معاون حمل و نقل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان:

خودروهای امدادی در استان همدان به سامانه های ردیاب مجهز شدند

عصر خودرو- معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان از فعالیت ۴ شرکت امداد خودرو در این استان خبرداد و گفت: خودروهای امدادی در استان همدان به سامانه های ردیاب مجهز شدند.

خودروهای امدادی در استان همدان به سامانه های ردیاب مجهز شدند
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۳:۰۰

به گزارش  پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از مهر، مصطفی پناهنده صبح شنبه در بازدید از شرکت های امدادی همدان گفت: در حال حاضر 4 شرکت امداد خودرو تحت نظارت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در محورهای مواصلاتی فعال است.

وی با بیان اینکه تمامی ناوگان های امداد خودرو به سامانه ردیاب جی پی اس مجهز هستند، افزود: همچنین اطلاعات آن ها به صورت آن لاین یا برخط بر روی سایت 141 قابل مشاهده است.

وی یکی از ویژگی های بارز نصب سامانه ردیاب را کمک به خودروهای دچار نقص فنی دانست و عنوان کرد: مسافرانی که به دلایل نقص فنی خودرو در جاده‌ها متوقف شدند، می توانند با استفاده از نرم‌افزار موبایلی 141 از وضعیت جانمایی خودروهای امدادخودرو مطلع شوند.

معاون حمل و نقل اداره کل  راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان عنوان کرد: در سامانه 141 تمام اطلاعات مربوط به ترافیک محورهای برون‌شهری اعم از ترددشمار و دوربین‌های نظارتی از طریق تلفن گویا، پیامک و وب سایت WWW.141.IR به متقاضیان سفر اطلاع‌رسانی می‌شود.

پناهنده افزود: با توجه به اینکه یکی از علل اصلی تخریب رویه راه ها و ابنیه آن اضافه بار وسایل نقلیه سنگین است کنترل و شناسایی وسایل نقلیه سنگینی که دارای اضافه بار غیرمجاز هستند اهمیت بالایی در حفظ راه و کاهش هزینه های نگهداری آن دارد.

وی به نصب دو سیستم توزین بار در دو محور همدان تهران و همدان کرمانشاه در سال گذشته اشاره کرد و افزود : در این راستا در صدد نصب و راه اندازی سیستم توزین ثابت محورکش در پلیس راه همدان- کرمانشاه نیز هستیم.

وی گفت: نصب دستگاه توزین ثابت محورکش به منظور توزین بارهای عبوری و جلوگیری از خسارات وارد شده به راه و ابنیه راه های استان انجام می شود.

وی بیان داشت: از دیگر مزایای استفاده از این تکنولوژی شناسایی تخلف سرعت وسایل نقلیه سنگین، شناسایی وسایل فاقد بار نامه و مجوز حمل بار و تشکیل پایگاه آماری جامع از حمل و نقل بار در استان برای برنامه ریزی و مدیریت بر آن است.

برچسب ها
کرمان موتور
مطالب مرتبط
دکه مطبوعات
  • ۴۶۵
  • ۴۶۴
  • ۴۶۳
  • ۴۶۲
  • ۴۶۱
  • ۴۵۹
  • ۴۵۷
  • ۴۵۶
  • ۴۵۵
آخرین بروزرسانی ۶ روز پیش
آرشیو