برنج

عضو شورای شهر تهران مطرح کرد؛

خرید فیلتر جذب دوده قانونی است

اجرای طرح کنترل آلودگی هوا موفق نبود

عصر خودرو- علیخانی درباره اجرای طرح کنترل آلودگی هوا و خرید فیلتر جذب دوده توضیحاتی داد.

خرید فیلتر جذب دوده قانونی است
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران ،  محمد علیخانی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در توضیح قانونی بودن خرید و نصب فیلتر جذب دوده گفت: آنچه که ما مخالف آن هستیم حضور واسطه‌هایی در این حوزه بود که ما پس از بررسی‌ها توانستیم دلال‌ها را از این حوزه حذف کنیم و در جریان هستید که در صحن شورای شهر تهران این موضوع به بحث گذاشته شده و تصمیم هیئت دولت مطرح شد، اما صحبت ما این بود که باید فیلتر جذب دوده در کارخانه‌های اتوبوس‌سازی ساخته و متناسب با شرایط موتور نصب شود.

  رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران افزود: فیلتر‌های جذب دوده از محل اعتبار شورا خریداری شده‌اند و پیگیری‌های ما فرآیند موجود را اصلاح کرد.

  علیخانی درباره آلودگی هوا گفت: در بحث کنترل آلودگی هوا دستگاه‌های مختلفی تأثیرگذار هستند و وظیفه پیگیری و اجرای مصوبات را دارند.

  او تصریح کرد: بسیاری از مصوبات موجود مثل شهرداری نیست و باید از مجلس بپرسیم که چرا این موضوع را پیگیری نمی‌کنند تا قوانین مربوط به کنترل آلودگی هوا پیگیری و اجرا شود.

  رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران تصریح کرد: اجرای طرح کنترل آلودگی هوا نمی‌تواند به تنهایی آلودگی هوا را کاهش دهد و این مسئله مستلزم اجرای قوانین زمین‌مانده است.

  علیخانی درباره افزایش نرخ کرایه تاکسی گفت: افزایش نرخ کرایه تاکسی حق راننده است، زیرا راننده نباید از جیب خود هزینه افزایش سوخت را پرداخت کند.

   

   

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط