مدیران خودروکارمانیا

شش سال پیش در چنین روزی؛

پرداخت تسهیلات یک میلیارد دلاری به خودروسازان و قطعه‌سازان

عصر خودرو- شش سال پیش در چنین روزی دبیر انجمن خودروسازان ایران از اختصاص یک میلیارد دلار به قطعه‌سازان و خودروسازان برای واردات مواد اولیه خبر داد.

پرداخت تسهیلات یک میلیارد دلاری به خودروسازان و قطعه‌سازان
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» ، احمد نعمت بخش درباره توافق اخیر صورت گرفته برای تامین مالی صنعت خودرو، اظهار کرد: به تازگی توافقنامه ای بین نمایندگان وزارتخانه های نفت، صنعت، معدن و تجارت و بانک مرکزی در زمینه اختصاص یک میلیارد دلار از درآمدهای نفتی به صنعت خودرو و قطعه منعقد شده است. وی ادامه داد: طبق این توافقنامه، یک میلیارد دلار ارز مورد نیاز قطعه سازان و خودروسازان برای واردات مواد اولیه از محل مطالبات شرکت ملی نفت در اروپا با نرخ مبادله ای اختصاص خواهد یافت.نعمت بخش با بیان اینکه با اجرایی شدن این توافقنامه ثبت سفارش واردات قطعات و مواد اولیه تولید خودرو در اتاق مبادلات ارزی صورت می گیرد، تصریح کرد: پس از آن با معرفی بانک عامل از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت، گشایش اعتبار برای واردات مواد اولیه صورت می گیرد
  http://www.asrekhodro.com/News/22497
  قیمت پر تیراژها بالا و پایین می شود
  شش سال پیش در چنین روزی قیمت برخی خودروهای پرتیراژ داخلی کاهش، برخی افزایش و مابقی نیز با ثبات همراه بود.
  قیمت سایپا SL 131 در حالی به حدود 12 میلیون و 500 هزار تومان و SX 131 نیز به حدود 13 میلیون و 100 هزار تومان رسید که قیمت رسمی SL 131 معادل 11 میلیون و 540 هزار تومان و SX 131 نیز 11 میلیون و 940 هزار تومان تعیین شده است.
  در این هفته تیبا نیز به قیمت حدود 16 میلیون و 650 هزار تومان به فروش می رسید. این در حالی است که قیمت رسمی این خودرو 15 میلیون و 430 هزار تومان است. قیمت تندر90 مدل E2 پارس خودرو نیز در حالی به حدود 26 میلیون و 400 هزار تومان رسید که قیمت رسمی این خودرو 21 میلیون و 50 هزار تومان تعیین شده است.
  قیمت ماکسیما نیز در حالی به حدود 92 میلیون تومان رسید که قیمت رسمی این خودرو 64 میلیون و 500 هزار تومان تعیین شده است. برخی نمایندگی های فروش نیز در حالی قیمت تیانا فول را حدود 125 میلیون تومان اعلام می کردند که قیمت رسمی این خودرو حدود 80 میلیون تومان است.
  تندر 90 ایران خودرو نیز در مدل E1 آن به قیمت حدود 22 میلیون و 500 هزار تومان و مدل E2 نیز 26 میلیون تومان به فروش می رسید. این در حالی است که قیمت رسمی تندر 90 E1 ایران خودرو معادل 18 میلیون و 900 هزار تومان و مدل E2 نیز 21 میلیون تومان تعیین شده است.
  قیمت پژو 405 نیز حدود 20 میلیون تومان بود. البته قیمت مصوب این خودرو 15 میلیون و 580 هزار تومان تعیین شده است. در این هفته روند کاهشی قیمت پژو پارس سال ادامه یافته و قیمت این خودرو به حدود 28 میلیون و 500 هزار تومان رسید. البته قیمت رسمی این خودرو حدود 23 میلیون تومان است.
  سمند EF7 نیز در حالی به قیمت حدود 21 میلیون و 500 هزار تومان عرضه می شد که قیمت رسمی آن حدود 21 میلیون تومان است.
  http://www.asrekhodro.com/News/22496

  رنو برود جایگزینش می آید
  شش سال پیش در چنین روزی عضو سابق هیات رییسه مجلس شورای اسلامی درباره تهدید رنو به خروج از کشور با تاکید بر اینکه تحریم صنعت خودرو از سوی خودروسازان خارجی که درحال حاضر درکشورمان فعالند پیش بینی شده بود گفت: نسبت به خروج رنو از کشور نگران نیستیم و معتقدیم خودروسازان دیگری هستند که بخواهیم آنها را جایگزین رنو کنیم سید شریف حسینی افزود: خروج رنو شاید درمقطعی به کاهش تولید بیانجامد اما تولید را متوقف نخواهد کرد چرا که خودروسازان دیگری هستند که جایگزین رنو شوند.این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس به جلسه مشترک مدیران شرکتهای خودروساز،وزیر صنعت و معدن و اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس اشاره کرد گفت: مشکل اصلی شرکتهای خودروساز نبود سرمایه در گردش است که در شرایط فعلی تامین آن مشکلات پیش روی این صنعت را حل خواهد کرد.
  http://www.asrekhodro.com/News/22500
  .

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۳۳
  • شماره ۴۲۲
  • شماره ۴۲۲
  • شماره ۴۱۰
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
  آرشیو