فرمانده پلیس راهور ناجا:

جاده‌ها هر نیم ساعت جان یک نفر را می‌گیرند

عصر خودرو- فرمانده پلیس راهور ناجا در دهمین همایش بین‌المللی کاهش سوانح ترافیکی گفت: هر نیم ساعت یک نفر در کشور بر اثر تصادف جان خود را از دست می‌دهد و در همین ساعت ۲۸ نفر مجروح می‌شوند.

جاده‌ها هر نیم ساعت جان یک نفر را می‌گیرند
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از فارس، سردار سید کمال هادیان‌فر امروز در  سمینار بین‌المللی سوانح ترافیکی اظهارداشت: جدی‌ترین بحث در ترافیک‌های جاده‌ای بحث ایمنی است که بخش مهم آن سوانح ترافیکی است.

  رئیس پلیس راهور ناجا بیان کرد: هر نفر که در تصادف جان خود را از دست می‌دهد، تقریبا 5.2 میلیارد تومان هزینه مستقیم و غیرمستقیم به کشور تحمیل می‌کند.

  فرمانده پلیس راهور ناجا عنوان کرد: امروزه آمار را بر اساس کشته محاسبه می‌کنیم این در حالی است که براساس آمارهای بین‌المللی متغیرهای اصلی دیگر در آمارهای تصادفات نقش دارند.

  هادیان‌فر اجرای طرح همیار و سفر بخیر سیاه ساکتی را در شمار طرح‌های موفق طی سال‌های گذشته دانست و اظهار امیدواری کرد که دانشگاه‌ها، مراکز تحقیقاتی و سمینارهایی نظیر سوانح ترافیکی موجب ارائه سند اقدام و انسجام ملی شوند.

  وی اظهار کرد: خط تولید خودروهای پراید 132 و پژو 405 که  به عنوان خودروهای کشنده معرفی شده بودند، متوقف شده و خودرو پراید 131 نیز تا پایان سال 99 از تولید بازداشته می‌شود.

  تصادفات در استان فارس کاهش یافته است

  رئیس سمینار بین‌المللی کاهش سوانح ترافیکی در شیراز نیز گفت: از سال 85 تا 98 کاهش تصادفات ترافیکی در کشور به ویژه در استان فارس را شاهد بوده‌ایم.

  کامران باقری لنکرانی اظهاد داشت: در 3 سال گذشته مرگ و میر ناشی از تصافات جاده‌ای افزایش داشته اما در 8 ماهه اخیر آمار مصدومان در کشور و استان فارس کاهش یافته است.

  وی ادامه داد: اورژانس پیش بیمارستانی در کشور افزایش پیدا کرد و همین در روند کاهش تلفات تاثیرگذار بوده است اما هنوز مهم‌ترین علت مرگ و میر در سنین زیر 40 سال در کشور حوادث ترافیکی است.

  عامل دوم مرگ و میرها در استان فارس، تصادفات جاده‌ای است

  ریاست دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز گفت: تصادفات و مرگ و میرهای ناشی از تصادفات جاده‌ای یکی از مشکلات اساسی کشور است.

  مهرزاد لطفی افزود: بعد از بیماری قلب و عروق بیشترین مرگ و میرها به دلیل تصادفات جاده‌ای در کشور و استان فارس است.

  وی اظهار داشت: امسال 350 هزار مصدوم در کشور گزارش شده که این آمارها نگران‌کننده است.

  معاون عمرانی استاندار فارس نیزدر این سمینار گفت: آمارها از وضعیت کشور و جاده‌ها نشان‌دهنده این است که مشکلات حمل و نقل، سرعت غیر مجاز، عدم توجه به جلو، نداشتن کمربند ایمنی و استفاده از تلفن همراه به عنوان عامل اصلی تصادفات جاده‌ای است، عواملی دیگری هم مانند خودرو و زیر ساخت‌ها جز عوامل دوم تلفات جاده‌ای می‌باشند.

  رضایی ادامه داد: 45 در صد مسیرهای جاده‌ای کشور در استان فارس است و همین باعث شده که استان فارس بیشترین آمار از تصادفات جاده‌ای را به خود اختصاص دهد.

  وی افزود: در 9 ماه اول سال 200 میلیون تردد کشوری در استان فارس بوده است، تردد خودروهای سنگین در این استان 8 در صد افزایش یافته است.

  معاون عمرانی استاندار فارس اظهار داشت: استان فارس در کنار رتبه اول بودن در حادثه جاده‌ای در راهکارهای مفید در کاهش این آمار نیز اول بوده است.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   دکه مطبوعات
   • ۴۷۲
   • ۴۷۱
   • ۴۷۰
   • ۴۶۹
   • ۴۶۸
   • ۴۶۷
   • ۴۶۶
   • ۴۶۴
   • ۴۶۳
   آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
   آرشیو