برنج

نمایندگی‌های خودرو در سامانه جامع انبارها ثبت‌نام کنند

عصر خودرو- معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: نمایندگی‌های فروش برای پیشگیری از توقیف خودروها به خاطر احتکار، در سامانه جامع انبارها ثبت‌نام کنند.

نمایندگی‌های خودرو در سامانه جامع انبارها ثبت‌نام کنند
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایرنا، علیرضا محمودی با اشاره به اینکه طرح نظارت و بازرسی از نمایندگی های خودرو و پارکینگ ها در راستای جلوگیری از انباشت و احتکار خودروهای صفر کیلومتر در حال اجراست، افزود: طرح نظارت تا اطلاع ثانوی ادامه خواهد داشت و هدف از اجرای این طرح جلوگیری از انباشت و احتکار است تا در بازار خودرو به یک تعادل نسبی دست پیدا کنیم.

  وی با اشاره به اینکه مطابق مصوبه کارگروه تنظیم بازار کشور، همه نمایندگی ها و انبارهای مجاز نگهداری خودروهای صفر کیلومتر موظف هستند در سامانه جامع انبارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت ثبت نام کنند، اظهار داشت: این افراد باید به‌طور مرتب موجودی انبار خود را در این سامانه ثبت کنند و در غیر این صورت اگر حین بازرسی مشخص شود که واحدی در سامانه ثبت نام یا اعلام موجودی نکرده، خودروهای موجود در انبار به عنوان احتکار توقیف خواهد شد.

  معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: طی رصد نمایندگی‌ها و انبارهای مجاز نگهداری خودروهای صفر کیلومتر توسط بازرسان سازمان صنعت، معدن وتجارت باید تمامی خودرو های موجود در انبار دارای بارنامه حمل از کارخانه و پلاک گذاری شده به نام متقاضی باشند و بیشتر از یک هفته در انبار پارک نشده باشد که در غیر اینصورت نیز به عنوان احتکار برخورد خواهد شد.

  محمودی افزود: در جلسه مشترکی که با نمایندگی های مجاز خودرو در این استان مقرر شد که به هیچ عنوان خودروی بدون نصب پلاک در داخل نمایندگی تحویل مشتری نشود.

  وی اضافه کرد: طی روزهای اخیر، هفت دستگاه خودرو صفر کیلومتر احتکار شده به ارزش 6 میلیارد و 760 میلیون ریال در ارومیه کشف و جهت رسیدگی بیشتر و صدور حکم نهایی به دستگاه قضایی ارجاع شده است.

  به گزارش ایرنا، با توجه به افزایش قیمت خودرو، برنامه ریزی ویژه ای برای جلوگیری از احتکار خودروها در راستای مدیریت قیمت در کشور انجام شده و تاکنون هزاران دستگاه خودرو احتکار شده، کشف و در اختیار نهادهای مرتبط قرار گرفته است.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۴۸۹
    • خودرو امروز ۴۸۸
    • خودرو امروز ۴۸۷
    • خودرو امروز ۴۸۶
    • خودرو امروز ۴۸۵
    • خودروامروز ۴۸۴
    • خودروامروز ۴۸۳
    • خودرو امروز ۴۸۲
    • خودرو امروز ۴۸۱
    آخرین بروزرسانی ۳ روز پیش
    آرشیو
    آخرین اخبار