نابسامانی بازار لاستیک خودرو

احتکار و گرانی تایر چگونه پایان می‌یابد؟

عصر خودرو- با ثبت اطلاعات تولید و فروش توسط تولیدکنندگان در سامانه جامع تجارت و استقرار سامانه توزیع سیستمی تایر سواری در کشور می‌توان زنجیره تأمین این کالا از ابتدای تولید تا انتهای رسیدن به دست مصرف‌کننده نهایی را مورد نظارت قرار داد.

دوشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۶:۰۰

احتکار و گرانی تایر چگونه پایان می‌یابد؟

به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از تسنیم، قیمت تایر سواری در ماه‌های اخیر با افزایش غیر منطقی روبه‌رو بوده است؛ به طوری که در بعضی از سایز‌های پرمصرف مثل تایر پرایدی و پژو 405 با افزایش دو الی سه برابری قیمت‌ها در بازار آزاد مواجه هستیم. حتی طرح فروش تایر دولتی توسط تولیدکنندگان نیز نتوانسته دردی از وضعیت بازار تایر دوا کند، چرا که طرح فروش اینترنتی تولیدکنندگان با مشکلات عجیبی مانند کمبود عرضه و ایرادات فنی بسیار همراه بوده و فروش حضوری تایر دولتی نیز به علت محدودیت نمایندگان فروش و همچنین تعداد کم تایر‌های تخصیص یافته، باعث ایجاد صف‌های طولانی و فرآیندی زمانبر شده، که در نتیجه بسیاری از متقاضیان را از دریافت تایر دولتی منصرف کرده است.

بر اساس اظهارات سید محمد میرعابدینی دبیر انجمن واردکنندگان تایر ایران، به دلیل کاهش واردات لاستیک‌های سواری و افزایش 70 درصدی قیمت لاستیک‌های تولید داخل، بازار تایر سواری در رکود شدیدی به سر می‌برد و این امر نشان دهنده عدم تعادل عرضه و تقاضا است؛ به گفته وی، تصمیماتی که دولت با حذف ارز دولتی و نیمایی برایواردات در نظر گرفته به این موضوع دامن زده است.

اما به گفته مصطفی تنها سخنگوی انجمن صنفی صنعت تایر ایران، اکثر مشکلات مرتبط به قیمت تایر مربوط به بازار این کالا می‌شود؛ چرا کهتایرهای رایج سواری مانند پراید، پژو و سمند به اندازه کل مصرف کشور تولید شده و واردکنندگان نیز فعالیت خود را ادامه داده‌اند‌ و در مجموع مشکلی از نظر تولید وجود ندارد.

عدم ثبت اطلاعات فروش و توزیع تایر، علت اصلی احتکار و گرانی

بر اساس اظهارات داوود سعادتی نژاد رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک، روغن و فیلتر، تا اسفند ماه سال گذشته وضعیت مناسبی دربازار تایر حاکم بود، اما با توجه به افزایش قیمت 30 درصدی در فروردین99، توزیع لاستیک با مشکل مواجه شد و تنها دو شرکت نسبت به عرضهلاستیک اقدام کرده و بازار تایر سواری با کمبود شدید مواجه شد.

با وجود اینکه تولیدکنندگان تایر سواری اظهار می‌کنند که به اندازه نیاز بازار تولید کافی صورت گرفته است، این پرسش مطرح می‌شود که علت اصلی کمبود و گرانی تایر چیست؟ این لاستیک‌های تولید شده در کدام انبار‌های مخفی شده‌اند و چرا دستگاه‌های نظارتی از کشف آن‌‎ها ناتوان هستند.

به گفته سعادتی‌نژاد، تولیدکنندگان می‌بایست قیمت‌ها و اطلاعات تولید و فروش خود را در سامانه جامع تجارت وزارت صمت ثبت کنند اما مشکلاتیدر این حوزه وجود دارد و این تکلیف قانونی به درستی انجام نشده است،بنابر اظهارت وی باید از تولیدکنندگان پرسید که لاستیک‌های مازاد به کجا می‌رود.

آیا گشت‌های میدانی نهاد‌های نظارتی راه‌حل نابسامانی بازار تایر است؟

علاوه بر این، بر اساس اظهارات رسول جمشیدی کارشناس صنعت تایر، ستاد تنظیم بازار تولیدکنندگان را ملزم به ثبت اطلاعات خرید و فروش در سامانه تجارت کرده است، اما تا کنون حتی یک اظهار‌نامه هم در سامانه ثبت نشده و این عدم اظهار بحث احتکار و افزایش قیمت‌ها رابه وجود آورده است. به گفته وی، نظارت میدانی اثربخشی لازم را ندارد و نظارتباید در عرصه سامانه هوشمند پیگیری شود.

مسئله عدم ثبت اطلاعات تولید و فروش تایر سواری توسط تولیدکنندگان به عنوان یکی از مهم‌ترین دلایل وضعیت نابسامان بازار تایر توسط سید یاسررایگانی، سخنگوی سازمان تعزیرات نیز مورد تایید قرار گفته است، به گفته وی اگر واردکنندگان و تولیدکنندگان به درستی اطلاعات را در سامانه جامع انبارها وارد می‌کردند، با احتکار کالا مواجه نمی‌شدیم.

پیش از این، خبر برخورد با واحد‌های متخلف توزیع تایر و کشف بیش از 8 هزار حلقه تایر احتکار شده در خبرگزاری تسنیم منتشر شده بود که این موضوع نشان‌دهنده شروع فعالیت نهاد‌های نظارتی برای رصد بازار تایر بود. اما سوال اینجاست که آیا برخورد و نظارت فیزیکی راه‌حل مناسبی برای ساماندهی بازار تایر است؟

ناتوانی تولیدکنندگان در فروش و توزیع مناسب تایر دولتی

همانطور که پیش از این گفته شد خرید تایر دولتی به صورت اینترنتیمشکلات فراوانی داشت؛ به طوری که شرکت‌‌های تولیدکننده محدودی در طرح عرضه تایر دولتی حضور داشته و همچنین توزیع این تایر‌ها با مشکلات فنی و زیر‌ساختی همراه بوده است.

به گفته تنها سخنگوی انجمن صنعت تایر، برای فروش تایر به صورت اینترنتی ابتدا می‌بایست زیرساخت‌های نرم افزاری آن پیش‌بینی و سرمایه گذاری شود که با توجه به محدودیت‌های موجود، تولیدکنندگان امکان فراهم کردن تمامی امکانات مدنظر سازمان حمایت و دیگر نهاد‌های نظارتیرا ندارند.

در همین رابطه سیدمحمد حسین مولاخواه مدیرکل نظارت بر کالاهایغیرفلزی سازمان حمایت، با انتقاد از تخلفات صورت گرفته در فرآیندفروش اینترنتی تایر توسط تولیدکنندگان گفت: به عنوان مثال در یکی از شهرستان‌ها، افراد سودجو توانسته‌اند با جمع‌آوری کارت‌های ملی مردم، تعداد بسیار زیادی تایر با نرخ دولتی خریداری کرده و آن‌ها را با نرخ آزاد در بازار عرضه کنند.

بر اساس این گزارش، با توجه به اینکه تولیدکنندگان از عرضه مناسب تایر دولتی ناتوان هستند، این پرسش به وجود می‌آید که چرا تا کنون اطلاعات تولید و فروش خود را در سامانه جامعه تجارت ثبت نکرده و توزیع این کالا‌ی اساسی را به ارگان‌هایی که توانایی اجرای مناسب آن را دارند نمی‌سپارند.

توزیع سیستمی تایر سواری، راه حل پیشنهادی برای ساماندهی بازار

به گفته رسول جمشیدی، کارشناس صنعت تایر، مشکل بازار تایر سوارینه در نحوه قیمت‌گذاری و تعیین ارز تخصیص یافته برای واردات مواد اولیه، بلکه در شیوه نظارت بر نحوه فروش و توزیع این کالا است.

بر اساس اظهارات وی، نظارت بر زنجیره تولید و توزیع کالاهای اساسیاهمیت ویژه‌ای دارد و باید این موضوع را پذیرفت که قدرت نظارتیسازمان‌هایی همچون سازمان حمایت از مصرف کنندگان و سازمان تعزیرات برای رصد بازار کالاهای گوناگون کافی نیست و به همین دلیلدر این حوزه نیازمند بررسی و رصد کامل زنجیره تأمین و توزیع تایرتوسط سامانه‌های سیستمی هستیم.

به گزارش تسنیم، ضرورت توزیع سیستمی تایر مورد توجه و تاکید برخی از مقامات دولتی نیز بوده است، به عنوان مثال عبدالهاشم حسن‌نیا معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تجربه موفق طرح توزیع سیستمی تایرسنگین از طریق حواله مکانیزه، خواستار ادامه یافتن صدور حواله سیستمی برای جلوگیر از نابسامانی و عدم کنترل بازار تایر شده است.

به گفته برخی از کارشناسان بازار لاستیک، سامانه توزیع سیستمی، رویه‌های لازم برای جلوگیری از احتکار و اختفای تایر را در اختیار داشته و با توجه به تجربه مثبت استفاده از این روش، در توزیع تایر سنگین،‌ می‌توان از آن برای ساماند‌هی بازار تایر سواری نیز استفاده کرد.

به عنوان مثال علی حسینی کارشناس صنعت تایر در گفت‌و‌گوی اختصاصی با خبرنگار تسنیم با بیان اینکه در نظر نگرفتن یک شبکه منسجم برای توزیع کالا در نهایت به ضرر مصرف‌کننده منجر خواهد شد، اظهار داشت: ایجاد شفافیت و برقراری امکان رصد کالا از طریق شبکه توزیع، موجب تسهیل نظارت بر بازار شده و توانایی نهادهای نظارتی در مقابله با سودجویی و احتکار را افزایش می‌دهد.

چرا تایر سواری به صورت سیستمی توزیع نمی‌شود؟

به گزاش تسنیم، سامانه جامع تجارت با هدف ایجاد یک سامانه واحد جهت مدیریت فعالیتهای تجاری بازرگانان و فعالان تجاری در حوزه ثبت اطلاعات خرید و فروش کالا ، نگهداری و انبارش کالا و حمل کالا طراحیشده است و بر اساس قانون مبارزه با قاچاق و ارز همه سازمان‌های دولتی و خصوصی در حوزه تجارت، تولید و واردات می‌بایست با این سامانه همکاری کنند.

با وجود الزام‌ قانونی و بر اساس مصوبه کارگروه تنظیم بازار مبنی بر الزام تولیدکنندگان به ثبت اطلاعات در سامانه جامع تجارت، تولیدکنندگان تایرتاکنون از این کار امتناع و در برابر شفاف‌سازی زنجیره تأمین مقاومت کرده‌اند که این امر نه تنها باعث ایجاد عدم شفافیت و احتکار تایر در انبار‌ها شده است، بلکه امکان بکارگیری سامانه توزیع سیستمی برای ساماندهی بازار تایر سواری را از حاکمیت و نهاد‌های نظارتی سلب می‌کند.

برچسب ها

لاستیک خودروتایر خودرواحتکار
مطالب مرتبط بیشتر
چرخش لاستیک روی دور گرانی؛ بازار توان افزایش چندباره قیمت را ندارد افزایش ۵۰ درصدی قیمت لاستیک به صلاح نیست؛ بازار کشش گرانی جدید را ندارد نیاز بازار لاستیک؛ توزیع مناسب یا اصلاح قیمت؟ افزایش قیمت لاستیک منطقی نیست؛ بخش عمده‌ای از مواد اولیه در داخل تولید می‌شود مصوبه گرانی لاستیک هنوز ابلاغ نشده شرط تایرسازان برای کاهش قیمت لاستیک تایرهای دولتی را آنلاین بخرید! تولید ۲۰ میلیون حلقه تایر سواری تا پایان سال ۹۹ قیمت گذاری تایر آزاد شد تجدیدنظر در قیمت گذاری تایر ۷۵ درصد تولید تایرسازان در سامانه جامع تجارت عرضه خواهد شد کارخانه تولید لاستیک خودرو در ایلام احداث می شود عرضه لاستیک‌های سنگین وارداتی از طریق سامانه جامع تجارت و با حواله سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای دستگاه‌ها برای توزیع لاستیک با نرخ دولتی به تاکسی‌داران همکاری کنند تولید تایر ۲۵ درصد رشد کرد تخصیص لاستیک با ارز دولتی به رانندگان کامیون و اتوبوس ۱۰۰ کانتینر لاستیک کامیون یک سال در گمرک خاک می‌خورد توزیع ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار لاستیک با ارز دولتی عرضه لاستیک دولتی برای رانندگان و کاهش قیمت در بازار چرا بین تولیدکنندگان و واردکنندگان تایر تبعیض قائل می شوید؟ تایرهای خارجی را از کجا با اطمینان بخریم؟ مشکلی در توزیع لاستیک ناوگان عمومی وجود ندارد ۱۸۰۰۰ حلقه لاستیک دولتی شناسایی و توقیف کردیم وابستگی ۳۰ تا ۴۰ درصدی صنعت تایر به واردات مواد اولیه کاسبی جدید دلالان با خرید و فروش «کدهای رزرو تایرهای وانتی» جزئیات توزیع لاستیک در سامانه راهداری علت ترکیدن تایر حین رانندگی چیست؟ رشد ۲۶‌درصدی تولید تایر خودرو در نیمه نخست امسال ۲۸۰ هزار حلقه لاستیک سنگین با ارز دولتی ترخیص می‌شود اختلال در ثبت نام لاستیک دولتی استارتاپی که بازار تایر ایران را متحول کرد+اینفوگرافیک لاستیک سنگین مورد نیاز تا پایان سال با ارز ۴۲۰۰ تومانی تأمین شد افزایش قیمت لاستیک + جدول قیمت به جای تایرهای گران ایرانی در بازار آزاد چه برند خارجی بخریم؟ چگونه لاستیک تاریخ انقضا گذشته را تشخیص دهیم؟ چرخ رانندگان از مسیر گرانی خارج می‌شود؟ نمایندگی ها لاستیک خودرو نمی فروشند چون سودش کم است وزارت صمت، مسؤول تایرهای سنگین انباشته در انبارها رصد مستمر عملکرد دستگاه های نظارتی در روند تولید و عرضه لاستیک تخصیص مجدد ارز دولتی به لاستیک سنگین رایزنی برای توزیع لاستیک های دولتی به رانندگان تاکسی در سال جاری آشفتگی بازار تایر ناشی از قصور تولیدکنندگان نیست ترخیص ۳۰۰ هزار حلقه لاستیک با ارز دولتی تحویل سالی یک جفت لاستیک به صاحبان خودرو با ثبت نام در سامانه جامع تجارت فروش حضوری لاستیک دولتی ممنوع شد انتقاد از افزایش قیمت لاستیک و نبود نظارت درست دلایل نابسامانی بازار لاستیک خودرو تولید لاستیک برای خودروهای شاسی بلند قیمت‌هـای نجومی در بازار لاستیک عرضه تایر با نرخ مصوب متوقف نشده است اما و اگرهای توزیع سیستمی لاستیک سواری بازار تایر رصد و با تخلف در زنجیره تامین برخورد می‌شود فقدان سامانه توزیع سیستمی عامل نابسامانی بازار لاستیک توزیع سیستمی تایر خودرو‌های سواری از امروز افزایش ۵۵ درصدی قیمت لاستیک در ماه‌های اخیر چند نماینده فروش لاستیک در تهران است؟ کمبود لاستیک در کشور برطرف می شود اختلاف ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار تومانی قیمت لاستیک از کارخانه تا بازار کارخانه لاستیک سازی صنایع دفاعی دورود بهره برداری شد چالشی برای بهبود کیفیت تایرهای تولید داخل با استفاده از فناوری‌نانو عرضه تایر با نرخ مصوب در تمام نمایندگی‌ها بزرگ ترین تولیدکنندگان تایر خودرو کدام اند؟ لزوم تخصیص ارز برای رفع مشکل کمبود لاستیک پرفروش‌ترین انواع لاستیک ایرانی خودرو در بازار؟ +جدول لاستیک خودرو، مشمول قوانین تعزیری دلایل افزایش مجدد قیمت تایر ضرورت توسعه سرمایه گذاری برای تولید لاستیک خودرو افزایش ۳۰.۱ درصدی تولید لاستیک خودرو در ۳ماهه اول سال ۹۹ دلایل گرانی تایر در بازار چیست؟ لاستیک دوباره ۲۵ درصد گران شد لاستیک خودرو امروز چند؟ + برآورد قیمت پس از اعمال ۲۵ درصد افزایش با افزایش مجدد قیمت تایر موافقت شد احتمال افزایش قیمت دوباره تایر + جزئیات قیمت مصرف‌کننده انواع تایرهای بارز با نرخ دولتی تایر خودرو منبع مهم آلودگی میکروپلاستیک‌ در آب‌های جهان اختفای بیش از ۸ هزار حلقه لاستیک در برخی‌ انبار‌ها تولید نانوذرات سیلیکا برای ارتقای کیفیت تایرهای ساخت داخل عرضه لاستیک داخلی و وارداتی با ارز ۴۲۰۰ تومانی فقط از طریق سامانه جامع تجارت تکلیف شرکتهای تولیدی به اعلام موجودی و توزیع سبد انواع تایر به عاملین رسمی فرمان کنترل قیمت تایر از دست وزارت صمت خارج شده است هشدار سازمان تعزیرات به محتکران و گران‌فروشان لاستیک قیمت جدید انواع تایر مشخص شد تحویل و فروش لاستیک به واحد‌های متخلف ممنوع شد رشد ۲۶.۶ درصدی تولید لاستیک خودرو در دو ماهه امسال وضعیت قیمت تایر خودرو در ۹۹ افزایش قیمت تمام شده تولید با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از واردات لاستیک افزایش ۳۰ درصدی نرخ تایر ابلاغ شد + سند رفع نواقص اسناد مالی تایرسازان تصویب افزایش قیمت لاستیک، علی الحساب ۳۰ درصد بررسی افزایش ۳۰ درصدی قیمت لاستیک در جلسه فردای ستاد تنظیم بازار جلوگیری از تقاضای کاذب در بازار با اعلام به موقع قیمت تایر رشد ۱۸‌ درصدی تولید تایر در ۲ ماه نخست امسال تشکیل ۳۸ پرونده قاچاق و کشف ۴ هزار و ۶۸۳ خودرو در اردیبهشت ماه نگهداری خودرو احتکار نیست تاثیرات تغییر ارز تخصیصی به صنعت تایر افزایش قیمت تایر در انتظار تصمیم سازمان حمایت تامین ۷۵ درصد تایر خودروهای سنگین با واردات شرکت‌ها و واحدهای توزیعی مکلف به رعایت قیمت رسمی تایر هستند کشف ۹۹۶ دستگاه اپتیما و سانتافه از پارکینگ یک مرکز تجاری تغییر تخصیص ارز موجب ایجاد اخلال در بازار لاستیک می‌شود چالش های بازار تایر در روزهای افزایش قیمت خودرو تحویل لاستیک های وارداتی کشف شده به پشتیبانی امور دام علت نوسان قیمت تایرهای سنگین در بازار ارز دولتی برای واردات لاستیک حذف شد کشف ۱۲۶ دستگاه خودروی ایرانی و خارجی فاقد پلاک در پایتخت آخرین جزئیات از دلیل آشفتگی بازار تایر‌های کامیونتی و نیسان‌ باری ۲۴ دستگاه خودروی احتکاری توقیف شد کشف یک انبار دیگر احتکار خودرو در غرب تهران لاستیکی که خودش را تعمیر می‌کند تخلیه ماشین‌های صفر کیلومتر و بدون پلاک از پارکینگ‌ها دستگاه جمع آوری میکروپلاستیک‌ها از تایرهای خودرو! انبار ۳۸ میلیاردی احتکار خودرو در کازرون لو رفت! مجازات ۲۰ سال حبس در انتظار احتکارکنندگان خودرو سه دلیل نوسان قیمت در بازار لاستیک روند تولید و عرضه تایر شفاف شود تاریخچه لوگو تایرساز ۱۲۰ ساله آمریکایی سنسور باد لاستیک TPMS چیست ؟ پیگیر مشکلات کامیون داران در رابطه با لاستیک و قطعات یدکی هستیم اختلاف ۵۰ درصدی قیمت تایر از کارخانه تا بازار چرا تقاضا در بازار لاستیک افزایش یافته است؟ تولید حدود ۱۶ هزار تن تایر و تیوب در فروردین ماه ممکن است دیگر ارزمان نیمایی باشد توزیع بیش از ۱۳۲ هزار حلقه لاستیک میان ناوگان حمل و نقل عمومی تولید روزانه ۱۶ هزار حلقه لاستیک در کردستان جزئیات سوخت و لاستیک تشویقی به کامیونداران بندر چابهار توزیع ۲۸ هزار حلقه لاستیک بین کامیونداران رقابت محصول محققان کشور با رقیب چینی در حوزه پلیمر دبیر کانون کامیون‌داران: با کمبود لاستیک مواجهیم ۸ کارخانه بریجستون موقتا تعطیل می‌شود آغاز تخصیص لاستیک تشویقی در بندرامام از هفته آینده رشد ۵ درصدی تولید تایر، تیوب و فلپ در سال ۹۸ خرید یک حلقه لاستیک چقدر تمام می شود؟ قیمت انواع لاستیک خارجی، در بازار؟ +جدول عوامل لاستیک سایی در خودرو ابلاغیه‌ای برای تعطیلی نداشته‌ایم؛ کارخانه‌های لاستیک‌سازی فعال هستند داخلی سازی صد در صدی محصولات در سال جهش تولید صدور اینترنتی حواله لاستیک ناوگان برون‌ شهری توزیع حدود ۴۶ هزار حلقه لاستیک خودروی سنگین در سیستان و بلوچستان سکان هدایت انجمن صنفی تایر ایران به بارز واگذار شد بانک مرکزی ارز مورد نیاز صنعت لاستیک را تامین کند علل گران شدن لاستیک در مشهد ۴ میلیون حلقه لاستیک کامیون با ارز دولتی وارد کشور شد طرح اولیه تایری که خود را احیا می کند ۳۵ هزار جفت لاستیک بین ناوگان جاده‌ای آذربایجان‌غربی توزیع شد تایرهای بارز با ۳۰ ماه گارانتی عرضه می‌شوند نرخ انواع لاستیک ایرانی در بازار + جدول وضعیت بازار تایر در ۱۰ماهه سال‌۱۳۹۸ الزام ثبت اسناد فروش توسط تولیدکنندگان تایر افزایش تولید لاستیک خودروهای سنگین به سرمایه گذاری نیاز دارد تولیدکنندگان تایر عامل گرانی و کمبود لاستیک؟ خط قرمزی برای نمایندگان متخلف فروش تایر جزئیات خرید تایر با قیمت دولتی ماجرای گرانی تایر پراید کمبود عرضه تایر وانت رفع می‌شود برای خرید لاستیک خودرو چقدر هزینه کنیم ؟ کفش‌های نو برای خودرو، چند؟ توزیع بیش‌از ۵۳ هزار حلقه لاستیک خودروی سنگین در سیستان وبلوچستان تولید پیچ اختصاصی تایر خودرو برای مقابله با دزدان نرخ انواع لاستیک ایرانی خودرو در بازار؟ +جدول قیمت جدید لاستیک خودرو در بازار مشکل لاستیک خودرو‌های سنگین برطرف شد قیچی که بازیافت تایرها را تسهیل می کند چرا بانک مرکزی به تایرسازان ارز نمی‌دهد؟ ۱۵ هزار حلقه لاستیک در انبار است حتی مجوز توزیع یک حلقه داده نشده است تامین نشدن مواد اولیه، فرصت تولید را از صنعت تایر می‌گیرد لاستیک سنگین در بازار اشباع شده است تولیدات داخلی، مطابق با استاندارهای بین‌المللی سه میلیون لیتر صرفه جویی سوخت با ارتقای تایرهای کیفی نمایشگاه بین‌المللی زنجیره تامین صنایع لاستیک آغاز به‌کار کرد انواع لاستیک خودرو را بهتر بشناسیم دو نرخی بودن لاستیک بی‌معنا است نقش لاستیک در بهینه سازی مصرف سوخت جدیدترین قیمت انواع لاستیک خودرو در بازار لاستیک خارجی یا داخلی؟ توزیع تایرهای سواری در سامانه تجارت داخلی ثبت می‌شود فرآیند دریافت حواله از سامانه‌های توزیع تایر سنگین بیش از ۱۴۱ هزار حلقه لاستیک بین ناوگان حمل و نقل عمومی​ کرمانشاه توزیع شد نخستین واحد تولید لاستیک کامیون بزودی افتتاح می‌شود تایر خودروی پراید گران می‌شود؟ طرح فروش تایر خودروهای تجاری با قیمت دولتی قیمت هر حلقه لاستیک ایرانی چقدر است؟ اختلاف ۵۰ درصدی قیمت بین واردات رسمی و غیر رسمی تایر راه‌اندازی سامانه جدید توزیع تایر سنگین نرخ انواع لاستیک ایرانی خودرو در بازار؟ +جدول کشف محموله لاستیک‌های خارجی قاچاق در صومعه‌سرا امکان استقرار صاحبان ایده در حوزه‌ تایر در برج فناوری امیرکبیر/مهلت ارسال ایده ثبت سفارش های اشتباه برای لاستیک کامیون داران دردسرساز شد صف دلالان در بازار لاستیک عرضه نکردن لاستیک در بازار مانند احتکار و تخلف است کاهش ۳۰ درصدی مصرف سوخت با تولید نسل تازه‌ تایرها با مواد گرافنی! قیمت لاستیک تا اطلاع ثانوی نباید افزایش یابد قیمت انواع لاستیک خارجی، در بازار + جدول کمبود برخی انواع لاستیک بدلیل فقدان برنامه‌ریزی وزرات صمت افزایش قیمت بنزین، تاثیری در قیمت تایر ندارد ​جذب ۸۷ درصد سهمیه لاستیک استان ایلام رشد چهار درصدی تولید تایر در نیمه نخست امسال افزایش قیمت تایرهای وانتی تایید نشد افزایش مشروط ۱۰۰ هزار تومانی قیمت لاستیک نیسان و وانت‌بار برگزاری رویداد نوآورانه شناسایی و حمایت از ایده‌های حوزه تایر سود هر سهم "پسهند" افزایشی بود کشف ۲۱۵۰ لاستیک مسروقه از ۶ واحد صنفی نرخ انواع لاستیک ایرانی خودرو در بازار؟ +جدول ۲۰ هزار حلقه لاستیک خودرو در انبارهای کردستان موجود است دلالان روی تایرهای پراید تمرکز کرده‌اند ابهامات ترخیص ۳۰۰ هزار حلقه تایر سنگین اختصاص ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی به واردات تایر‌های سنگین عرضه غیر قانونی لاستیک دولتی با نرخ آزاد عوامل سایش لاستیک در خودرو چیست؟ بازار لاستیک ایران همچنان در کمای محض سایه روشن بازار لاستیک قیمت لاستیک خودرو تا پایان سال ثابت می‌ماند برای احداث کارخانه لاستیک جیرفت همچنان پای کار هستیم قیمت انواع لاستیک خارجی در بازار + جدول لاستیک‌های خودرو را پیش از حرکت بررسی کنید نرخ انواع لاستیک ایرانی خودرو در بازار؟ +جدول چند هزار تن لاستیک در ۱۰ سال اخیر تولید شده است؟ جزئیات واردات لاستیک دست دوم چیست؟ برخی از تایرهای سنگین وارداتی بی‌کیفیت هستند ماجرای واردات تایرهای کارکرده چیست؟ رفع ۷۰ درصدی نیاز رانندگان به تایر با تولید ملی استفاده از سهمیه سوخت و لاستیک ناوگان باری نیازمند " باربرگ " است قیمت انواع لاستیک خودرو در بازار + جدول چینی‌ها با تایرهای تاریخ مصرف گذشته بازار تایر سنگین ایران را قبضه کردند ۵ طرح تولیدی برای خودکفایی در لاستیک سنگین در حال اجرا داریم برای لاستیک خودرو از چه بادی استفاده کنیم؟ فروش لاستیک‌های منقضی شده فاجعه بار است چه خبر از تولید لاستیک؟! ۲۳ درصد لاستیک توزیعی برای ناوگان حمل و نقل جاده ای خراسان تولید داخل است ایران برای اولین بار تولیدکننده الیاف تایر شد در بازار لاستیک خودرو چه می‌گذرد؟ ضرورت اصلاح شیوه توزیع لاستیک برای جلوگیری از انباشت کالا کاهش تعرفه واردات تایر سواری، بازار را در اختیار چینی‌ها قرار می‌دهد قیمت انواع لاستیک خارجی، پراید ، ماتیز و mvm در بازار؟ +جدول ۱۸ هزار حلقه لاستیک در ایلام توزیع شد آیا تولیدکنندگان توان تامین نیاز تایر را دارند؟ تخصیص ارز به تایرسازان از سر گرفته شد قیمت انواع لاستیک خارجی، پراید ، ماتیز و mvm در بازار؟ +جدول افزایش ۲۲ درصدی قیمت لاستیک جلوی واردات لاستیک باید گرفته شود ناوگان سنگین و نیمه سنگین شهری لاستیک سهمیه ای می گیرند حذف واسطه‌ها در توزیع لاستیک یارانه‌ای در ۲۱ استان قیمت انواع لاستیک خارجی، پراید ، ماتیز و mvm در بازار؟ +جدول ارز دولتی از پروسه واردات مواد اولیه لاستیک حذف شد تامین تایر ناوگان سنگین تا دوسال آینده با تولید داخل اولین واکنش بازار به گرانی ۲۲ درصدی لاستیک چرا باید لاستیک‌ها را در هوای گرم بررسی کنید؟ نقص در نظام توزیع لاستیک کشور؛ باید مکانیزم منسجمی برای عرضه در نظر گرفته شود توزیع ۱۹ هزار حلقه لاستیک بین ناوگان حمل ونقل عمومی زنجان ارز واردات تایر به تولیدکنندگان داده شود افت ۲۱ درصدی تولید لاستیک خودرو خرید ‌۶ هزار خودرو ‌توسط یک خانم ۸۵درصد لاستیک خودروهای سواری در داخل کشور قابل تامین است ۱۱۰۰۰حلقه لاستیک در حوزه حمل‌ونقل جاده‌ای استان سمنان توزیع شد آیا تولیدکنندگان داخلی می‌توانند لاستیک موردنیاز کشور را تامین کنند؟ قیمت لاستیک کاهش یافت واردات ۲۸۱ میلیون دلاری تایر در سال گذشته میلادی قیمت انواع لاستیک ایرانی پراید، ماتیز، ام وی ام ۱۱۰در بازار؟ +جدول ۲۰ هزار حلقه لاستیک خودرو ناوگان سنگین در خراسان شمالی توزیع شد تولیدکنندگان در پرداخت مطالبات بدقولی می‌کنند قیمت انواع لاستیک خارجی، پراید ، ماتیز و mvm در بازار؟ +جدول هیچ کمبودی در تولید لاستیک نداریم فروش لاستیک تولید داخل در بازار سیاه؛ باید جلوی رانت‌ها گرفته شود کوچ برندهای معتبر از بازار تایر توزیع بیش از ۴۵ هزار حلقه لاستیک بین رانندگان استان همدان تولید تایر در دست اندازهای مالی وزارت صمت قیمت واحد برای تایر ارائه کند پیگیر حل مشکلات کامیون‌داران در حوزه لاستیک هستیم رتبه چهارم تولید تایر خودرو در کشور متعلق به خراسان جنوبی است معضل جدی کامیون داران خوزستانی در تامین لاستیک و روغن موتور ۳۰ هزار لاستیک به ناوگان سنگین جاده ای خراسان رضوی اختصاص یافت انبار شدن خودروها به بهانه فقدان آیینه و دستمال کاغذی ضعف وزارت صنعت است رمزگشایی از یک معادله در بازار لاستیک احتکاری نداریم ، خودروها پس از تکمیل تحویل مشتریان می شود شرایط آزادسازی واردات لاستیک شفاف نیست افزایش ۲۲ درصدی قیمت لاستیک تایید نشد آیا خودروسازان "احتکار" کرده‌اند؟ اجازه واردات لاستیک از تمام مرزهای کشور و مناطق آزاد داده می‌شود تعیین سود ۲۵۰ ریالی سود هر سهم "پکرمان" قیمت انواع لاستیک ایرانی خودرو در بازار تهران؟ +جدول ظرفیت تولید تایر امسال ۲۰ درصد کاهش یافت رونمایی از تایرهای بدون هوا برای خودروهای معمولی طرح توزیع سیستمی لاستیک خودروهای سنگین در قزوین آغاز شد تعرفه ۴۰ درصدی واردات، لاستیک خودروهای سواری را گران کرد بازار مشهد با کمبود لاستیک مواجه است بازار مشهد با کمبود لاستیک مواجه است ۱۸ هزار و ۲۰۴ حلقه لاستیک بین رانندگان سیستان و بلوچستان توزیع شد افزایش ۲ برابری قیمت تایر پراید چرا نرخ تایر در بازار ۲ برابر کارخانه است!؟ کمبود یک میلیون حلقه‌ای لاستیک ماشین‌های سنگین قیمت انواع لاستیک ایرانی خودرو + جدول چرا لاستیک خودرو گران شد؟ لاستیک را کارخانجات گران نکرده‌اند فشار باد تایر را جدی بگیرید واردات لاستیک به صفر رسید توزیع سیستمی لاستیک از خرداد نایاب شدن لاستیک خودرو با نرخ مصوب در شیراز ۱۳ واحد متخلف فروش لاستیک خودرو در البرز اخطار دریافت کردند افزایش ۱۰۰ هزار تومانی قیمت لاستیک تریلی نقش اینستکس در رفع مشکلات صنعت تایر قیمت روغن موتور افزایش نداشته است تولید لاستیک باکیفیت در گروی تامین مواد اولیه، نقدینگی و افزایش بهره وری ۳۰ هزار حلقه لاستیک بین رانندگان ناوگان حمل و نقل همدان توزیع شد ۷۰۰۰ حلقه لاستیک در حوزه حمل و نقل جاده‌ای استان سمنان توزیع شد طرحی جدید برای کاهش وزن چرخ خودرو تایر مخصوص خودروهای پرنده تولید تایر از مدت مشابه پارسال پیشی گرفت ایران به جمع کشورهای تولیدکننده «تایر ایرلس» پیوست صادرات لاستیک داخلی به اروپا ممنوع شد تعادل قیمت تایر، روغن و فیلتر خودرو در بازار تولید بیش از ۳۳ میلیون حلقه تایر تا پایان دی ماه محتکر لاستیک خودرو به ۵۰۰ میلیون ریال جریمه محکوم شد تایرهای جدید اینگونه خواهد شد در زمینه تامین لاستیک در استان مشکلی نداریم سهم ۷۰ درصدی تولید ملی در بازار لاستیک تولید تایر ون در یزد تایر به خودکفایی رسید تولید انبوه تایر ساینا در یزد تایر آغاز شد توزیع ۶۰۰ هزار حلقه لاستیک بین رانندگان کامیون‌ها چگونه مشکل کُندی حرکت خودروی خود را برطرف کنیم؟ توزیع بیش از ۱۵ هزار حلقه لاستیک خودروهای سنگین در لرستان قیمت لاستیک زانتیا در بازار چقدر است؟ ۲۱ درصد لاستیک خودروهای سبک در کارخانه بارز کردستان تولید می شود تایرهای نانویی مصرف سوخت را کاهش می‌دهند خط تولید تایر سبز در کارخانه لاستیک کردستان افتتاح شد ترخیص تایرهای سنگین سریع می‌شود خط تولید تایر سبز افتتاح می‌شود نخستین کارخانه تولید لاستیک خودروهای سبک و سنگین در ابوظبی احداث می‌شود حذف صدای تایر خودروها با کمک هوش مصنوعی! + تصاویر مرحله دوم توزیع لاستیک بین رانندگان تاکسی در سمنان آغاز شد شرکت های بازیافت تایر نیازمند تسهیلات حمایتی تایرسازان تنها ۶ درصد سود می کنند نگران ورود لاستیک‌های فاقد استاندارد خارجی در بازار هستیم هشدار درباره ترخیص لاستیک‌های غیراستاندارد از گمرک توزیع ۹۰ هزار حلقه لاستیک با نرخ دولتی بین رانندگان تاکسی در کشور ۱۷ هزار حلقه لاستیک در مازندران توزیع شد در دو شرکت خودروسازی همیشه مستقر هستیم لاستیک و آلایندگی؛ عوامل رد شدن خودروهای سنگین در معاینه فنی بررسی بازار انواع تایر اتومبیل در ایران+ جدول قیمت ۴۰۰۰حلقه لاستیک بین رانندگان استان سمنان توزیع شد کاهش خروج هوا از آستر تایر خودرو با نانومواد معدنی مشکل تامین لاستیک رانندگان تا پایان سال حل می شود رفع مشکل تامین لاستیک خودرو در کرمان توزیع بیش از ۳۴ هزار حلقه لاستیک به نرخ دولتی میان تاکسیرانان تهرانی مشکلی در حوزه توزیع لاستیک در رفسنجان نداریم لاستیک ناوگان جاده ای خراسان رضوی در ۱۸ مرکز توزیع می شود ۱۰ هزار حلقه لاستیک در چهارمحال و بختیاری توزیع شد راهداری در حوزه لاستیک سنگین کمبود دارد اختصاص بیش از ۳ هزار حلقه لاستیک ناوگان باری به خراسان رضوی لاستیک و مواد اولیه آن ارز ۴۲۰۰ تومانی می‌گیرد رشد ۱۰ درصدی تولید لاستیک خودروهای سنگین پنچرگیری صنعت تایر توزیع ۱۵ هزار حلقه لاستیک دولتی تا پایان آذر ۶۰ درصد متقاضیان، لاستیک دریافت کردند قدردانی از کارگران با لاستیک! ۴هزار و ۵۳۲ حلقه لاستیک در استان بوشهر توزیع شد لاستیک ۲۰ تا ۳۲ درصد گران شد جزئیات نحوه ثبت‌نام رانندگان تاکسی برای دریافت لاستیک توزیع ۲۰ هزار لاستیک تاکسی تا پایان آذر آغاز می شود وزارت صنعت با افزایش۲۰ و ۳۲ درصدی قیمت تایر موافقت کرد قیمت های شناور مواد اولیه صنعت تایر نیازمند سرعت در تصمیم گیری است ۳۵ درصد لاستیک مورد نیاز ناوگان باری استان قزوین تامین می شود ارائه درخواست افزایش قیمت تایر به سازمان حمایت مواد اولیه تایر در فهرست گروه یک کالایی قرار گرفت طرح اولیه تایری عجیب برای خودروهای خودران نیاز ناوگان عمومی چهارمحال و بختیاری به ۴ هزار حلقه لاستیک درخواست افزایش ۳۰ درصدی قیمت لاستیک آغاز توزیع ۳ هزار حلقه لاستیک به قیمت کارخانه میان تاکسیرانان صادرات لاستیک ممنوع شد پول برای لاستیک سهمیه‌ای تاکسی‎های یزد نیست بانک مرکزی در تخصیص ارز برای واردات لاستیک همکاری نمی‌کند گزارش مجلس به روسای مجلس و جمهور درباره خرید لاستیک کامیون‌داران رایزنی تولیدکنندگان تایر برای تأمین مواد اولیه جزئیات نحوه ثبت‌نام رانندگان تاکسی برای دریافت لاستیک لاستیک پژو در بازار چند؟ قانون توزیع بار در پایانه‌ها‌ کاملا تغییر کرد لاستیک خودرو را چند بخریم؟ اولین جلسه محتکر لوازم یدکی خودرو به ارزش بیش از ۴۷ میلیارد ریال برگزار شد نمایندگان دنا همچنان چشم به راه هستند توزیع بیش از ۱۲ هزار حلقه لاستیک با نرخ دولتی به تاکسیرانان تهرانی تایر ایرانی وارد چرخه تولید رنو و پژو شد بسته‌ای برای تعیین قیمت خودرو تدوین می‌شود آغاز توزیع لاستیک دولتی به تاکسی‌های کشور از هفته آتی تهمیدات لازم برای خودکفایی در تأمین و توزیع لاستیک در استان سمنان اندیشیده شود ۳۰ هزار حلقه لاستیک بین تاکسیرانان توزیع می شود انبار حاوی چهار تریلی لوازم یدکی در مشهد کشف شد فهرست سه هزارلاستیک توزیعی در خوزستان منتشر می شود لاستیک تندر ۹۰ را چند بخریم؟ فرازها و فرودهای صنعت لاستیک و تایرسازی در ایران لاستیک ویژه ناوگان تاکسیرانی با قیمت مصوب توزیع می شود پولمان بلوکه شده حواله نمی‌دهند واردکنندگان لاستیک سنگین با ارز دولتی ملزم به دریافت تاییدیه شبکه توزیع شدند+ سند افزایش استحکام تایر خودرو با تولید افزودنی نانویی ۵۰ حلقه لاستیک خودرو سنگین بین رانندگان در شاهین دژ توزیع شد الزام واردکنندگان لاستیک سنگین با ارز ۴۲۰۰ به دریافت تاییدیه مکتوب توزیع لاستیک قیمت تایر پراید چقدر است؟ اختصاص ۲۳ هزار لاستیک به زائران اربعین قیمت تایر خودرو سمند در بازار چقدر است؟ «تایر» روی غلتک افتاد ۲۷۲۲ حلقه لاستیک بین رانندگان استان قزوین توزیع شده است قیمت لاستیک افزایش نیافته است واردات لاستیک تسهیل شد در بازار لاستیک چه خبر است؟ خبرهای خوش برای کامیون‌داران محموله قاچاق لاستیک خودروهای سنگین به مقصد نرسید ۲ هزار و۳۸۱ حلقه لاستیک خودروهای سنگین استان بوشهر تامین شد چرا لاستیک با قیمت دولتی به دست مردم نمی‌رسد؟ برگ سبز خودرو ببرید، لاستیک بگیرید تأمین لاستیک، شرط اصلی برای افزایش نیافتن قیمت بلیط اتوبوس اربعین قیمت انواع لاستیک خودرو مناسب برای پژو ۲۰۶ + جدول عرضه ۵۰ هزار حلقه لاستیک نیاز بازار را رفع نمی‌کند ۷۰ درصد توزیع لاستیک‌های حواله‌ای همدان ویژه ناوگان برون شهری است ۳۲۰۰ حلقه لاستیک در بین ناوگان حمل و نقل استان قم توزیع شده است پنج هزار حلقه لاستیک خودروی سنگین در استان مرکزی توزیع شد ۲۵۰۰ حلقه لاستیک در کرمان توزیع شد مشکل لاستیک کامیون داران همدان رفع شد توزیع لاستیک به قیمت مصوب در خراسان جنوبی آغاز شد در روزهای آتی قیمت لاستیک خودرو نصف خواهد شد حراج موتورسیکلت‌های احتکاری در فضای مجازی به‌دنبال سقوط نرخ ارز لاستیک‌های اموال تملیکی یک میلیون تومان قیمت‌گذاری شد لاستیک پراید چند؟ کمبود قطعات و لاستیک کامیونداران در قزوین ۱۷ هزار حلقه لاستیک از گمرک غرب تهران ترخیص می‌شود افزایش بی‌منطق قیمت تایر در بازار سیاه! توزیع‌ لاستیک‌ کامیون با نرخ ۱.۱ میلیون تومان توزیع ۲۰۰ هزار قطعه لاستیک در بازار انبار روغن خودروی احتکار شده در پارس‌آباد کشف شد بازار لاستیک در خراسان رضوی رو به تعادل است ۱۰ هزار حلقه لاستیک کامیون در گمرک بوشهر آماده ترخیص است مشکل لاستیک خودروهای سنگین در کوتاه مدت حل می شود رانندگان حمل ونقل عمومی البرز لاستیک دریافت کردند چرخ گرانی لاستیک بی دلیل می چرخد دولت باید ۵۰۰ هزار حلقه لاستیک به زودی وارد بازار کند فرصت ۱۰ روزه دولت به تجار برای واردات تایر سنگین توزیع لاستیک به شرط صف و سهمیه ترخیص لاستیک‌های موجود در انبار سازمان املاک ‌تملیکی از فردا قیمت لاستیک پراید با برند ایرانی در بازار ۱۵۰ کانتینر لاستیک به زودی از گمرک ترخیص می‌شود واردات لاستیک سواری با ارز ثانویه صرفه اقتصادی ندارد توزیع لاستیک ۲.۱ میلیون تومانی برای کامیون‌داران آغاز شد از لاستیک‌های ساییده می‌ترسیم ترخیص ۸۰ هزار حلقه انواع لاستیک از گمرک شهید رجایی بندر عباس در یک روز توزیع لاستیک سنگین بین رانندگان کامیون با نرخ مصوب ۵۰۰هزار حلقه لاستیک وارد شود خوزستان با کمبود لاستیک خودروهای سنگین مواجه است پیشنهاد به دولت برای تخصیص ارز ویژه لاستیک‌‌‌ ناوگان سنگین نگاهی به قیمت های کویرتایر در بازار قاچاق و احتکار ۱۵۰ میلیارد ریالی لوازم یدکی در جنوب تهران مستندات‌ ا‌حتکار‌ خودرو‌ را منتشر ‌کنید انبار ۲۰ میلیارد تومانی لوازم یدکی احتکار شده در پیشوا کشف شد صادرات انواع لاستیک سبک و سنگین ممنوع شد قیمت لاستیک ایرانی پراید در بازار +جدول افزایش قیمت لاستیک و روغن موتور ۹ درصد تعیین شده است ۲۴۰۰ حلقه لاستیک احتکار شده در قم کشف شد دلالان قیمت لاستیک را با فرصت طلبی افزایش دادند اعلام آمادگی ISQI برای همکاری با مرکز تحقیقات صنایع لاستیک متهم دو تابعیتی احتکار لوازم یدکی بازداشت شد افزایش ۲ برابری قیمت لاستیک خودرو تردید واردکنندگان برای واردات تایر گران ثبت نمایندگی و واردات تایر های چینی آزاد شد قیمت انواع لاستیک خودرو مناسب برای پراید + جدول ۲۰۰۰ حلقه لاستیک خودرو احتکار شده در بوشهر کشف شد مواد اولیه تایرسازان رو به اتمام است سازمان بازرسی به چگونگی واگذاری شرکت لاستیک پارس ورود کند محتکر قطعات خودرو ۱.۷ میلیارد ریال جریمه شد دولت برای قیمتگذاری جدید خودروها تعجیل کند مشکل کمبود ۱۰۰ هزار حلقه لاستیک در ناوگان جاده‌ای کشور احتکار تایرهای پرفروش تایید شد! تامین لاستیک مشکل اساسی رانندگان حمل و نقل جاده‌ای است انتقاد مشاور عالی رئیس اتاق ایران از انتشار اخبار غیرکارشناسی درباره خودرو سامانه توزیع لاستیک ناوگان جاده‌ای راه‌اندازی شد کشف لاستیک‌های قاچاق در کنگاور خرید لاستیک ایرانی چقدر تمام می‌شود؟ +جدول کندی روند تخصیص ارز مواد اولیه، دامن تولید را می گیرد قیمت لاستیک وانت پیکان چقدر است؟ مزایا و معایب استفاده از گاز نیتروژن در تایر خودرو جزییات ضوابط جدید واردات لاستیک سنگین اعلام شد + سند ضوابط واردات تایر خودروهای سنگین اعلام شد صادرات لاستیک و تایر فرسوده ممنوع شد توانایی تایرسازان داخلی برای تامین نیازبازار لاستیک های سواری مواد اولیه لاستیک به گروه اول اضافه شد سودجویان با تراشیدن عاج، لاستیک های کهنه را نو می کنند ۲ پیشنهاد انجمن واردکنندگان لاستیک برای کنترل قیمت ها انبار احتکار لاستیک کامیون در تیران و کرون کشف شد قیمت انواع لاستیک ایرانی خودرو +جدول ضد پنچر کردن تایر خودروها با "نانو پلیمرها" لاستیک های کشف شده در ملکان شامل قانون احتکار نمی شود کمبود برخی انواع لاستیک‌ها در یزد بحران کمبود تایرهای سواری در صورت عدم تخصیص ارز دولتی هشدار پلیس درباره عمر لاستیک‌های خودرو نابسامانی بازار «کفش» خودرو تولید برخی خودروها متوقف می‌شود چالش کمبود سرمایه در گردش تایرسازان با افزایش مطالبات از خودروسازان قیمت انواع لاستیک مناسب برای زانتیا + جدول توزیع لاستیک با نرخ دولتی برای کامیون‌داران آغاز شد+جزئیات مشکل تامین قطعات و لاستیک رانندگان برطرف شود راهنمای خرید لاستیک خودرو برای روز‌های گرم تابستان قیمت انواع لاستیک ایرانی خودرو +جدول انواع لاستیک خودرو در بازار + جدول اعلام فهرست عاملان فروش لاستیک با نرخ مصوب قیمت انواع لاستیک خارجی پژو در بازار +جدول ارزی که به جای خودکفایی در تایرسازی صرف واردات شد فایده‌ها و معایب باد نیتروژن لاستیک خودرو عرضه مستقیم لاستیک خودروهای سنگین با ارز دولتی قیمت انواع لاستیک ایرانی پژو در بازار +جدول مجوز افزایش قیمت ۹.۶ درصدی صنعت تایر صادر شد قیمت انواع لاستیک خودرو در بازار همکاری تولیدکنندگان تایر با رنو ادامه می یابد افزایش قیمت تایر و روغن خودرو در بازار تایر سازان به دنبال افزایش قیمت ساخت لاستیک‌های زیپی قابل تعویض برای دوچرخه‌سواران معرفی ۳ راهکار برتر برای کاهش نفوذپذیری هوا در تایر خودروها هشدار جدی به برهم‌زنندگان بازار لاستیک خودروهای سنگین «احتکار» خودرو را گران کرد؟ قیمت تایر تغییر نکرده است توپ افزایش قیمت تایر در زمین فروشندگان برنامه ریزی کویرتایر برای افزایش ظرفیت ۱۰ هزار تنی تولید خودروسازان امروز پاسخ می‎دهند واردکنندگان لاستیک ملزم به عرضه به موقع کالا در بازار هستند امکان احتکار خودرو از سوی خودرو سازان وجود ندارد راهنمای خرید لاستیک خودرو اصابت ترکش نوسان دلار به بازار تایر خودرو افزایش ۱۵ درصدی قیمت لاستیک‌های وارداتی تولید تایر تحت لیسانس چین و در قالب قرارداد EPC منطق اقتصادی ندارد تولید تایرهای تمام سیمی در آرتاویل تایر تا پایان امسال گزارش تصویری از حضور شرکت های تایرسازی در نمایشگاه اتومکانیکای دوبی لیست قیمت انواع لاستیک مناسب پراید احتکار قطعات خودرو توسط سودجویان دغدغه اصلی قطعه سازان مطالبات سنگین از مجموعه خودروسازان است افزایش تعرفه واردات لاستیک خودرو به کشور قیمت تایرهای داخلی افزایش می یابد راهبرد منسوخ توسعه صنعت تایر؛ دستور کار ۳ ساله وزارت صنعت، معدن و تجارت خرید لاستیک دنا و زانتیا چقدر آب می خورد؟ قیمت انواع لاستیک ایرانی خودرو +جدول قیمت روز پرفروش ترین لاستیک‌ های خودروی سواری در بازار آشنایی با نحوه نگهداری تایر اتومبیل مزایای باد نیتروژن در لاستیک خودرو چگونگی تنظیم باد تایرها امکان تولید تایرهای بریجستون از سال ۲۰۲۲ در ایران مظنه خرید انواع لاستیک مناسب وانت در بازار این تایر اکسیژن تولید می کند قیمت لاستیک ایرانی پراید در بازار +جدول تایرهای تولید داخل افزایش قیمت نداشته است خیابان هوشمند فشار باد لاستیک را اندازه می گیرد واحدهای صنفی هرمزگان لاستیک های تاریخ گذشته به مردم عرضه نکنند لیست قیمت انواع لاستیک خودرو قیمت انواع لاستیک ایرانی پژو در بازار؟ +جدول قیمت انواع لاستیک خارجی پژو در بازار؟ +جدول تمیزکننده و براق کننده لاستیک وضعیت صادرات در صنعت تایرخودرو کیان تایر مشکل مالکیت و مدیریت دارد شناخت صحیح از تایر تصادفات رانندگی را کاهش می دهد مظنه قیمت لاستیک خودرو در بازار چقدر است؟ قیمت انواع لاستیک خارجی پژو در بازار؟ +جدول ظرفیت تولید کارخانه کویرتایر به ۴۰ هزار تن افزایش می‌یابد نرخ فروش انواع لاستیک کامیونت و اتوبوس دانستنی‌های تایر خودرو بررسی بازار انواع تایر خودرو؛ خط ترمز تایرهای ایرانی روی بازار لاستیک افزایش تعرفه واردات، رقابت‌پذیری صنعت تایر را افزایش نمی‌دهد ثبت سفارش تایر خودرو همچنان باز است قیمت انواع لاستیک ایرانی پژو در بازار؟ +جدول فشار باد تایر در عملکرد خودرو چه تاثیری دارد؟ نیم‌نگاهی به تایرهای ضدپنچری، موسوم به Run-flat؛ دفع خطر تا ۸۰ کیلومتر نظام جدید تعرفه ای برای تایر سیستم کنترل فشار باد تایر چگونه کار می‌کند؟ نشانه های پنچر شدن تایر اتومبیل در حین رانندگی راهنمای خرید لاستیک خودرو فالکن تایر در نمایشگاه اکیپ اتو ۲۰۱۷ از تایرهای تابستانی جدید خود رونمایی کرد لیست قیمت انواع لاستیک خودروهای پژو لیست قیمت انواع لاستیک کامیون و کامیونت در بازار افزایش تعرفه واردات تایر عامل گرانی می‌شود افزایش تعرفه واردات تایر عامل گرانی می‌شود خرید ۲ حلقه لاستیک اتومبیل چقدر آب می خورد؟ استفاده از نیتروژن چه تاثیری بر لاستیک خودرو دارد؟ تایر خودرو از چه زمانی اختراع شد؟ "هایپر تایر"، ایده‌ای خلاقانه برای خرید و سرویس آنلاین تایر سارق حرفه‌ای لاستیک خودروهای شاسی بلند دستگیر شد گسترش همکاری زامیاد و سیرالئون در آینده نزدیک رمز و راز لاستیک‌های سرقتی خودرو چیست؟ رمز و راز لاستیک‌های سرقتی خودرو تغییر در اندازه فاق لاستیک چه تاثیری بر خشکی و نرمی حالت رانندگی خودرو می‌گذارد؟ قیمت انواع لاستیک خارجی پژو در بازار؟ +جدول شرایط مراقبت و نگهداری از لاستیک خودرو عرضه تایرهای بریجستون با استاندارد اختصاصی ایران آغاز به کار نماینده رسمی بریجستون از فردا در ایران نرخ فروش انواع لاستیک خودرو در بازار مقررات واردات لاستیک اعلام شد کشف هزار حلقه رینگ و لاستیک سرقتی قیمت انواع لاستیک خارجی خودرو +جدول نرخ فروش انواع لاستیک خودرو در بازار ورشکستگی تولید داخلی با واردات بی رویه لاستیک مظنه قیمت انواع لاستیک خودرو قیمت انواع لاستیک خارجی خودرو؟ +جدول روایت کفش‌های خارجی خودرو خرید لاستیک پژو ۲۰۶ چقدر آب می خورد؟ مظنه قیمت لاستیک سمند و دنا در بازار کشف قاچاق از داخل لاستیک خودرو مراقب عاج لاستیک خودرو باشید! خرید لاستیک خارجی پراید چقدر تمام می‌شود؟ علت صدای چرخ‌ خودرو سر پیچ بازار سرد و انجمادیِ لاستیک در اوج گرمای تابستان ۳۰ درصد تایرهای موجود در بازار قاچاق هستند کشف ۴۶۲ حلقه لاستیک قاچاق در شهرستان رودبار قیمت انواع لاستیک ایرانی خودرو +جدول باد لاستیک‌های ایرانی با واردات خالی شد واردات تایر برپایه عرضه و تقاضا صورت می گیرد چهار چالش تولید تایر در کشور کدام لاستیک را انتخاب کنیم؟ ساخت نمونه اولیه ۶ محصول در زمینه کاهش نفوذپذیری هوا در تایر خودرو خرید لاستیک ایرانی پراید چقدر تمام می‌شود؟ +جدول نرخ فروش لاستیک تیبا و ریو خرید لاستیک خارجی پژو چقدر تمام می‌شود؟ +جدول خرید لاستیک ایرانی پژو چقدر تمام می‌شود؟ +جدول چه زمانی باد تایرهای خودرو را تنظیم کنیم؟ خودروسازان تمام تایرهای تولید داخل را مصرف می‌کنند‌ طراحی حسگری که باد تایر خودرو را دائم رصد می‌کند مظنه قیمت خرید لاستیک زانتیا و دنا در بازار قیمت لاستیک پژو و سمند در بازار نرخ خرید و فروش لاستیک رانا در بازار قیمت انواع لاستیک ایرانی خودرو +جدول کارخانه تولید تایر زابل، توسعه سیستان و بلوچستان را به دنبال دارد قرارداد ساخت کارخانه تولید لاستیک خودروی زابل امضا شد زابل میزبان احداث کارخانه تولید انواع تایر های رادیال با ظرفیت پنجاه هزار تن در سال تعویض خودکار تایر متناسب با شرایط جوی! تایر ساخته شده از مواد طبیعی به بازار می آید خرید لاستیک پژو چقدر تمام می شود؟ قیمت انواع لاستیک خودرو خرید لاستیک خارجی دنا چقدر تمام می‌شود؟ +جدول قیمت خرید و فروش انواع لاستیک خودرو در بازار خرید لاستیک ایرانی سمند چقدر تمام می شود؟ +جدول عرضه خودروهای ایرانی با تایرهای چینی تایر نو به چه قیمتی؟ قیمت لاستیک در بازار ۵ تایر عجیب و غریب برای وسایل نقلیه آینده +عکس راه اندازی کارخانه بازیافت لاستیک‌های مستعمل خودرو خرید لاستیک خارجی پژو چقدر تمام می‌شود؟ +جدول خرید لاستیک خارجی تندر۹۰ چقدر تمام می شود؟ +جدول لزوم شناسنامه دار کردن تایرها برای کاهش قاچاق خرید لاستیک پراید چقدر تمام می شود؟ قیمت انواع لاستیک ایرانی خودرو پراید +جدول رقابت ۴۲ طرح نوآورانه در رویداد چالش نفوذپذیری هوا در تایر قیمت انواع لاستیک ایرانی خودرو +جدول بهترین برندهای تایر در سال ۲۰۱۷ قیمت انواع لاستیک خودرو در بازار انواع لاستیک ایرانی خودرو چند؟ +قیمت لاستیک‌های هوشمند خودرو +عکس استفاده از پوست تخم مرغ و گوجه در ساخت تایر خودرو! توافقنامه تولید تایر و واگن با اسلواکی دانستنی‌های بسیار مفید در مورد لاستیک اتومبیل مظنه قیمت لاستیک سمند و دنا در بازار خرید لاستیک ۲۰۶ چقدر آب می خورد؟ چطور دوام لاستیک اتومبیل خود را افزایش دهید؟ سیزدهمین همایش و نمایشگاه ملی صنعت لاستیک در یزد برگزار شد قیمت انواع و اقسام لاستیک در بازار +جدول قیمت انواع لاستیک ایرانی خودرو پراید +جدول قیمت انواع لاستیک خارجی خودرو پژو +جدول ارائه درخواست افزایش تعرفه واردات تایر به وزارت صنعت لاستیک مناسب فصل چه ویژگی هایی دارد؟ لاستیک پراید در بازار با چه قیمتی معامله می شود؟ +جدول چالش نوآوری کاهش نفوذپذیری هوا در لایه داخلی تایر خودرو آزمون فنی برای واردات لاستیک "برند‌های معتبر" لغو شد +سند قیمت لاستیک ریو و تیبا در بازار +جدول غول‌های حساس انواع لاستیک ایرانی خودرو چند؟ +قیمت واردات مواد اولیه تولید لاستیک محدودیتی ندارد علل اصلی لاستیک سابی در خودروها قیمت انواع لاستیک خارجی خودرو +جدول بهترین زمان برای تعویض لاستیک خودرو قیمت انواع لاستیک خودرو در بازار +جدول بیمه عمر تایر خودرو با تزریق ضدپنچری نکاتی در مورد استفاده و تعویض لاستیک های زمستانی قیمت انواع لاستیک خارجی خودرو پراید +جدول برخورد شدید با عرضه لاستیک های تقلبی و قاچاق قیمت انواع لاستیک ایرانی خودرو پراید +جدول تولید کفپوش‌های مقاوم با استفاده از مواد بازیافتی خودرو اهمیت لاستیک خودرو در ایمنی و مصرف سوخت قیمت انواع لاستیک خارجی خودرو پژو +جدول اهمیت لاستیک در ایمنی و مصرف سوخت چک کردن وضعیت تایر خودرو با لیزر+تصاویر قیمت انواع لاستیک ایرانی خودرو پراید +جدول ساماندهی بازار، واردات هفت ماهه لاستیک را ۱۵درصد کم کرد قیمت انواع لاستیک خارجی خودرو +جدول چگونه لاستیک خودرو را سالم نگهداریم؟ مزایا و معایب باد نیتروژن در لاستیک خودرو چیست ؟ قیمت انواع لاستیک ایرانی خودرو پژو +جدول قیمت انواع لاستیک خارجی خودرو پراید +جدول واردات لاستیک های بی کیفیت به پایان رسید؟ قیمت انواع لاستیک خارجی خودرو +جدول افزایش تولید کلید فرار از تعطیلی قیمت انواع لاستیک خارجی خودرو پژو +جدول خطرات جانی لاستیک‌های قاچاق ارزان ورود لاستیک قاچاق به کشور در سایه نبود نظارت و کنترل دولت قیمت انواع لاستیک خارجی خودرو پراید +جدول قیمت انواع لاستیک ایرانی خودرو +جدول قیمت انواع لاستیک خارجی خودرو +جدول قیمت انواع لاستیک ایرانی خودرو پژو +جدول قیمت انواع لاستیک ایرانی خودرو +جدول قیمت انواع لاستیک ایرانی خودرو پژو +جدول کفش‌های ماشین را کی عوض کنیم؟ قیمت انواع لاستیک ایرانی خودرو پژو +جدول قیمت انواع لاستیک خارجی خودرو پژو +جدول قیمت انواع لاستیک خارجی خودرو پراید +جدول قیمت انواع لاستیک ایرانی خودرو پراید +جدول قیمت انواع لاستیک ایرانی خودرو پژو +جدول ارائه ضمانت نامه برای لاستیک خودرو الزامیست قیمت انواع لاستیک خارجی خودرو پراید +جدول قیمت انواع لاستیک ایرانی خودرو پژو +جدول سرقت رینگ و تایر ۴۸ دستگاه شورولت از نمایندگی قیمت انواع لاستیک خارجی خودرو پراید +جدول ورود تایرهای چینی به صنعت خودرو قیمت انواع لاستیک ایرانی خودرو +جدول واردات تایر و از بین رفتن امیدها قیمت انواع لاستیک خارجی خودرو پژو +جدول کومهو برنده مسابقات بین‌المللی طراحی تایر شد قیمت انواع لاستیک ایرانی خودرو پراید +جدول توسعه فنی مهم ترین راهکار برای استانداردسازی لاستیک هشدار رییس پلیس‌راه ناجا درباره لاستیک‌های وارداتی بی کیفیت نقدینگی نیاز امروز صنعت تایرسازی رونق تولید چند کارخانه بزرگ تایرسازی نیازمند تزریق نقدینگی است قیمت انواع لاستیک ایرانی خودرو پراید پارک خودرو با موتور خاموش! سرقت ۴ لاستیک میلیونی اسپورتیج لاستیک‌هایی که به هر جهت می‌چرخد قیمت انواع لاستیک ایرانی خودرو +جدول راهنمای خرید لاستیک خودرو قیمت انواع لاستیک ایرانی خودرو +جدول صنعت لاستیک سازی ایران در پنج سال آینده سالانه ۱۲ درصد رشد دارد پرونده های تخلف انواع لاستیک و روغن موتور در سال گذشته به ۴۶ میلیارد ریال رسید قیمت انواع لاستیک خارجی خودرو پژو لاستیک الماس نشان قیمت انواع لاستیک ایرانی خودرو +جدول تایرهای وارداتی شناسنامه‌دار می‌شوند استفاده از فن آوری پوست تغییرپذیر در خودروسازی جابه‌جایی تایرها قیمت انواع لاستیک ایرانی خودرو پژو +جدول قیمت انواع لاستیک ایرانی خودرو +جدول مولفه‌های استفاده از تایر در خودرو ضرورت جلوگیری از واردات تایر از مبادی غیررسمی قیمت انواع لاستیک خارجی خودرو +جدول قیمت انواع لاستیک خارجی خودرو پراید +جدول کاهش سهم تایرهای چینی در بازار درخواست همکاری با صنعت تایر ایران قیمت انواع لاستیک خارجی خودرو +جدول نگاهی به صنعت لاستیک در تالار شیشه ای «رکود» و «مالیات» فروشندگان تایر را زیرزمینی کرد فروشندگان لاستیک و مالیات‌های بالا شرکت بازرگانی Varga با پنج مدل جدید تایر مارشال به دنبال گسترش حضور در بازار خاورمیانه قیمت انواع لاستیک خارجی خودرو پراید +جدول احداث کارخانه تولید تایر خودرو در خلخال پیگیری شود قیمت انواع لاستیک ایرانی خودرو پژو قیمت انواع لاستیک ایرانی خودرو +جدول بی‌قـراری در تایـرها اجرای طرح های توسعه در کویرتایر با جدیت دنبال می شود گشت و گذار تصویری در روز دوم اتومکانیکای دوبی با حضور صنعتگران ۵۸ کشور روبان چهاردهمین اتومکانیکای دوبی بریده شد تلاش ژاپنی ها برای استفاده از سهم بازار امارات در اتومکانیکای دوبی تامین ۶۰درصد نیاز تایر کشور از طریق واردات قیمت انواع لاستیک خارجی خودرو پراید +جدول قفل عجیب ماشین از ترس دزد قیمت انواع لاستیک ایرانی خودرو پراید +جدول قیمت انواع لاستیک ایرانی خودرو قیمت انواع لاستیک خارجی خودرو +جدول جنگ قیمتی چینی‌ها در صنعت لاستیک قیمت انواع لاستیک ایرانی خودرو پژو قیمت انواع لاستیک خارجی خودرو پژو خود را برای بزرگ‌ترین نمایشگاه قطعات خاورمیانه آماده کنید کدام برندهای تایر در جهان برتر هستند؟ کفشی برای قدبلندها قیمت انواع لاستیک خارجی خودرو پژو تایر مفهومی که رانندگی را متحول می‌کند فاز یک کارخانه لاستیک‌سازی لرستان به‌زودی اجرا می‌شود تایر و ایرادهای رایج مربوط به آن مرور فاکتورهای حیاتی در انتخاب تایر و تاثیرات آن‌ها ضوابط واردات لاستیک اعلام شد ساخت دومین کارخانه لاستیک کردستان در دهگلان آغاز شد قیمت انواع لاستیک ایرانی خودرو پراید +جدول ساز و برگ جنگی ترخیص تایرهای بایاس ممنوع شد قیمت انواع لاستیک پ‍ژو قیمت انواع لاستیک ایرانی خودرو قیمت انواع لاستیک خارجی خودرو تاریخ تولید لاستیک در مراکز معاینه فنی بررسی شود قیمت انواع لاستیک ایرانی خودرو قیمت انواع لاستیک خارجی خودرو اجبار به واردات تایر خودرو با وجود ظرفیت تولید داخلی احداث ۴ کارخانه تایرسازی با ظرفیت ۲۰۰ هزار تن نظر رییس اتحادیه در مورد ممنوعیت واردات تایر کاهش قیمت تایر در سطح جهانی تایرسازان برای رقابت باید قیمت‌ها را کاهش دهند کشف ۱۰۰۰ حلقه لاستیک خودروهای خارجی در پایتخت تایرهای چینی درد صنعت تایر واردات لاستیک با ۴ شرط مجاز شد+سند چرخش بازار تایر در دست چینی‌ها واکنش انجمن صنفی صنعت تایر به یک گزارش برگزاری دومین همایش ملی بازیافت لاستیک و محیط زیست محموله لاستیک خودرو قاچاق در چهارمحال و بختیاری کشف شد تایرسازان ارزان تولید کردند گران فروختند بانک حکمت ایرانیان با شرکت تایر سازی ایتالیا(پیرلی)به مذاکره نشست لاستیک خودروهای داخلی‌ سبز‌ می‌شو‌د وقتی پنچری معنا ندارد واردات تایر چینی بزرگترین مشکل تولید کنندگان درکشور است ساماندهی واردات تایر خودرو آغاز شد واردات لاستیک مشروط شد کارخانه تولید تایر خودروهای سنگین روکش‌دار در خلخال کلنگ‌زنی می‌‌شود قیمت انواع لاستیک ایرانی دربازار تولید ماده اولیه تایر سبز برای اولین بار در خاورمیانه قیمت انواع لاستیک ایرانی خودرو پژو هرآنچه باید درباره تایر خودرو بدانید قیمت انواع لاستیک ایرانی در بازار تایرهایی که خودشان پنجری می‌گیرند بدهی ۳۰۰ میلیارد تومانی صنعت خودرو رمق تولیدکنندگان تایر را می گیرد افزایش تولید تایر در انتظار سرمایه‌گذاری جدید دامپینگ چین قیمت هر کیلوگرم تایر را به ۱.۵ دلار کاهش داده است کیفی سازی محصولات و استفاده بهینه از ظرفیت داخلی دو سیاست اصلی در عرصه لاستیک کشور است احداث کارخانه لاستیک‌سازی در شهرک صنعتی رامشار زابل ۱۰ واقعیت ناگفته در مورد تایرهای خودرو نگرانی صنعت لاستیک کشور از واردات بی رویه تایر چینی هم به جان تولید داخل افتاد تولید تایر در ۱۰ سال دو برابر می‌شود تایرسازان ایرانی یا زیان ده هستند یا در نقطه سر به سر تایر گیاهی وارد می‌شود قیمت انواع لاستیک خارجی خودرو پژو ۱۱۰هزار تن تایر روی چرخ واردات قیمت انواع لاستیک خارجی خودرو تایر هوشمندی که خود را تغییر می دهد بررسی تاثیر تایر فرسوده پودر شده بر خاک ماسه‌ای آزمایش موفق تایر بدون باد برای نسل آینده خودروها تایر آی‌فلکس به مرحله تولید انبوه نزدیک می شود سالانه ۵.۵ میلیون حلقه لاستیک در کردستان تولید می‌شود بهبود خواص تایر به کمک نانوکامپوزیت‌ها توسط محققان ایرانی واردات، کارخانه های تایر را دچار رکود کرده است تلاش شرکت تایرسازی هند برای افزایش سهم خود از بازار ایران چرخیدن جهان، روی اشک درختان بهره برداری از لاستیک سازی خرم آباد ۱۳۰۰ شغل ایجاد می کند ۳۱ خرداد مهلت نهایی ثبت نمایندگی‌های رسمی واردات تایر و تیوپ ابتکار با لاستیک‌های زائد واردات لاستیک‌های تاریخ مصرف گذشته به شکل قاچاقی واردات تایر بدون نمایندگی رسمی خدمات پس از فروش ممنوع شد کویرتایر به‌عنوان واحد نمونه خراسان جنوبی معرفی شد لاستیک‌های وارداتی تحت پوشش بیمه اجباری قرار گیرند ۶۰درصد لاستیک مصرفی کشور وارداتی است قیمت انواع لاستیک خودرو مشکلات صنعت تولید لاستیک
برگشت به بالا