رضایی روشنپیت استاپمدیران خودروکارمانیا

گزارش هفتگی بورس- خودرو؛

بازگشت گروه خودرویی به کورس تالار

عصر خودرو- در هفته گذشته کاهش قیمت در سهام گروه خودرویی جای خود را به رشد داد و در این میان موضوعات سیاسی و تصمیمات جدید وزیر صنعت درباره این گروه در رشد ارزش سهم‌ها به خصوص سهم‌های عمده از جمله ایران خودرو، زامیاد و سایپا بی تاثیر نبود و در هفته‌های آتی روند بازگشت ارزش سهام در نماد‌های این گروه پیش بینی می‌شود.

بازگشت گروه خودرویی به کورس تالار
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از میزان ، قیمت سهام خودرویی در سومین هفته آبان ماه بر خلاف هفته‌های گذشته در مدار رشد قرار گرفت، در عین حال با افزایش قیمت سهام بیشتر شرکت‌ها، شاخص کل توانست رشد خوبی را تجربه کند.

  در هفته گذشته خودرویی‌ها و بانکی‌ها توانسته بودند شاهد رشد قیمت سهم‌شان باشند، اما از ابتدای هفته گذشته این سهم‌ها و مخصوصا خودرویی‌ها با کاهش قیمت روبه‌رو شده بودند، در اواسط هفته فعالان بازار سهام شاهد افزایش فزاینده سهم‌ها در گروه خودرو و ساخت قطعات بودند؛ به طوری که تعداد زیادی از سهم‌های این گروه بیش از چهار درصد رشد قیمت را تجربه کردند و بعضا با صف خرید همراه شد.

  روند معامله 5 گروه سایپا، پارس خودرو، زامیاد، گروه بهمن، ایران خودرو به شرح زیر است:

  *سایپا (خساپا)

  سهام گروه سایپا در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از 6 هزار و 609 سهم در انتهای هفته گذشته به 9 هزار و 289 سهم رشد کرد و حجم از 119 میلیون و 13 سهم با افزایش به 170 میلیون و 3 سهم رسید.

  در ابتدای هفته این سهم با اُفت 1.1 درصدی روبرو شد که این روند در پایان هفته متوقف و به روند رشد 2.7 درصدی رسید.
   
  سایپا

  *ایران خودرو (خودرو)

  سهام گروه ایران خودرو در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و یک و 104 سهم در ابتدای هفته به یک هزار و 429 سهم رشد کرد و حجم از 10 میلیون و 2015 سهم با کاهش به 10 میلیون و 3 سهم رسید.

  در ابتدای هفته این سهم با روند نزولی 1.69 درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته متوقف و به رشد 1.39 درصدی رسید.
   
  ایران خودرو

  *زامیاد (خزامیا)

  سهام گروه زامیاد در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت 2 هزار و 839 سهم در ابتدای هفته به 2 هزار و 999 سهم رشد کرد و حجم از 59 میلیون و 897 سهم با روند نزولی به 49 میلیون و 985 سهم رسید.

  در ابتدای هفته این سهم با روند نزولی 3.09 درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته متوقف و به رشد 2.67 درصدی رسید.
   
  زامیاد

  *سایپا دیزل (خکاوه)

  سهام گروه سایپا دیزل در هفته جاری مورد معامله قرار نگرفت.
   
  سایپا دیزل

  *پارس خودرو (خپارس)

  سهام گروه پارس خودرو در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت یک هزار و 820 سهم در ابتدای هفته به 2 هزار و 491 سهم افزایش یافت و حجم از 32 میلیون و 953 سهم با رشد به 40 و 23 سهم رسید.

  در ابتدای هفته این سهم با روند منفی 2.04 درصدی روبرو شد که این روند در پایان هفته متوقف و به رشد 1.25 درصدی رسید.
   
  پارس خودرو

  *گروه بهمن (خبهمن)

  سهام گروه بهمن در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از 660 سهم در ابتدای هفته به یک هزار و 159 سهم در پایان هفته افزایش یافت و حجم از 8 میلیون و 859 با رشد به 18 و 13 رسید.

  در ابتدای هفته این سهم با روند نزولی 2.19 درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته متوقف و به رشد 0.95 درصدی رسید.
   
  گروه بهمن

  *ایران خودرو دیزل (خاور)

  سهام گروه ایران خودرو دیزل در هفته جاری مورد معامله قرار نگرفت.

  ایران خودرو دیزل
  در این رابطه همایون دارابی کارشناس بازار سرمایه  بیان کرد: گروه خودرویی این هفته شرایط بهتری را پشت سر گذاشت هر چند که کل بازار تحت تاثیر خبرهای سیاسی بود ولی گروه خودرویی به امیدافزایش قمیت محصولات همچنان با رشد قیمتی مواجه است.

  وی در ادامه افزود: نمادهای عمده‌ای مثل سایپا، زامیاد و ایران خودرو در آخرین روز هفته رشد سهام خوبی داشتند و تمامی نمادهای این گروه در انتظار تصمیمات جدید وزیر صنعت در رابطه با سیاست های مربوط به خودروسازان هستند.

  این کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: وضعیت گروه خودرویی در معاملات بازار، در حال بازگشت به شرایط بهبود و رشد قیمتی نمادها است.

  گزارش میزان حاکی از معامله گروه‌های سایپا، پارس خودرو، زامیاد، گروه بهمن، ایران خودرو با توجه به نوسان منفی شاخص بورس تا انتهای هفته با نوسان منفی معامله شدند و گروه سایپا دیزل و ایران خودرو دیزل در هفته جاری متوقف بود.

   

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط