مدیران خودروکارمانیا

اظهار بی‌اطلاعی هاشمی از افزایش نرخ کرایه‌ اتوبوس در سال آینده

عصر خودرو- رئیس شورای شهر تهران از افزایش نرخ کرایه اتوبوس در سال آینده اظهار بی‌اطلاعی کرد.

اظهار بی‌اطلاعی هاشمی از افزایش نرخ کرایه‌ اتوبوس در سال آینده
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۳:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای شهر تهران در یکصد و سیزدهمین جلسه شورای شهر تهران که امروز (یکشنبه 23 دی ماه) برگزار شد، با اشاره به مصوبات جلسه روز جاری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز پیشنهادات مربوط به لایحه نما طولانی و پیشنهادات مختلفی ارسال شد که در نهایت این لایحه تدوین شد.
  رئیس شورای شهر تهران تصریح کرد: بحث دیگر مربوط به لایحه برنامه سوم شهر تهران بود که با حدود 100 حکم در صحن مطرح شد، در توضیحات شهرداری و آقای الویری به عنوان رئیس کمیته تلفیق بودجه وارد دستور شدیم و کلیات برنامه را به رأی گذاشتیم که خوشبختانه رأی آورد و اکنون مواد این موضوع را تک به تک بررسی می‌کنیم و امیدواریم تا فردا ظهر این مواد را به پایان برسانیم تا احکام برنامه سوم را تصویب کنیم که این احکام به شهرداری ارائه و برنامه سوم منتشر می‌شود و در اختیار شورا و شهرداری قرار خواهد گرفت و در بهمن ماه بودجه را هم رسیدگی خواهیم کرد.

  رئیس شورای شهر تهران در ادامه در پاسخ به سوالی در خصوص قانون مدیریت یکپارچه شهری گفت: یک لایحه در مجلس مطرح است و ما هم آن را به صورت جدی پیگیری می‌کنیم، اما با توجه به اینکه این مسئله تا به حال نتوانسته مدیریت شود، برای همین نام آن را عوض کرده‌اند و هماهنگی نامیده‌اند و به نظر من اسم مناسبی است، زیرا تاکنون نتوانسته‌ایم بحث مدیریت یکپارچه شهری را هماهنگ کنیم، اما مدیریت هماهنگ شهری را موفق بوده‌ایم و من با این نام موافق هستم.

  هاشمی با اشاره به حرف و حدیث‌های چند روز گذشته در خصوص پولی شدن تردد از تونل‌های شهری گفت: این موضوع یک بحث داخلی در معاونت حمل ونقل بوده و این بحث به بیرون درز کرده و تبدیل به یک موضوع غیر واقعی شده است و به شهروندان عرض می‌کنم که هیچ برنامه‌ای برای گرفتن عوارض برای ورود به تونل‌های شهری وجود ندارد و هیچ پیش‌نویسی هم نداده‌اند.

  وی با اشاره به برنامه دوم توسعه شهری ادامه داد: این برنامه به صورت کامل اجرا نشده است و در برخی مواقع صحبت از اجرای آن تا 40 درصد بوده است، لذا طبیعی است که برنامه سوم هم پوشانی زیادی با برنامه دوم دارد، زیرا خیلی از مسائل شهر در برنامه دوم دیده شده بود. اما فرصت عمل کردن به آن وجود نداشت و برنامه سوم مواردی بیشتر از برنامه دوم را در خود گنجانده که بیشتر بحث شفاف‌سازی است و مسئله بعدی هم این است که سعی کردیم در این برنامه فضایی ایجاد کنیم تا قوانین موجود سبب نشود که مردم کارشان عقب بیافتد و تمام سعی‌مان این است که بروکراسی را کمتر کنیم.

  هاشمی در خصوص بحث منابع مالی گفت: این بحث در کمیسیون برنامه و بودجه به صورت جدی مطرح شده است.

  رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا نرخ کرایه اتوبوس در سال آینده افزایش پیدا می‌کند، گفت: در جریان این موضوع نیستم.

  وی در پایان خاطر نشان کرد: ما تا پایان اسفند فرصت داریم که قانون بودجه را بررسی و به فرمانداری‌ها ارسال کنیم تا در اختیار شهرداری‌ها قرار دهند.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   دکه مطبوعات
   • شماره ۴۳۶
   • شماره ۴۳۵
   • شماره ۴۳۴
   • شماره ۴۳۳
   • شماره ۴۳۲
   • شماره ۴۳۰
   • شماره ۴۲۹
   • شماره ۴۲۷
   • شماره ۴۲۶
   آخرین بروزرسانی ۱۶ روز پیش
   آرشیو