رضایی روشنپیت استاپمدیران خودروکارمانیا

نشست های هفتگی معاون امور صنایع با خودروسازها ؛

تاکید براجرای برنامه های ۱۰گانه بهبود وضعیت صنعت خودرو

عصر خودرو -نظارت بر اجرای برنامه های ۱۰گانه بهبود وضعیت خودرو سازان با حضور معاون امور صنایع وزارت صنعت ، معدن و تجارت به صورت هفتگی کلید خورد.

تاکید براجرای برنامه های ۱۰گانه بهبود وضعیت صنعت خودرو
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از وزارت صنعت ،  فرشاد مقیمی معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت با حضور در شرکت ‌های سایپا وایران خودرو طی نشست مشترک با مدیران و مسولان اجرایی این دو خودرو ساز بزرگ بر اجرای برنامه 10گانه تاکید و خواستار تدوین برنامه زمان بندی مشخص برای توسعه کیفی و کمی تولید خودرو تا پایان سال 98 شد.

  وی در این نشست که به صورت جداگانه در شرکت های خودرو سازی برگزار شد، خاطر نشان کرد: در شرایط کنونی و با توجه به افزایش مشتریان ، خودروسازان باید ارتقا کیفیت خودرو را درکنارافزایش تیراژتولید مدنظر قرار دهند.

  معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: توسعه صنعت خودرو سازی در کشور با توجه به سهم این صنعت در تولید ناخالص ملی و اشتغال صنعتی از برنامه های اصلی وزارت صنعت، معدن و تجارت بوده و تلاش می شود با رفع موانع پیش روی این صنعت فضا به سمت کاهش نارضایتی و افزایش اعتماد عمومی سوق داد.

  مقیمی اجرای برنامه های 10 گانه را در همین راستا برشمرد و گفت: افزایش کیفیت ، میزان تولید ، توسعه عمق ساخت داخل و برنامه ریزی برای خصوصی سازی این صنعت را از جمله برنامه های طرح ساماندهی صنعت خودرو است و خواست عمومی براین است که خودرو سازان برنامه های عملیاتی خود را در راستای اجرای این سیاست ها تدوین نموده و اولین گام را برای اعتماد سازی و کاهش نگرانی مردم بردارند.

  معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت تحویل کلیه تعهدات به مشتریان، واگذاری اموال غیر مولد ، تعیین قیمت محصولات تولیدی و بازنگری قراردادهای فی مابین خودروسازان و قطعه سازان را از اولویت های این طرح برشمرد و گفت: افزایش سقف اعتباری شرکت های خودروساز و قطعه ساز ، تامین 844 میلیون دلار منابع ارزی ، تامین 4هزار میلیارد تومان تسهیلات نقدینگی وامکان گشایش ال سی داخلی برای قطعه سازان از دیگر برنامه های 10گانه برای بهبود وضعیت صنعت می باشد.

  مقیمی در ادامه با اشاره به وجود چالش های توسعه این صنعت تصریح کرد: در شرایطی که دشمن صنعت خودرو و قطعه سازی کشور را هدفگذاری کرده است ما باید با تلاش در افزایش عمق ساخت داخل به ویژه در صنعت قطعه سازی بتوانیم این صنعت را از وابستگی به قطعات خارجی منفک سازیم.

  وی خواستار ارایه برنامه عملیاتی از سوی دو خودروساز بزرگ در جهت داخلی سازی قطعات خودرو شد و گفت: تولیدکنندگان با شناسایی توانمندی های قطعه سازان اقدام به برنامه ریزی برای توسعه تولید این قطعات نمایند.

  معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت در ادامه با اشاره به برنامه ریزی برای رفع مشکل نقدیگی خودرو سازان و پیگیری برای تسریع در اختصاص اعتبارات به این صنعت افزود: خودرو سازان با توجه به بسترهای ایجاد شده باید نسبت به اخذ این تسهیلات اقدام کنند.

  وی اختصاص این تسهیلات را در راستای افزایش تولید خودرو و بهبود کیفی این صنعت عنوان کرد و گفت: امیدواریم با اختصاص تسهیلات از سوی بانک مرکزی و تسریع این موضوع از سوی بانک های عامل در ایام پایانی سال شاهد بهبود وضعیت این صنعت و کاهش نارضایتی ها باشیم.

  معاون وزیرصنعت ،معدن و تجارت موانع گمرکی را از دیگر مشکلات این صنعت برشمرد و گفت: با همکاری گمرک ترخیص قطعات تسهیل شده و به زودی این مشکل رفع خواهد شد.‌

  مقیمی همچنین خواستار ارایه آمار روزانه از وضعیت تولید و تحویل به مشتریان شد .

  گفتنی است در این نشست خودروسازها کمبود نقدینگی و روند طولانی ترخیص محموله ها از گمرک را از مهمترین چالش های این بخش عنوان کردند و افزایش تولید و تسریع در رفع تعهدات به مردم را مستلزم تزریق نقدینگی به این صنعت اعلام کردند.

  لازم به ذکر است، نشست با خودروسازان با حضور معاون امور صنایع وزارت صنعت،معدن وتجارت به صورت هفتگی در شرکت های سایپا و ایران خودرو برگزار و محورهای 10 گانه به صورت عملیاتی مورد پیگیری قرار می گیرد.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • شماره ۴۴۵
    • شماره ۴۴۴
    • شماره ۴۴۳
    • شماره ۴۴۲
    • شماره ۴۴۱
    • شماره ۴۴۰
    • شماره ۴۳۹
    • شماره ۴۳۸
    • شماره ۴۳۷
    آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
    آرشیو