ریمکس

هوندا هیدروژنی آمد

عصر خودرو- شرکت هوندا موتور ژاپن اعلام کرد که تولید سیستم پیل سوختی هیدروژنی جدیدی را که به طور مشترک با شرکت جنرال‌موتورز ساخته شده است، در سال جاری آغاز خواهد کرد و به تدریج فروش خود را در این دهه افزایش خواهد داد تا تجارت هیدروژنی خود را گسترش دهد.

هوندا هیدروژنی آمد
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایسنا، هوندا فروش سالانه حدود 2000 دستگاه از سیستم جدید را در اواسط این دهه هدف قرار خواهد داد، این شرکت اعلام کرد که هدف آن افزایش این میزان به 60 هزار دستگاه در سال 2030 است.

  این خودروساز ژاپنی به دنبال گسترش استفاده از سیستم جدید خود نه تنها برای وسایل نقلیه الکتریکی سلول سوختی (FCEVs)، بلکه وسایل نقلیه تجاری مانند کامیون‌های سنگین، به عنوان نیروگاه‌های ثابت و در ماشین‌آلات ساختمانی است.

  شینجی آئویاما، مدیر اجرایی ارشد هوندا در جریان یک رویداد شرکت در توکیو به خبرنگاران گفت که هوندا تولید سیستم پیل سوختی هیدروژنی را از طریق سرمایه‌گذاری مشترک خود با جنرال‌موتورز در سال جاری آغاز خواهد کرد.

  بر اساس گزارش رویترز، این شرکت قصد دارد با سیستم نسل بعدی، پایداری بیشتری نسبت به سیستم پیل سوختی قدیمی خود داشته باشد و هزینه‌ها را تا دو سوم کاهش دهد.

  برچسب ها
  کرمان موتور