اطلس خودروکار کلیک

کابوس خودروسازی بریتانیا

عصر خودرو- برگزیت یا همان خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، بدون توافق تجاری، ضررهای زیادی برای خودروسازی بریتانیا به همراه خواهد داشت.

کابوس خودروسازی بریتانیا
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از دنیای اقتصاد، گاردین گزارش داد که تحلیل‌های جدید صنعت خودرو نشان می‌دهد اگر برگزیت بدون توافق تجاری انجام شود، خودروسازی بریتانیا در زمینه ارزش تولید با خطر زیانی 55 میلیارد پوندی طی پنج سال روبه‌رو می‌شود.

  اگر توافقی حاصل نشود، تولید خودروسازی بریتانیا طی یک سال به کمتر از یک میلیون خودرو کاهش می‌یابد و این در حالی است که طی سال 2019 بریتانیا 3/ 1 میلیون خودرو تولید کرده است.

  دلیل اصلی این مساله این است که اعمال تعرفه بخش‌های عظیمی از کسب‌وکار بریتانیا را از کار خواهد انداخت. تا این‌جای کار هم صنعت خودرو سالی دشوار را پشت سر گذاشته است زیرا همه‌گیری ویروس کرونا باعث شده است تمام کارخانه‌های اروپا به‌صورت موقت تعطیل شوند و تقاضای خودروی جدید هم کاهش پیدا کند.

  در همین وضعیت، شرکت‌های خودروسازی اروپا سال گذشته 54 میلیارد پوند هزینه فناوری خودروی الکتریکی کرده‌اند تا بتوانند در چارچوب قوانین سخت‌گیرانه‌تر انتشار دی‌اکسید کربن فعالیت کنند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط