رئیس انجمن قطعه‌سازان:

قطعه سازان در تامین مواد اولیه با مشکل مواجه شدند

عصر خودرو- نجفی منش گفت: عدم پرداخت مطالبات قطعه سازان از مشکلات اصلی فعالان صنعت قطعه است چرا که نمی‌توانند مواد اولیه خود را تهیه کنند.

قطعه سازان در تامین مواد اولیه با مشکل مواجه شدند
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران، محمدرضا نجفی منش رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی درباره وضعیت صنعت قطعه سازی اظهار کرد: هم اکنون عدم پرداخت مطالبات قطعه سازان ؛ یکی از مشکلات مهم این حوزه است چرا که قطعه سازان نمی‌توانند مواد اولیه خود را تهیه کنند.

  رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی ادامه داد: این مهم توسط بسیاری از ارگان‌ها همچون مجلس، شورای پول و اعتبار؛ بانک مرکزی و خودروسازان بررسی و پیگیری شده که امیدواریم سرعت بیشتری را به خود بگیرد.

  نجفی منش در ادامه از تاثیر کرونا بر این صنعت خبر داد و تصریح کرد: با شیوع ویروس کرونا، مواد اولیه‌ای که از چین به کشور وارد می شد  متوقف شد و قطعه سازان مجبورند که آن از جای دیگر آن را تامین کنند که در این خصوص با مشکلات بسیاری مواجه هستند. این امر می‌تواند خط تولید خودرو را متوقف کند مگر آنکه اتفاق جدیدی رخ دهد.

  رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی ابراز امیدواری کرد که با اخذ تصمیمات درست و به موقع صنعت قطعه و خودرو بتواند رونق یابد چرا که با گسترش این بیماری، بسیاری از فعالیت‌ها متوقف شده و کار را با مشکل مواجه کرده است.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط