دبیر انجمن وارد کنندگان خودرو مطرح کرد؛

کمیسیون صنایع مجلس عنصر اصلی کاهش نرخ خودرو در بازار

عصر خودرو- دادفر گفت: اگر نمایندگان به عنوان نماینده واقعی مردم در جایگاه مجلس قرار بگیرند، قطعا قیمت خودرو تغییر می‌کند.

کمیسیون صنایع مجلس عنصر اصلی کاهش نرخ خودرو در بازار
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران ، مهدی دادفر دبیر انجمن وارد کنندگان خودرو درباره نقش مجلس در خودرو، گفت: اگر نمایندگان علی الخصوص کمیسیون صنایع به دو خودروساز وابستگی پیدا نکنند و ارتباطی با آنها نداشته باشند و به عنوان نماینده واقعی مردم در جایگاه مجلس حضور داشته باشند دارند، قطعا شاهد کاهش قیمت خودرو خواهیم بود.
  او بیان کرد: این نمایندگان مجلس باید بتوانند از حقوق مردم دفاع کنند و اولین دستاورد این دفاع از حقوق این است که قیمت خودرو قابلیت کنترل پیدا می‌کند.

  دبیر انجمن وارد کنندگان خودرو ادامه داد: یعنی وضعیت کنونی نشأت گرفته از عدم حمایت مسئولین به عنوان نمایندگان مجلس است. برخی از نمایندگان مجلس به اسم حمایت از مردم تنها به فکر خود بودند.

  او گفت: دومین تأثیر انتخابات در افزایش کیفی خودروست، یعنی آن چیزی که دو خودروساز تمام دولتی ما تولید کنند که لیاقت مردم ماست. این تولیداتی که اکنون مشاهده می‌کنیم و قیمت آن سر به آسمان می‌زند لیاقت مردم ما نیست نماینده مجلس اگر نماینده واقعی باشد جلوی همچین اتفاقاتی می‌ایستد.

  دادفر اظهار کرد: دستاورد سوم در انتخابات مجلس نمایندگان می‌توانند به نحوی مدیریت کنند که اقتصاد بازار آزاد در تعادل باشد، یعنی واردات در تعادل و ارتباط با میزان تولید و کیفیت تولید انجام شود که به عنوان یک انگیزشی برای خودروسازان مورد استفاده قرار گیرد.

  دبیر انجمن وارد کنندگان خودرو افزود: مسدود کردن شریان‌های واردات خودرو با حمایت پنهان نمایندگان مجلس انجام می‌شود که برخی هم آشکار است، یعنی این گونه نیست که تنها وزارت صمت تصمیم می‌گیرد واردات را ببندند و نمایندگان نیز کمکشان کردند.

  دادفر ادامه داد: مدت پیش یکی از نمایندگان مجلس علنا اعلام کرد که ما افزایش قیمت خودرو را خواهیم دید، اما این افزایش پلکانی خواهد بود این صحبت بدان معناست که این نمایندگان از حقوق مردم دفاع نمی‌کنند.

  او گفت: اگر نمایندگان با سیاست و به درستی روی صندلی‌های مجلس بنشینند به طور قطع در صنعت خودرو می‌توان کار‌های بسیار بزرگی انجام داد. نمایندگان مجلس می‌توانند خودروسازیمان را به سمت خصوصی سازی ببرند که مد نظر مقام معظم رهبری هم هست.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • ۴۷۲
  • ۴۷۱
  • ۴۷۰
  • ۴۶۹
  • ۴۶۸
  • ۴۶۷
  • ۴۶۶
  • ۴۶۴
  • ۴۶۳
  آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
  آرشیو