آرین موتور

جاده هراز ۴ خطه می‌شود

عصر خودرو- فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) گفت: ۶ کیلومتر از پروژه چهارخطه (بهسازی) محور هراز روز پنجشنبه به بهره‌برداری می‌رسد.

جاده هراز ۴ خطه می‌شود
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از مهر، سعید محمد ضمن اعلام بهره‌برداری بخشی از پروژه چهار خطه کردن محور هراز اظهار داشت: طول کلی این پروژه 48 کیلومتر و شامل سه قطعه است که در جاده آمل به تهران در استان مازندران واقع شده و پیشرفت فیزیکی آن 73 درصد می‌باشد که تاکنون 20 کیلومتر آن به بهره‌برداری رسیده است.

  وی ضمن اشاره به همکاری خوب وزارت راه و شهرسازی در اجرای این پروژه گفت: عملیات اجرایی این 6 کیلومتر در منطقه وانا و محدوده لاسم- پلور است که یک رشته تونل به طول 1740 متر و سه دستگاه پل به طول 150 متر با 3800 متر دیواره‌سازی از ویژگی‌های آن محسوب می‌شود.

  فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) در خصوص مشخصات کلی این پروژه افزود: 17 رشته تونل به طول 16.1 کیلومتر و 6 دستگاه پل خاص به طول 378 متر در این پروژه تعریف شده است که این امر حکایت از توپوگرافی خاص منطقه و شرایط سخت در اغلب جبهه‌های کاری این پروژه دارد که تاکنون 8 رشته به طول 7.7 کیلومتر و 5 دستگاه پل به طول 373 متر مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

  محمد با اشاره به برخی از مشکلات و سختی‌های این پروژه گفت: حجم بالای ترافیک در محور هراز، وجود معارضین دولتی و شخصی، ممنوعیت تردد ادوات سنگین راهسازی در روزهای تعطیل و پایان هفته و کمبود نقدینگی از مهمترین مشکلات اجرای این پروژه است که انجام کار را با سختی و وقفه روبه‌رو کرده است.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط