اطلس خودروکار کلیک

دبیر انجمن صنایع همگن قطعه‌سازان خودرو اعلام کرد:

پرداخت یک‌هزار میلیارد تومان به قطعه‌سازان

عصر خودرو- دبیر انجمن تخصصی صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور گفت: با پرداخت یک‌هزار میلیارد تومان، قطعه‌سازان یک‌پنجم تسهیلات در نظر گرفته شده پنج هزار میلیارد تومانی را دریافت کردند.

پرداخت یک‌هزار میلیارد تومان به قطعه‌سازان
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایرنا، آرش محبی‌نژاد افزود: تسهیلات یاد شده پنج‌هزار میلیارد تومانی در واقع تمدید تاریخ استفاده از تسهیلات 10 هزار ملیارد تومانی مصوب سال گذشته شورای پول و اعتبار است که پارسال نیمی از آن پرداخت شده بود.

  وی بیان‌داشت:‌ گروه صنعتی ایران‌خودرو تاکنون توانسته یک‌هزار میلیارد تومان از این تسهیلات را دریافت کند و 100 درصد همین رقم را با عدل و انصاف بین زنجیره تامین و قطعه‌سازان تقسیم کند.

  این مقام صنفی، ابراز امیدواری کرد بقیه چهار هزار میلیارد تومان تسهیلات نیز در ایام باقی‌مانده تا پایان سال از سوی دو خودروساز بزرگ کشور جذب و توزیع شود.

  وی یادآور شد: جمع کل مطالبات زنجیره تامین داخلی از خودروسازان به رقم بی‌سابقه 43 هزار میلیارد تومان رسیده که سر رسید 20 هزار میلیارد تومان آن گذشته است. 

  محبی‌نژاد ادامه‌داد: با تعیین‌تکلیف حدود 9 هزار میلیارد تومان در قالب قراردادهای خرید دین و قراردادهای سه‌جانبه‌ای که به بانک‌ها معرفی شده یا قطعه‌سازان از اعتبار خود استفاده کرده‌اند، مانده مطالبات معوق تعیین تکلیف نشده زنجیره تامین داخلی از خودروسازان به 11 هزار میلیارد تومان می‌رسد.

  بسته «جهش تولید»

  وی در ادامه به بسته جهش تولید خودرو پیشنهادی وزارت صنعت اشاره کرد که تاکنون تصویب نشده و افزود:‌ در صورت تصویب، در ایام پایانی سال شاهد تکمیل نقص قطعات خودرویی و در نتیجه تجاری شدن تعداد بیشتری از خودروها و تحویل آنها به مشتریان خواهیم بود.

  به گزارش ایرنا، بررسی آمارهای منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از تولید 700 هزار و 800 دستگاه خودروی سواری از سوی کارخانجات داخلی از ابتدای امسال تا پایان دی‌ماه است.

  تا امروز و با گذشت بیش از 10 ماه از سال 99، رشد 25 درصدی در تولید انواع خودرو در مقایسه با مدت مشابه پارسال محقق شده است.

  پیش از این وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت اعلام کرده بود: براساس تاکیدات رهبر معظم انقلاب، تولید خودرو در کشور تا خردادماه سال آینده بیش از 50 درصد افزایش می‌یابد.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط