اوتو ۳۶۰

در معاملات بورس تهران،

خودرویی‌ها صعودی شدند

عصر خودرو- سهم‌های خودرویی امروز با رشد قیمت مواجه شدند اما نفتی‌ها کاهش قیمت را تجربه کردند و در نهایت شاخص کل بورس ۱۴۱ واحد رشد کرد.

خودرویی‌ها صعودی شدند
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۵:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایسنا، روز گذشته سهم‌های کوچک با رشد قیمت مواجه شدند و بسیاری از سهم‌های بزرگ افت قیمت را تجربه کردند و این موضوع باعث شد نماگر اصلی بازار خلاف جهت شاخص هم وزن حرکت کند. اما امروز نماگر اصلی بازار سرمایه هم‌جهت با شاخص هم‌وزن رشد کرد و بازار با روند آرامی سبز باقی ماند.

  در معاملات امروز شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران 141 واحد رشد کرد و به رقم 158 هزار و 535 واحدی رسید. شاخص کل هم وزن نیز با 169 واحد رشد تا رقم 29 هزار و 597 واحدی بالا رفت.

  شاخص آزاد شناور امروز با 342 واحد افزایش تا رقم 175 هزار و 980 واحدی افزایش یافت و شاخص بازار اول با 212 واحد رشد عدد 118 هزار و 44 واحدی را تجربه کرد اما شاخص بازار دوم با 232 واحد کاهش تا رقم 309 هزار و 806 پایین رفت.

  در آخرین روز معاملات تالار شیشه‌ای معاملات سهام تعدادی از شرکت‌ها در گروه کانه‌های فلزی، فلزی و تعدادی از نمادهای پالایشی بیشترین تأثیر را در نوسانات شاخص کل داشت؛ بطوریکه بطوریکه توسعه معادن و فلزات بیشترین سهم را در کاهش شاخص‌های بازار سهام داشت و یک تنه 106 واحد شاخص کل را به سمت پایین هدایت کرد.

  پالایش نفت تهران و صنایع پتروشیمی خلیج فارس نیز در کنار این شرکت 27 و 26 واحد تأثیر کاهنده روی شاخص‌های بازار داشتند.

  دو نماد بانکی امروز بعد از چند روز سعی کردند شاخص بازار را افزایش دهند؛ بطوریکه بانک ملت، بانک تجارت از نمادهای تأثیرگذار در جهت مثبت بودند. ملی صنایع مس ایران و سرمایه گذاری غدیر نیز هر کدام 81 و 56 واحد تأثیر افزاینده روی شاخص کل داشتند.

  در گروه کانه‌های فلزی سهم‌ها اکثراً کمتر از یک درصد نوسان قیمت رو به بالا یا پایین را تجربه کردند. اکثر شرکت‌ها در این گروه این روزها دغدغه معاملات و مراودات بانکی بین‌المللی را دارند.

  در گروه بانک‌ها و مؤسسات اعتباری نیز علی رغم رشد قیمت سهام بانک مسکن، بانک تجارت و بانک دی و بانک خاورمیانه و مابقی سهم‌ها با کاهش قیمت روبرو شدند اما خودرویی‌ها امروز در گردشی 180 درجه یک دست سبز پوش شدند؛ هر چند که بسیاری از سهم‌ها در این گروه کمتر از یک درصد رشد کردند اما رشد کردن یک درصد قیمت آنها جای تأمل داشت.

  ارزش معاملات بورس تهران به رقم 424 میلیارد تومان رسید و حجم معاملات رقم 1.6 میلیون سهم و اوراق مالی را ثبت کرد. همچنین تعداد معاملات این بازار از رقم 142 هزار و 320 گذشت.

  آیفکس نیز 12 واحد رشد کرد و رقم 1934.85 را تجربه کرد. ارزش معاملات فرا بورس ایران به 362 میلیارد تومان رسید و حجم معاملات رقم 1.1 میلیارد سهم و اوراق مالی را پشت سر گذاشت.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۴۸۶
    • خودرو امروز ۴۸۵
    • خودروامروز ۴۸۴
    • خودروامروز ۴۸۳
    • خودرو امروز ۴۸۲
    • خودرو امروز ۴۸۱
    • خودرو امروز ۴۸۰
    • خودرو امروز ۴۷۹
    • خودروامروز ۴۷۸
    آخرین بروزرسانی ۳ روز پیش
    آرشیو