مدیران خودروکارمانیا

انفجار تانکر سوخت در نیجریه ده‌ها کشته داد

عصر خودرو- نشت بنزین از یک کامیون سانحه دیده و واژگون شده در جنوب شرق نیجریه ده‌ها نفر را به کشتن داد.

انفجار تانکر سوخت در نیجریه ده‌ها کشته داد
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۷:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از  ایسنا، اهالی محل با سطل‌هایی مشغول بردن بنزین رایگان بودند که کامیون منفجر شد.

  در این حادثه که در منطقه ادوکپانی حدود 200 کیلومتری شرق شهر پورت هارکورت رخ داد، یک کامیون حامل بنزین دچار سانحه و سپس واژگون شد و بنزین آن به بیرون نشت کرد. مدتی کوتاهی بعد از واژگونی کامیون، ساکنان منطقه کوشیدند بنزین خارج شده از کامیون را با سطل‌هایی جمع‌آوری کرده و با خود ببرند.

  بنابر گزارش دویچه‌وله، اندکی بعد در حالی که این عده‌ در حال جمع‌آوری بنزین بودند کامیون منفجر شد. بر اساس آخرین گزارش‌ها به نقل از پلیس نیجریه، در پی این انفجار دست‌کم 20 نفر کشته و بسیاری دیگر مجروح شدند. گفته می‌شود جراحت‌های مجروحان بسیار شدید است.

  هرچند آمار دقیق قربانیان این حادثه مشخص نیست و در مورد تعداد کشته‌ها اخبار ضدونقیض از رسانه‌های گوناگون منتشر شده است.

  ریچارد جانسون، یکی از شاهدان عینی در باره این حادثه می‌گوید: من نمی‌توانم تصور کنم کسی از این حادثه جان سالم به در برده باشد.

  گفته می‌شود ماموران امدادگر که به محل حادثه اعزام شده بودند تنها موفق به انتقال چند جسد از منطقه سانحه شده‌اند. یکی دیگر از شاهدان عینی گفته است که جسد بیش از 20 نفر را دیده است.

  ریچارد جانسون در باره علت انفجار گفته است این احتمال وجود دارد که انفجار به خاطر ژنراتوری بوده که یکی از اهالی محل با خود آورده بود تا با استفاده از مکنده آن با سرعت بنزین بیشتری برای خود جمع‌آوری کند.

  هنوز مشخص نیست که دلیل سرنگونی کامیون حامل بنزین چه بوده است.

  گرچه نیجریه بزرگ‌ترین تولیدکننده نفت در آفریقاست اما بخش بزرگی از مردم این کشور در فقر زندگی می‌کنند. به همین دلیل بسیارند کسانی که می‌خواهند از حوادث بوجود آمده برای کامیون‌های حامل بنزین به نفع خود استفاده کنند.

  حدود یک سال پیش در نزدیکی همین محل، انفجاری شبیه این حادثه به وقوع پیوست. در آن زمان در اثر انفجار یک خودروی حامل بنزین 30 نفر از اهالی محل کشته شدند. آنها می‌خواستند بنزین مجانی را از مخزن بنزین کامیون بیرون کشیده و با خود ببرند.

  اما شدیدترین حادثه از این نوع در نیجریه در سال 1998 به وقوع پیوست. در آن زمان در پی انفجار یک لوله نفت در شهر جوس بیش از 1000 نفر کشته شدند.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   دکه مطبوعات
   • شماره ۴۳۶
   • شماره ۴۳۵
   • شماره ۴۳۴
   • شماره ۴۳۳
   • شماره ۴۳۲
   • شماره ۴۳۰
   • شماره ۴۲۹
   • شماره ۴۲۷
   • شماره ۴۲۶
   آخرین بروزرسانی ۱۶ روز پیش
   آرشیو