رضایی روشنپیت استاپمدیران خودروکارمانیا

برای ثبت سفارش خودرو تاییدیه صادر نمی شود

عصر خودرو : یک کارشناس صنعت خودرو با اشاره به توقف ثبت سفارش واردات خودرو گفت: قرار است وزارت صنعت خودروهای وارداتی را از نظر میزان مصرف سوخت برای دریافت ارز مبادله‌ای اولویت‌بندی کند.

برای ثبت سفارش خودرو تاییدیه صادر نمی شود
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۲ آبان ۱۳۹۱ - ۰۶:۳۰:۰۰
    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی «عصرخودرو» به نقل از فارس فربد زاوه اظهار داشت: با توجه به اینکه اولویت بندی خودروهای وارداتی از نظر میزان مصرف سوخت هنوز نهایی نشده است، برای ثبت سفارش خودروها تأییدیه ای صادر نمی شود.

    وی ادامه داد: قرار است وزارت صنعت دستورالعملی را برای واردات خودروهای خارجی براساس پر مصرف یا کم مصرف بودن آنها تهیه کند تا بر مبنای میزان مصرف یا حجم موتور این خودروها، اولویت بندی تخصیص ارز صورت گیرد.

    زاوه تصریح کرد: در حال حاضر خودروهای وارداتی در اولویت های 8 و 9 قرار دارند اما مشخص نیست چه خودروهایی مشمول خودروهای کم مصرف با اولویت 8 و چه خودروهایی به عنوان پر مصرف مشمول اولویت 9 می شوند.

    وی ادامه داد: در حال حاضر بحث ها در مورد اولویت بندی خودروها این است که خودروهای با حجم موتور 1400 سی سی به پایین در اولویت 8 قرار گیرند، خودروهای با حجم موتور 1400 تا 1600 سی سی در اولویت 9 و خودروهای با حجم موتور بالای 1600 سی سی در اولویت 10 قرار گیرند.
    کرمان موتورپورسعید