برنج

آماده‌باش ۸۰ هزار مینی‌بوس و سواری کرایه برای سفر‌های بین‌شهری

همه ناوگان اتوبوس در خدمت اربعین

عصر خودرو- مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی مسافربری با بیان اینکه از فردا به مدت چهار روز ۱۰۰ درصد ناوگان اتوبوسی کشور در خدمت سفرهای اربعین قرار می‌گیرد، گفت: ۴۰ هزار دستگاه سواری کرایه و ۴۰ هزار دستگاه مینی‌بوس برای جابه‌جایی داخل کشور آماده‌‌اند.

آماده‌باش ۸۰ هزار مینی‌بوس و سواری کرایه برای سفر‌های بین‌شهری
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از فارس ، احمدرضا عامری   با اشاره به مصوبه بعد از ظهر دیروز ستاد اربعین مبنی بر اختصاص 100 درصد ناوگان اتوبوسی به سفرهای زیارتی اربعین در تاریخ‌های 25 تا 28 مهرماه، اظهار داشت: در این ایام از مردم تقاضا داریم از سفرهای غیرضروری تا جایی که امکان دارد، اجتناب کنند.

  مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی مسافربری کشور افزود: تا پیش از این حدود 9 هزار دستگاه ناوگان اتوبوسی برای جابه‌جایی زوار اربعین در نظر گرفته شده بود که این رقم امروز به بیش از 12 هزار دستگاه رسیده است.

  وی ادامه داد: از فردا به مدت چهار روز 100 درصد ناوگان اتوبوسی کشور در خدمت سفرهای اربعین قرار می‌گیرد در این راستا دستور داده‌ایم ناوگان سواری کرایه و ناوگان مینی‌بوسی کشور برای جابه‌جایی مردم در داخل کشور، آماده باشند.

  عامری بیان کرد: 40 هزار دستگاه سواری کرایه و 40 هزار دستگاه مینی‌بوس در ناوگان حمل و نقل عمومی جاد‌های فعال هستند که در خدمت جابه‌جایی مسافران در داخل کشور خواهند بود.

  مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی مسافربری کشور اضافه کرد: این تعداد ناوگان شامل 160 هزار صندلی سواری کرایه و 720 هزار صندلی مینی‌بوس است، که‌ جابه‌جایی مردم در داخل کشور را انجام می‌دهند و از فردا هم بار ناوگان اتوبوسی را ‌به دوش می‌کشند.

  وی اظهار داشت: در این دو مدل ناوگان، جمعاً 880‌ هزار صندلی و ظرفیت برای جابه‌جایی مسافران در داخل کشور وجود دارد‌.

  * اعزام ناوگان اتوبوسی به مرزها برای بازگشت زوار

  عامری اظهار داشت: ناوگان اتوبوسی برای جابه‌جایی زوار به پایانه‌های مرزی اعزام شده‌اند، بخشی از آنها هم که در پایانه‌‌های مرزی حضور دارند و کلا در این خط بین شهرهای مختلف و چهار پایانه مرزی فعال هستند.

  مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی مسافربری کشور اظهار داشت: ناوگان از نظر خدمات‌دهی فعلاً هیچ مشکلی ندارد، استقرار آنها در پارکینگ‌های پایانه‌های مرزی انجام شده است و تمهیدات لازم برای جابه‌جایی سریع زوار از پایانه‌های مرزی اندیشیده شده است.

  * بازگشت زوار از مهران از امروز به صورت دو سفره خواهد بود

  وی گفت: از امروز تا 29 مهرماه در پایانه مهران سفر بازگشت به صورت دو سفره است، یعنی زائر پس از خروج از مرز مهران، از طریق سرویس‌های شاتلی بسته به مقصد نهایی به پایانه‌های معین کرمانشاه، اندیمشک و همدان منتقل می‌شوند و در شهرهای مذکور با توجه به زیرساختی که فراهم است بلافاصله به مقاصد نهایی خود زائران اعزام می‌شوند. 

  مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی مسافربری کشور با تأکید بر اینکه زائران‌ حتماً توزیع زمان سفر در برگشت داشته باشند، اضافه کرد:‌ قرار نیست زوار حتماً روز اربعین و یا بعد از ظهر اربعین به کشور بازگردند، بلکه می‌توانند زودتر و یا روزهای پس از اربعین به کشور بازگردند.

  بعدازظهر دیروز بود که معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس،‌ اظهار داشت: برای آنکه بتوانیم بهترین خدمات را به زائران اباعبدالله در زمان سفرهای بازگشت ارائه کنیم،‌ تلاش کردیم رقم 70 درصد ناوگان اتوبوسی که تا پیش از این قرار بود به سفرهای اربعین اختصاص یابد، به عدد 100 درصد ناوگان افزایش یابد. 

  به گفته مهران قربانی بدین ترتیب فقط در تاریخ‌های پنج‌شنبه 25 مهرماه تا یکشنبه 28 مهرماه، در یک دوره چهار روزه، 100 درصد اتوبوس‌های‌ناوگان اتوبوسی موجود در کشور، برای بازگشت زوار اربعین اختصاص می‌یابد.

  وی این را هم گفت که از همه هم‌وطنان تقاضا داریم در این چهار روز از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند و اگر ناگزیر به سفر هستند، از سایر مدهای حمل و نقل نظیر مدل ریلی یا سواری کرایه بین شهری، مینی‌بوس و یا خودروی شخصی استفاده کنند تا بتوانیم در سفرهای برگشت، خدمات مناسبی به زوار اربعین ارائه دهیم.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۴۹۰
    • خودرو امروز ۴۸۹
    • خودرو امروز ۴۸۸
    • خودرو امروز ۴۸۷
    • خودرو امروز ۴۸۶
    • خودرو امروز ۴۸۵
    • خودروامروز ۴۸۴
    • خودروامروز ۴۸۳
    • خودرو امروز ۴۸۲
    آخرین بروزرسانی ۱ روز پیش
    آرشیو