین بازگشت نیروهای تعدیل شده در حوزه واردات خودرو مشکلی در تامین قطعات خودروهای فعلی در دست تولید وجود ندارد احتمالِ تعدیلِ 400 هزار کارگر قطعه‌ساز دور جدید افزایش قیمت خودرو ثابت نگه داشتن قیمت قطعه به معنای توقف واحد تولیدی است قطعه سازان با کمبود نقدینگی رو به رو هستند گران‎فروشی 50درصدی قطعات خودرو در بازار مانعی در مسیر اجرای خروج فرسوده‌های سنگین هیاهوی قطعه‌سازان در سکوت خودروسازها قطعه‌سازان برای افزایش قیمت دست به دامان رئیس جمهور شدند نامه سرگشاده انجمن قطعه سازان خودرو به رئیس جمهور سهام دولت در خودروسازی‌ها به صفر برسد تعطیلی واحدهای قطعه سازی با ممنوعیت ورود قطعات به کشور قطعه‌سازان پشت درِ بسته سامانه نیما رئیس هیات مدیره گروه سایپا :قطعه سازان، یاران استراتژیک گروه سایپا هستند فعالان صنعت قطعه سازی مطرح کردند :تامین مواد اولیه؛ مهمترین مشکل قطعه سازان انتقال دانش فنی ساخت برخی قطعات خودرو به ایران بدهی 15هزار میلیاردی خودروسازان به قطعه‌سازان رئیس انجمن صنایع همگن، نیرومحرکه و قطعه سازی:هماهنگی با هدف تامین مواد اولیه قطعه سازان ضرورت فعلی صنعت قطعه قطعه سازان ایرانی برای تامین قطعات رنو اعلام آمادگی کردند طرح «ساماندهی صنعت خودرو» جایگزین «ساماندهی بازار» شد سازمان حمایت قیمت های جدید را اعلام می کند طلب 3000 میلیارد ریالی قطعه سازان سمنان وصول می شود احتمال توقف تولید خودرو به‌دلیل ورشکستگی قطعه‌سازان کسری قطعات خودرو هم‌چنان ادامه دارد تحریم قطعات خودرو،تلاش برای توقف تولید ملی دلایل عدم اعلام رسمی افزایش قیمت خودرو ریز سود و زیان خودروسازان در فروش خودرو باز هم گران شد حذف قیمت‌گذاری و پرداخت مابه‌التفاوت در دستور کار وزیر جدید صمت چه دستگاهی حرف آخر را برای قیمت خودرو می‌زند؟ دلالان برنده و مردم متضرران اصلی آشفته بازار خودرو هستند تولید محصولات رنو متوقف نمی شود رویاپردازی در مجلس؟ لکسوس مطمئن‌ترین خودرو شد ثبت سفارش های قطعه سازان معلق شد توضیح انجمن قطعه سازان درباره ارزبری خودروهای داخلی دولت و خصولتی‌ها سهامدار بزرگ صنعت خودرو عملکرد دستوری در زنجیره تامین خودروسازان محکوم به شکست است اعلام قیمت جدید خودروها در کما رقم دقیق جریمه خودروسازان اعلام می شود مشکلات داخلی؛ سد راه تامین قطعات خودرو قیمت قطعات خودرو 100 تا 300 درصد افزایش یافت قطعه‌سازان خودرو، راه دور زدن تحریم را می‌دانند رفع هیجان بازار خودرو نیازمند منطقی شدن نرخ های کارخانه است اثر مثبت FATF بر صنعت خودرو نابودی برخی قطعه‌سازان در پی افزایش نرخ ارز ساخت خودروهای پیش فروشی 6 هزار میلیارد تومان قطعه نیاز دارد سرانجام خودروهای پیش‌فروش شده بدهی خودروسازان به قطعه‌سازان از 15 هزار میلیارد تومان گذشت ارز، قیمت خودرو را پایین کشید انتقاد از ترجیح قطعه‌سازان چینی به قطعه‌سازان داخلی کاهش 50 درصدی تولید قطعه‌ سازان قطعه سازان مازنی 130 میلیارد تومان از خودروسازان طلب دارند تلاطم‌های بازار قطعات خودرو با ثبت سفارش فروکش می‌کند سفر در زمان با تاریخچه صنعت خودروسازی جهان ضرورت توسعه توانمندی های قطعه سازان خودرو تولیدکنندگان قطعات یدکی خودرو، مواد اولیه را از گمرک ترخیص نمی‌کنند انحصار در تولید قطعه و خودرو وجود ندارد پتروشیمی‌ها و خودروسازان وارد میدان حمایت از دولت شوند آمریکا مردم ایران را هدف قرار داده است هشدار می‌دهم خودروسازان و قطعه‌‎سازان حق ندارند انحصار ایجاد کنند بحران جدید صنعت قطعه در راه است شکایت قطعه‌سازان از بانک مرکزی به دیوان عدالت گل به خودی ترامپ در خودروسازی پرداخت عمده مطالبات قطعه سازان تا پایان شهریور ماه دلایل حذف خودروهای با کیفیت از پیش فروش خودروسازی‌ها شاخص گروه خودرو به ارتفاع 19 هزار واحدی نزدیک شد جزئیات تامین مالی خودروسازان از بازار سرمایه 15000میلیاردتومان طلب قطعه سازان ازخودروسازان سوء استفاده خودروسازان از قطعه‌سازان وعده اختصاص ارز دولتی 4200 تومانی به قطعه سازان محقق نشد رفع اتهام خودروسازان از احتکار با همکاری گمرک میسر می شود بلاتکلیفی نرخ ارز، مهمترین مشکل خودروسازان خودروسازان موظف به رعایت استانداردهای 85 گانه هستند مواد اولیه قطعه سازان با نام کالای متروکه ضبط می شود 70 هزار خودرو ناقص در انتظار قطعه هستند لازم باشد، خودروسازان از آسمان هم قطعه می‌آورند و تولید می‌کنند مشکل کسری قطعه 20هزار دستگاه خودرو حل شد ریشه‌یابی کاهش عرضه خودرو ممانعت قطعه سازان از عرضه قطعه تا زمان اصلاح قیمت ها کارگران قطعه‌ساز تاوانِ کدام گناهِ ناکرده را می‌پردازند؟ حمایت از قطعه سازان خودرو سرفصل مهمی در خانه ملت است تعداد خودروهای ناقص به 70 هزار دستگاه رسید شرط بازگشت قیمت خودرو به قبل محرومیت قطعه‌سازان از دریافت ارز دولتی خودروسازان به تعطیلات رفتند معافیت قطعه سازان از پرداخت مابه التفاوت نرخ ارز معجزه این صنعت نیست 3 راهکار ادامه حیات قطعه سازان تردد شاسی‌بلند ناشناس در پایتخت آیا چهار چرخ ایرانی از انحصار خارج شده است؟ چالش های درآمدی پیش روی قطعه سازان خودرو مطالبات قطعه‌سازان از خودروسازان به 15 هزار میلیارد تومان رسید مواد اولیه تولید قطعات خودرو در دست واسطه‌هاست! جلسه ویژه وزیر اقتصاد با قطعه سازان راهکاری برای جبران نقص قطعات کسری قطعات خودروسازان تا نیمه شهریور رفع می شود تشکیل فراکسیون حمایت از قطعه‌سازان در مجلس با برگزاری انتخاباتی؛ اعضای فراکسیون حمایت از قطعه سازان مشخص شد فراکسیون حمایت از قطعه‌سازان کشور تشکیل شد با بسته جدید بانک مرکزی مردم خودرو را ارزان‌تر می‌خرند 100 قطعه‎ساز در حالت تعلیق یا تعطیل بازار ثانویه امید تازه صنعت قطعه ادامه تولید در صنعت قطعه یک انتظار واهی است بالغ بر 199 هزار وسلیه نقلیه در دو سال آینده نوسازی می شوند شکایت نگین خودرو از بانک مرکزی خودروسازان در نبود قطعه دچار مشکل می‌شوند نامه قطعه سازان به رییس جمهوری درباره قیمت خودرو قطعه‌سازان ارز درخواستی خود را تغییر دهند واردات قطعات خودرو با برند ایرانی! آزادی قیمت خودرو در ازای حذف یارانه ارزی تخصیص تسهیلات 2000 میلیاردی صنعت خودرو به بانک مرکزی ابلاغ شد فقط یک چهارم نیاز ارزی قطعه سازان تامین شده است چند درصد ایرانی‌ها خودروی شخصی دارند؟ موج بیکاری در انتظار صنعت قطعه تعیین قیمت تمام شده قطعات نیازمند اقدامات کارشناسی و دقیق است قطعه سازان در پیچ و خم گروه های کالایی نیمی از قطعات خودرو که به اسم آلمانی و فرانسوی فروخته می شود، تقلبی است اطلاعیه رامک خودرو درباره انتشار لیست شرکت های دریافت کننده ارز دولتی مکاتبه نگین خودرو با بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مکاتبه ایرتویا با بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تداوم فعالیت نیازمند افزایش 40 درصدی نرخ هاست عزم جدی خودروسازان و مجلس برای حل مشکلات قطعه سازان چند پرسش درباره فهرست وارد‌کنندگان خودرو؟ اختصاص 700 میلیارد تومان اعتبار به قطعه سازان در 7 هفته اعلام اسامی کلیه شرکت های وارد کننده خودرو به بانک مرکزی امضای قرارداد انجمن صنایع همگن با دانشگاه علم و صنعت با هدف مقابله با تحریم ها ارایه پیشنهادهای قطعه سازان در قالب طرح دوفوریتی به مجلس افزایش قیمت خودرو تاثیری به حال قطعه‌سازان ندارد 50 کارخانه قطعه‌سازی تعطیل شده‌اند مطالبات معوق قطعه سازان به 15 هزار میلیارد تومان رسید روی خوش بازار به عرضه محصولات خودروسازان برخی دلایل خودروسازان برای افزایش قیمت‌ ها منطقی بود صنعت قطعه تنها با بازپرداخت های یک ماهه زنده می ماند ترامپ خودروسازان بین‌المللی را هدف قرار داده است نامه انجمن قطعه سازان فرانسه به ایران برای تداوم همکاری گروه قطعه سازی فرانسوی سفر خود به ایران را لغو کرد قطعه‌سازان ارز مورد نیاز خود را دریافت می‌کنند تولید خودرو ممکن است دچار مشکل شود جزئیات طرح ساماندهی بازار خودرو بررسی نشده است افزایش تورم تولید خودرو در فروردین 50 واحد قطعه‌سازی تعطیل شدند احتمال افزایش 20 درصدی قیمت خودرو قطعه سازان؛ در پی مجوز افزایش قیمت ها کارخانه خودروسازان به همدان منتقل شود بند دریافت غرامت به قراردادهای جدید قطعه سازی اضافه شود احتکاری در کار نیست Audi A6 2019 به روایت تصویر بدهی 800 میلیون دلاری قطعه سازان از خرید اعتباری در انتظار تخصیص ارز قطعه‌سازان در صف تقاضای ارزی خودروسازان خواستار افزایش قیمت خودرو در سال 97 شدند تعیین تکلیف قیمت خودرو به هفته آینده موکول شد سازمان حمایت و خودروسازان ملزم به ارائه آنالیز قیمت محصولات شدند مجلس تا حدودی همراه شد شرایط و میزان تامین ارز رانندگان بین‌المللی ابلاغ شد ارز 4200 تومانی به دست قطعه سازان رسید اختصاص ارز 4200 تومانی به قطعه سازان وارد فاز اجرایی شد آستون مارتین زیردریایی لوکس طراحی کرد محصولات گران نشود، 5500 نفر بیکار می‎شوند افزایش 20 درصدی نرخ ارز بر قیمت قطعه تاثیرگذار است جزئیات نحوه ثبت نام سیزدهمین نمایشگاه بین المللی قطعات، لوازم و مجموعه های خودرو پیش بینی داخلی سازی 20 درصدی، قطعه سازان را تضعیف می کند مطالبات معوقه، دلیل عقب ماندگی صنعت قطعه از استانداردهای جدید خودروسازان موظف به کاهش قیمت شدند نخستین کارخانه طراحی و تولید قالب های ریخته گری تحت فشار به بهره برداری رسید مهلت یکساله به خودروسازان برای اجرای استانداردهای جدید ایجاد انحصار برای خودروسازان با استفاده از تعرفه سنگین واردات اتحادیه اروپا حامی مصرف‌کنندگان محصولات شرکت‌های خودروسازی در قبال شرکت‌های متقلب آغاز مذاکرات قطعه سازان با هدف افزایش قیمت قطعات پرداخت مطالبه‌های قطعه‌سازان شتاب می‌گیرد ماجرای ممنوعیت واردات کالا از 4 کشور اختصاص 60 درصد سهم درآمدی خودروسازان به اشتغال همه قطعه سازان مشمول تسهیلات نوسازی می شوند متمم بخشنامه ممنوعیت کالا از چهار کشور ابلاغ شد گسترش همکاری قطعه‌سازان ایران و ترکیه نمایشگاه اتومکانیکای استانبول 2018 میزبان قطعه سازان گروه سایپا استارت رسمی اتومکانیکای استانبول قطعه‌سازان نیازمند حمایت داخلی هستند وقت پوست‌اندازی قطعه‌سازان بازار خودرو «شب عید» نداشت خودروسازان برای نوسازی ناوگان دیزلی آستین بالا بزنند شرط فعالیت خودروسازان خارجی در ایران آینده صنعت قطعه سازی کشور مه آلود است چالش جدید خودروسازان و سازمان استاندارد! فرصت استثنایی برای اسقاط خودروهای فرسوده نوسانات نرخ ارز قطعا بازار خودرو را تحت تاثیر قرار می‌دهد حمایت از قطعه سازان داخلی، افزایش تولید و اشتغال را رقم می زند قطعه سازی و خودروسازی لوکوموتیو دیگر صنایع است همایش بزرگ قطعه سازان و ماشین سازان تبریز برگزار شد مناظره تلویزیونی بر سر استانداردهای خودرو استانداردهای 85 گانه بازنگری نخواهد شد مدیرعامل رنوپارس: کلید موفقیت صنعت خودرو، رقابت پذیری قطعه سازان است واردات قطعاتی که در داخل قابلیت تولید دارد صحت ندارد درخواست قطعه‌سازان برای افزایش 30 درصدی قیمت قطعات خودرو افزایش 300 تومانی نرخ ارزمرجع قیمت‌گذاری قطعات خودرو زمینه‌سازی برای اتصال قطعه‌سازان داخلی به زنجیره بین‌المللی شراکت استراتژیک قطعه‌ساز- خودروساز روند جهانی پرداخت بدهی قطعه‌سازان توسعه صنعت قطعه‌سازی با اجرای سهم 40درصدی داخلی‌سازی سایه سنگین گرانی برسر قطعه سازان خودرو چالش تعدد واحدهای قطعه‌سازی قراردادهای پسابرجامی خودرویی با خارجی ها تامین کننده منافع قطعه سازان است افزایش صادرات خودروسازان در دستور کار حذف ارز مبادله‌ای قطعه‌سازان ارز مبادله‌ای بیشتر قطعه‌سازان خودرو قطع شد ادغام قطعه سازان نیازمند تعریف مدل توسعه و ارتقاء از صنعت قطعه سازی است 300 میلیون یورو قراداد خارجی داریم زامیاد، قهرمان صنعت و اقتصاد ایران شد مصوبه سازمان استاندارد برای خودروهایی که تولیدشان متوقف بود جایگاه ویژه قطعه‌سازی در وزارت صنعت هیأت رئیسه انجمن صنایع همگن قطعه سازان انتخاب شد تغییر الگوی خرید خودرو؟ افزایش نرخ تورم در صورت اصلاح قیمت حامل های انرژی موقت خواهد بود با تمام توان از قطعه سازان حمایت خواهیم کرد هدف از برگزاری همایش ارتقا سطح قطعه سازی ، مشارکت با قطعه سازان بین المللی و تولید رقابت پذیر است رکورد فروش سرانه قطعه سازان در سال 93 خودروسازی روی موج بلاتکلیفی صنعت قطعه سازی در سایه همکاری های مشترک ارتقا می یابد افت 72 درصدی درآمدهای دولت از واردات خودرو حیات قطعه سازان در سایه‌روشن صنعت خودروسازی قطعه‌سازان خودرو برای افزایش قیمت با دولت رایزنی می‌کنند+ سند حمایت گسترده دولت،خودروسازان را بد عادت کرده است صنعت خودروسازی در بروزسانی موفق نبوده است چرا در بعضی خودروها فقط یک چراغ دنده عقب بکار رفته است؟ افزایش تورم تولیدکننده خودرو در شهریورماه قطعه‌سازان نیازمند حمایت ویژه هستند استانداردسازی خودروها از حرف تا عمل! مصوبه درآمدی دولت از خودرو محقق نشد رقابت تسلا و نیسان در فروش خودروهای برقی حرکت قطعه سازان به سوی تامین مالی از بازار سرمایه پایبندی خودروسازان به نرخ سود مورد توافق احتمال توقف روند تولید و تحویل قطعات خودرویی در صورت افزایش نیافتن قیمت توافق با خودروسازها برای کاهش سود قراردادهای پیش‌فروش دانش ساخت قطعه خودرو را آموزش می دهیم درآمد وارداتی خودرو معوق‌شدن طلب قطعه‌سازان بدتر از دوران تحریم است برگزاری یک کارگاه ویژه قطعه‌سازان خودرو تهیه آیین‌نامه‌ پیش‌فروش خودرو در آینده نزدیک نرخ سود 15 درصد هنگام لغو قرارداد خرید خودرو اعمال می‌شود کاهش پلکانی نرخ سود خودروسازان سودهای پرداختی خودروسازان قانونمند شد عدم تحقق درآمدهای مالیاتی از بخش خودرو جلوی فعالیت بانکی خودروسازها گرفته شد قطعه سازان خودرو پاکستانی به ایران می‌آیند سخت‌تر از فولاد! ورود رسمی قطعه‌سازان به قراردادهای پسابرجامی قرارداد رنو قانونی است قرارداد رنو ورود دانش فنی قطعه سازی به کشور را تسهیل می‌کند آغاز حذف تدریجی خودروهای قدیمی بازاریابی پیش شرط رشد صادرات قطعه سازان تحقق 3 درصدی صادرات قطعه افزایش جریمه‎های رانندگی قانونی اعلام شد ایران هجدهمین خودروساز جهان شد افت‌و‌خیز درآمدهای مالیاتی دولت از خودرو اثر کمرنگ داخلی‌سازی بر قیمت خودروها بررسی مشکلات مالی صنعت خودرو کشور خودروهای مشترک؛ اگر قطعه سازان به چشم خودروسازان بیایند بحران نقدینگی مانع مشارکت قطعه سازان در تولید خودروهای جدید داخلی سازی پژو 2008 نیمه دوم سال آینده به 40 درصد می رسد شورای رقابت در مقابل کلینیک ارزش‌گذاری خودرو رشد 60 درصدی اخذ مالیات از خودرو آیا قیمت خودروها باید افزایش پیدا می‌کرد؟ تاخیر در پرداخت طلب قطعه‌سازان مشکل امتیازات و انحصارات خودروسازان نقش مکمل خودرو در رشد اقتصادی 95 تغییر مسیر برخی قطعه‌سازان از تولید به واردات افزایش چراغ خاموش قیمت خودرو به نفع چه کسانی تمام شد؟ جلسه بانک مرکزی با عرضه‌کنندگان خودرو آزمون بزرگ قطعه‌سازان در پسابرجام تولید دوگانه‌سوزها در سراشیبی برگزاری نشست قطعه‌سازان خودرو ترکیه و ایران هشدار وزیر صنعت به قطعه‌سازان ادغام؛ ماموریت ناممکن صنعت قطعه بررسی گلایه قطعه‌سازان و خودروسازان از یکدیگر تولید 600 هزار دستگاه خودرو در گروه سایپا خودروسازان به وعده خود عمل کنند خودروسازان محصولات جدید و با کیفیت عرضه کنند سود پورشه از فروش هر خودرو چقدر است؟ رشد 40 درصدی تولید قطعه سازان خودرو در سال 95 برنامه‌های وزارت صنعت برای حمایت از قطعه‌سازان اولین همایش قطعه سازان سایپا و سیتروئن برگزار شد دستورالعمل جدید ناظر بر شرکت‌های لیزینگ ابلاغ شد خودروسازان بازپرداخت وام‌های دریافتی را آغاز کنند نرخ ارز، محرک قیمتی تولیدات آتی خودروسازان جزئیات جلسه قطعه‌سازان با خودروسازان قطعه‌سازان شاکی فرصت طلایی خودروسازان اهداف چشم‌انداز در صنعت قطعه محقق می‌شود؟ شراکت ایران و فرانسه در صنعت قطعه نیاز سنجی صنعت قطعه پیش از سفارش‌پذیری بازار سرمایه راه جدید تأمین مالی خودروسازان تولید کولر خودروهای ایران با برترین قطعات صادرات قطعات تولید شده در گروه عظام به بیش از 15 کشور جهان راهکار وزارت صنعت برای پرداخت طلب قطعه‌سازان تاثیر قراردادهای جدید خودرو در نمایشگاه قطعات امسال واضح است حال صنعت قطعه مطلوب نیست در قراردادهای جدید خارجی زمینه رشد کیفی قطعه سازان فراهم شده است گزینه‌ای مهم برای مشارکت قطعه‌سازان خوش اقبالی قطعه سازان در هفته ای که گذشت قطعه‌سازان همسو با صنعت خودرو عهد خودروسازان 10 ساله شد رئیس و اعضای اصلی هیأت مدیره انجمن قطعه‌سازان مشخص شدند لزوم شناسنامه‌دار شدن قطعات یدکی قراردادهای جدید و نقش قطعه‌سازان فشار مضاعف مالیات ارزش‌افزوده در صنعت قطعه فرانسه در صدر بازار صادرات قطعه‌سازان حفظ اشتغال خودروسازی با یارانه مردم اعضای هیات مدیره انجمن قطعه‌سازان انتخاب شدند امضای قراردادهای فرعی بدون نماینده صنعت قطعه مطالبات قطعه سازان از خودروسازان به 4 هزار میلیارد تومان رسید شرایط منتفع شدن قطعه‌سازان از قراردادهای خارجی طلب 2000 میلیارد تومانی قطعه‌سازان از شرکت‌های خودروساز و دردسر مالیات بر ارزش افزوده سیکل معیوب جذب نقدینگی نقش خودروسازان و قطعه‌سازان در ضعف خدمات پس از فروش تلاش فولکس واگن برای حل اختلاف با قطعه‌سازان خودروسازان خصوصی در سراشیبی تولید تبدیل سرمایه غیرمولد به مولد مردم دنیا چقدر از خودروسازها راضی‌اند؟ ترکیب محصولات رنو در ایران ب ام و سری 1 سدان، ویژه بازار چین معرفی شد آغاز تولید انبوه خودرو CS35 چانگان در سایپا کاشان یک سوم تولید خودروسازان کشور در افق 1404 صادر خواهد شد هفت خودرویی که برای تسلا خطرناک هستند احتیاط خودروسازان در افزایش قیمت خودروسازان ملزم به جبران خسارت شدند قطعه‌سازان تابع استانداردهای خودروسازان عرضه اوراق سلف خودرو مشروط به ارائه برنامه خودروسازان شد پیشنهاد خودروسازان برای صفر شدن تعرفه واردات در سال 95 نیسان علیه کمپین برکسیت شکایت می‌کند هرم جادویی رنو ضرورت ایجاد مراکز تحقیق و توسعه خودرو قیمت تمام شده خودرو در ایران 40 درصد بیشتر از دنیا نفع خودروسازان از کاهش سود سپرده‌های بانکی؟ ورود سازمان بازرسی به قراردادهای شرکتهای خودروساز با مردم سرانجام مذاکره قطعه‌سازان با رنو؟ دلالان کدام خودرو را بیشترمی‌خرند؟ خودروسازان قراردادهای جدید را برد برد تنظیم کنند تفاوت قیمت خودرو در ابتدا و انتهای بهار مرکز تست جاده ای خودرو به بهره برداری می‌رسد وقتی سدان لوکس اپل در ایران تنها 46 هزار تومان قیمت داشت! توقف فعالیت 50درصد واحدهای قطعه‌سازی اعطای وام هنوز گره قطعه سازان را باز نکرده است صادرات نتیجه تعامل قطعه‌سازان و مدیران تایید 90 درصدی قطعه‌سازان ایرانی رکود و سکوت در بازار خودرو 10 ابر خودرو جهان در کجا ساخته می شوند فروش خودرو در آمریکا کاهش یافت حالا حق با مشتری خودرو می‌شود؟ اولین خودرو کاملا خودران ولوو تا 4 سال دیگر می‌آید قاچاق 50درصد قطعه‌سازی‌ها را تعطیل کرد قطعات خودرو قابل ردیابی می‌شود بیش از 300واحد قطعه سازی خودرو در استان خراسان رضوی وجودارد بسته پیشنهادی برای مطالبات قطعه‌سازان الزام به پذیرش فوری خودرو در تعمیرگاه‌ها 20 هزار میلیارد ریال برای 60 هزار خودروی فرسوده رفتار متفاوت خودروسازان چینی در ایران اشتغال 300 هزار نفری در صنعت قطعه سازی گارانتی کیسه هوای خودرو 10 ساله شد تقدیر انجمن صنایع همگن قطعه سازان از پرداخت مطالبات قطعه سازان پیوست‌های بی‌معنا برای قطعه‌سازان احیای قطعه‌سازان با پرداخت مطالبات همکاری قطعه سازان از طراحی پلتفرم تا محصول نهایی تفاوت برخورد با تخلف خودروسازان در ایران و جهان حاضریم سهام خودروسازان را پس دهیم نشست مشترک قطعه سازان و خودرو سازان ایرانی و اروپایی در اسلواکی تغییر مسیر خودروسازان در جذب نقدینگی نمایشگاه قطعات خودرو در اصفهان گشایش یافت مطالبات قطعه‌سازان این هفته پرداخت می‌شود رکود بازار دست خودروسازان را بست فرمول قیمت‌گذاری شورای رقابت نادرست است سازوکار عرضه اوراق خرید خودرو در بورس قیمت‌های جدیدی به نمایندگی‌ها ابلاغ نشده است در کارخانه پژو چه می‌گذرد؟ ورود قطعه‌سازان به قراردادهای خودرویی پایان انجماد قیمت خودرو آماده‌باش قطعه‌سازان برای بازارهای رقابتی انتشار اوراق سلف در بورس کالا به سود خودروسازان و خریداران است جاده لغزنده سهامداری خارجی در خودروسازی ایران بیشتر خودروهای دیزلی تست های آلایندگی در شرایط واقعی را پاس نمی کنند انتشار اوراق سلف در بورس کالا، بهترین روش برای تامین مالی خودروسازان طلب 5 تا 8 هزار میلیارد تومانی قطعه‌سازان از خودروسازان چرایی ورود قطعات بی‌کیفیت به خطوط تولید 50 درصد قطعات خودرو در کشور قابل تولید است نامه خودرویی نعمت‌زاده به شورای رقابت خودرو‌هایی که بیش از حد نیاز قدرتمند هستند افزایش قیمت غیرقانونی به بهانه بیمه شخص ثالث طلسم فروش سهام به خودروسازان خارجی شکست بوی نفت در صنعت قطعه‌سازی به مشام می‌رسد قطعه سازان آماده حضور در بازارهای رقابتی مجلس با هرگونه افزایش قیمت خودرو مخالف است استقبال از ممنوعیت انعقاد قرارداد بیمه شخص ثالث با خودروسازان اعمال هزینه‌های دولتی بر قیمت خودرو نمایندگی‌‌های خودروسازان در انتظار ابلاغ قیمت‌های جدید بالندگی قطعه سازان پیش شرط رقابت پذیری صنعت خودرو چشم‌انداز قیمت خودرو در سال آینده نگرانی خودروسازان آلمانی از تاثیر کنترل شدید مرزها بر صنعت خودرو افزایش استاندارد خودرو‌ها در آینده‌ای نزدیک خودروسازان در نمایشگاه فناوری بارسلون چه می‌کنند؟ خبرهای تازه از وام 25 میلیونی خودرو و لیزینگ مسکن دادن چک سفید به پروژه‌های دولتی دیگر قابل پذیرش نیست طرح ستاره‌دار کردن خودروها باعث ایجاد رقابت بین خودروسازان می‌شود حرکت پیوسته قطعه‌سازان ایرانی همگام با استانداردهای بین‌المللی سایپا بزودی مذاکرات خود را با برندهای معتبر نهایی می کند در حسرت استراتژی اجرایی اقداماتی که موجب افزایش رضایت مشتری شوند را حمایت می‌کنیم لوکس بودن به سبک چینی ها نعمت‌زاده خواستار قرارداد 3تا5 ساله با قطعه‌سازان شد امید قطعه‌سازان به «پسابرجام» پابرجاست 5 ایرانی مشهور که خودروسازان از آنها غافلند گزینه‌های تامین مالی خودروسازان در دوران رکود اختصاص 400 میلیون یورو به قطعه سازان و مجموعه سازان خودرو کشور
Back to top