آرین موتور

جاده‌های ورودی مازندران مملو از خودروهای غیربومی شده است

عصر خودرو- با توجه به نزدیک شدن به ایام عید فطر و تعطیلی چند روزه در کشور، محورهای استان مملو از ورود مسافران و خودروهای غیربومی شده است.

جاده‌های ورودی مازندران مملو از خودروهای غیربومی شده است
نسخه قابل چاپ
جمعه ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از تسنیم، استان مازندران از استان‌های گردشگرپذیر کشور بوده که همه ساله در نیمه نخست سال میزبان میهمانان داخلی و خارجی است.

  ویروس منحوس کرونا سبب شده تا این استان مقصد هدف گردشگران داخلی و خارجی ایران، از روزهای آغازین سال جدید خالی از مسافران شود. البته در روزهای نخست شیوع ویروس کرونا مازندران به روی گردشگران بسته شده بود ولی این روزها علیرغم تاکیدات وزارت بهداشت مبنی بر عدم مسافرت مردم در این شرایط، متاسفانه شهرها و جاده‌های مازندران شاهد حضور گردشگران و مسافرانی از اقصی نقاط کشور است.

  گرمای هوا در روزهای اخیر نیز مزید بر علت شده و  اکثریت مسافران ایام عید فطر که از استان تهران بوده که مرکز شیوع ویروس کرونا بوده به این استان سفر کردند.

  بر اساس اعلام مسئولان دانشگاه علوم پزشکی مازندران، وضعیت شیوع ویروس کرونا در شهرهای استان در وضعیت سفید و زرد است و در صورت عدم رعایت مردم، باید در انتظار وضعیت قرمزی نظیر استان‌های خوزستان و اصفهان از بیماران کرونایی باشیم.

  احمد حسین زادگان، استاندار مازندران نیز در جلسه اخیر شورای اداری مازندران با اشاره به کنترل بیماری منحوس کرونا در استان، در عین حال مقوله سفر گردشگران در ایام کنونی به استان مازندران را امری بدیهی قلمداد کرد و گفت: از مسافران و گردشگران می‌خواهیم از سفرهای گروهی به استان خودداری و رعایت پروتکل‌های بهداشتی را مدنظر قرار دهند.

  وی با تاکید بر پرهیز از سفرهای غیرضرور به استان، افزود: بخش اعظمی از زندگی روزمره مردمان غرب استان از طریق خدمات گردشگری صورت می‌گیرد بنابراین مردم و مدیران تاسیسات گردشگری باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، میزبان مسافران باشند.

  افزایش ورودی گردشگران به استان

  سرهنگ پاسدار علیرضا قدمی، فرمانده پلیس راه مازندران نیز دقایقی پیش در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ساری با اشاره به تراکم ترافیکی در مبادی ورودی استان، افزود: ترافیک در محورهای کندوان و هراز مازندران به صورت پرحجم و روان است و ورودی مسافران به استان روند افزایشی دارد.

  وی بیان کرد: به دلیل ترافیک سنگین، جاده کندوان از ظهر امروز از طرف کرج به سمت شمال یک طرفه شد که این محدودیت از ساعت 17 لغو و کندوان دوطرفه شد.

  قدمی افزود:در حال حاضر جاده هراز حدفاصل پلور دارای ترافیک سنگینی است که رفت و آمد به کندی انجام می‌شود.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط