فونیکسریمکسبهتام

ضرر هنگفت رنو بابت خروج از روسیه

عصر خودرو-شرکت خودروسازی رنو در گزارش مالی جدید خود اعلام کرد با خروج از روسیه که دومین بازار بزرگ این شرکت بوده است، در نیمه نخست امسال ۳/ ۲میلیارد یورو (۳۴/ ۲میلیارد دلار) خسارت دیده است.

ضرر هنگفت رنو بابت خروج از روسیه
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۳:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از فارس، در ادامه این گزارش آمده است: نتیجه توقف فعالیت در روسیه، بیشتر به دلیل کاهش ارزش دارایی‌ها، ماشین‌آلات و تجهیزات، دارایی‌های نامشهود (دارایی‌هایی مانند برند، مالکیت فکری، ایده‌‌ها، روش کسب‌و‌کار) سرقفلی AVTOVAZ (خودروساز روسی) و رنوی روسیه و همچنین کاهش ارزش دارایی‌های خاص متعلق به سایر نهادهای گروه و در نتیجه واگذاری به واحدهای روسی، خود را به صورت ضرر 3/ 2میلیارد یورویی در نیمه نخست سال 2022 نشان داده است.

    شرکت رنو فعالیت در روسیه را پس جنگ  اوکراین در ماه مارس متوقف کرد و سپس در ماه مه 100درصد سهام خود در رنو روسیه و 68درصد سهام خود شرکت AVTOVAZ (خودروساز روسی) را فروخت. دارایی‌های این شرکت در شانزدهم ماه مه‌ به مالکیت دولتی روسیه درآمد. ژان دومینیک سنار، رئیس هیات‌مدیره شرکت رنو در آن زمان، این تصمیم را دردناک اما برای محافظت از کارکنان روسی رنو ضروری خواند. مقامات روسی اعلام کردند قصد دارند یک خودروی برند داخلی را در کارخانه سابق رنو راه‌اندازی کنند.

    برچسب ها
    کرمان موتور
    مطالب مرتبط