ریمکس

مدیرعامل ایران خودرو:

صنعت خودرو بر روی تولید موتورهای دیزل تمرکز کند

عصر خودرو- مدیر عامل ایران خودرو گفت: در صنعت خودرو باید بر روی تولید موتورهای دیزل تمرکز شود و محصولات با کیفیت و با قیمت مناسب تولید شود.

صنعت خودرو بر روی تولید موتورهای دیزل تمرکز کند
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایرنا، مهدی خطیبی در بازدید از واحدهای قطعه سازی آذربایجان شرقی با بیان این که تبریز در حوزه تولید قطعات خودرو نقش بسیار برجسته ای دارد، افزود: هدف گروه صنعتی ایران خودرو برای سال 1403 تولید یک میلیون و 500 هزار دستگاه است که البته کار بزرگی است.

  وی با بیان این که باید برای توسعه صادرات برنامه ریزی کنیم، تاکید کرد: برای تولید یک میلیون و 500 هزار دستگاه خودرو به همین میزان در واحدهای صنعتی باید موتور و گیربکس تولید شود.

  مدیر عامل ایران خودرو با اشاره به موضوع مطالبات قطعه سازان گفت: پرداخت های نقدی در وضعیت مناسبی قرار دارد.

  وی با اشاره به اینکه در اسفند سال گذشته 11 هزار و 500 میلیارد تومان فقط پرداخت شبکه تامین داشتیم، گفت: از اول فروردین تا 31 اردیبهشت سال جاری کل خرید از شبکه تامین پنج هزار و 200 میلیارد تومان بوده در حالی که 10 هزار میلیارد تومان پرداخت شده است.

  خطیبی با بیان این که نگاه خاصی به کیفیت خودرو داریم، افزود: در دورانی زندگی می کنیم که باید برای رقابت در بازار، کالای با کیفیت تولید کنیم.

  رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی هم با اشاره به اهمیت تولید محصولات با کیفیت در حوزه صادرات، گفت: باید با تولید محصولات با کیفیت بر روی صادرات خودرو متمرکز شویم تا قدرت رقابت در بازارهای هدف را داشته باشیم.

  عزت اله اکبری تالار پشتی در بازدید از واحدهای صنعتی و دانش بنیان در تبریز اظهار کرد: هر چقدر از تفکر دولتی فاصله بگیریم به طور قطع موفقیت چند برابر خواهد شد.

  وی با تاکید بر اینکه باید توانمندی های صنعتی خود را باور کنیم، افزود: در تولید محصولات باید استانداردها رعایت شود و حتی با اقدامات سختگیرانه کیفیت محصولات ارتقا یابد.

  رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت های بی‌شمار صنعتی تبریز، خاطرنشان کرد: تبریز در حوزه تولید قطعات خودرو نقش بسیار برجسته‌ای دارد و ظرفیت های بخش های مختلف صنعتی باید معرفی و بر روی آن تمرکز شود.

  صنعت خودرو و قطعه‌سازی در آذربایجان‌شرقی مورد بی‌مهری قرار گرفته است

  رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: در سال های گذشته صنعت خودرو و قطعه سازی آذربایجان شرقی مورد بی مهری قرار گرفته است و امیدواریم با اقدمات انجام شده نتایج خوبی ایجاد شود.

  صابر پرنیان با بیان اینکه تبریز قطب تولید قطعات خودرو است، افزود: تراکتورسازی علاوه بر تولید ماشین آلات راهبردی به نوعی غرور و هویت آذربایجان نیز محسوب می شود.

  وی تاکید کرد: مشکلاتی در خصوص روند تولید تراکتور وجود دارد که انتظار داریم با سفر رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس به تبریز نتایج شفاف و قابل قبولی برای صنعت قطعه سازی و خودروسازی در استان به دست آید.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۶۰۶
    • خودرو امروز ۶۰۵
    • خودرو امروز ۶۰۴
    • خودرو امروز ۶۰۳
    • خودرو امروز ۶۰۲
    • خودرو امروز ۶۰۱
    • خودرو امروز ۶۰۰
    • خودرو امروز ۵۹۹
    • خودرو امروز ۵۹۸
    آخرین بروزرسانی ۱ روز پیش
    آرشیو
    آخرین اخبار