فونیکسریمکسبهتام

ورود خودرو بدون راننده به سرویس کرایه خودرو اوبر

عصر خودرو- جدید‌ترین راننده سرویس کرایه خودرو اوبر یک فرد نیست، بلکه خودروی ولوی XC۹۰ است که تماما خودران است و برای مسافران رایگان خواهد بود.

ورود خودرو بدون راننده به سرویس کرایه خودرو اوبر
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرخودرو» به نقل از همشهری آنلاین، براساس گزارش CNN، سرویس اوبر درحال آغاز برنامه‌ای آزمایشی برای استفاده از خودروهای تماما خودران در شهر پیتزبورگ است. این اولین‌باری است که کاربران آمریکایی این سیستم فرصت سوار شدن در یک خودروی بدون راننده را به دست آورده‌اند.

  شرکت ولوو و شرکت اوبر به تازگی از آغاز پروژه‌ای 300 میلیون دلاری برای ساخت خودروهای خودکار خبر داده‌اند. این قرارداد جدید انحصاری نیست و دو شرکت می‌توانند برای عملی ساختن آن با هر شرکت دیگری نیز همکاری کنند.

  تاکنون 6 دستگاه خودروی خودران ولووی XC90 در پیتزبورگ مورد آزمایش قرار گرفته است که این تعداد تا پایان سال به 100 دستگاه خواهد رسید. تا پایان ماه آگوست مشتریان شرکت اوبر در شهر پیتزبورگ می‌توانند از ماشین‌های خودران این شرکت بهره ببرند. با این همه مشتریان این امکان را ندارند که یک خودروی بدون راننده را سفارش دهند، بلکه این خودروها به صورت تصادفی به مشتریان اختصاص داده خواهند شد و در برابر خدماتی که ارائه می‌دهند پولی دریافت نخواهد شد.

  درحال حاضر خودروی خودران اوبر به همراه یک راننده ارائه خواهد شد که تنها مسئولیت نظارت بر عملکرد خودرو را به عهده دارد تا در شرایطی که خودرو توانایی هدایت ایمن خود را ندارد، راننده جایگزین دخالت کرده و هدایت خودرو را به عهده بگیرد. هنوز مشخص نیست خودروهای بدون راننده از چه زمانی که بدون راننده کمکی ارائه خواهند شد.

  اوبر به زودی تعدادی خودروی فورد فیوژن خودران نیز به کار خواهد گرفت، خودروهایی که تا پیش از این از آنها برای نقشه‌برداری از خیابان‌های پیتزبورگ استفاده می‌شد تا زمینه حرکت خودروهای بدون راننده در این شهر فراهم آید.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط