کاهش ۴۷ درصدی تردد در محورهای مواصلاتی سیستان و بلوچستان

عصر خودرو- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان گفت: یک میلیون و ۳۵۴ هزار و ۳۸۴ دستگاه خودرو از ۲۵ اسفندماه سال گذشته تا ۹ فرودین ماه جاری در محورهای مواصلاتی استان تردد نموده اند که این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته با ۲ میلیون و ۵۶۴ هزار و ۳۶۵ تردد از کاهش ۴۷ درصدی برخوردار بوده است.

کاهش ۴۷ درصدی تردد در محورهای مواصلاتی سیستان و بلوچستان
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایسنا، ایوب کرد افزود: این آمار نشان می دهد پویش درخانه بمانیم تاثیر گذار بوده و مشارکت مردم در پیشگیری از شیوع ویروس کرونا موجب کاهش سفرها در این ایام شده است.

  وی ادامه داد: براساس آخرین گزارشات مرکز مدیریت راه های این اداره کل، حجم تردد های  ورودی به استان در بازده زمانی مذکور 41 درصد و تردد های خروجی 50 درصد کاهش داشته است.

  مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: محورهای بمپور – ایرانشهر و بالعکس، هیرمند – زابل و بالعکس، زاهدان- سه راهی دشتک، زهک- زابل و بالعکس به ترتیب پرتردد ترین محور های مواصلاتی استان در این مدت بوده است.

  وی گفت: در حال حاضر 80 دستگاه تردد شمار اطلاعات مربوط به تعداد تردد، سرعت  و سبقت غیرمجاز و رعایت نشدن فاصله طولی وسایل نقلیه عبوری در محورهای مواصلاتی سیستان و بلوچستان را ثبت می کنند.

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان با بیان اینکه طرح ملی کاهش زنجیره انتقال ویروس کرونا از 8 فروردین ماه در استان اجرایی شده است، اظهار داشت: پیش بینی می شود با اجرای این طرح ملی شاهد کاهش بیشتر سفرها در جاده های استان باشیم.

  کرد خاطر نشان کرد: سامانه های تلفنی، پیامکی و اینترنتی 141 وضعیت ترافیکی محورهای مواصلاتی، هواشناسی، انسداد و رخدادهای جاده‌ای را اطلاع رسانی می‌کند.

  برچسب ها
  کرمان موتور