اوتو ۳۶۰

آمار آقای رئیس از فوتی های جاده ای

عصر خودرو- رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: ۶۴ درصد فوتی‌های تصادفات رانندگی در جاده های برون شهری هستند.

آمار آقای رئیس از فوتی های جاده ای
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۱:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از فارس، پیرحسین کولیوند رئیس سازمان اورژانس کشور در رزمایش طرح  زمستانی پلیس راهور در دانشگاه علوم انتظامی امین اظهار داشت: با توجه به آمار پزشکی قانونی، رانندگان در سوانح رانندگی سال گذشته، حدود 43 درصد جان‌باختگان را تشکیل داده و بیشترین سهم مربوط به خودروهای سواری بوده است.

  رئیس سازمان اورژانس کشور گفت:64 درصد فوتی‌ها مربوط به تصادفات برون شهری بوده و بیشترین علت فوت ضربه مغزی یا شکستگی های متعدد بوده است که نشان از شدت ضربه به علت سرعت بالای خودرو ها بوده است .

  وی از تشکیل قرارگاه ویژه  برای حوادث ترافیکی با هدف افزایش کیفیت و سرعت خدمات رسانی در اورژانس کشور اشاره و اظهار داشت: با تشکیل قرارگاه هماهنگی و سرعت بالای پذیرش بیمار در بیمارستان ها را شاهد هستیم که  پوشش خدماتی را افزایش داده است .

  کولیوند تصریح کرد: اورژانس در محل های حادثه خیز و هم در 30 کیلومتری شهرها که 60 درصد تصادفات را به خود اختصاص داده حضور فعال دارد.

  رئیس سازمان اورژانس کشور به فعالیت 44 فروند بالگرد برای خدمت رسانی هرچه بیشتر به مصدومان پرداخت و گفت: یک فروند بالگرد نیز برای شهر داراب به مجموعه اورژانس اضافه شده است.

  کولیوند با بیان اینکه نقشه راهی برای افزایش کیفیت خدمات طراحی شده است،ادامه داد: امروز از تجهیزات فنی و به روز استفاده می‌کنیم.

  رئیس سازمان اورژانس کشور با اعلام اینکه حوادث ترافیکی 25 درصد خدمات اورژانس را به خود اختصاص داده است، خاطرنشان کرد: 400 دستگاه آمبولانس بنز کمک‌دار به ناوگان اورژانس افزوده شده است.

   

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط