برنج

متوسط تردد ساعتی راه های البرز سه برابر شاخص کشوری

عصر خودرو- معاون فنی و نظارت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان البرز متوسط تردد ساعتی در راه های این استان را سه برابر شاخص کشوری ذکر کرد.

متوسط تردد ساعتی راه های البرز سه برابر شاخص کشوری
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۱:۰۰

   عادل منصور کیائی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید عزیزاله شهبازی استاندار البرز از پروژه های در دست احداث آزاد راه تهران - کرج  افزود: اکنون به طور متوسط هرساعت یک هزارو 600 تردد درجاده های استان البرز انجام می شود که شاخص کشوری به طور میانگین عدد 550 تردد در ساعت را نشان می دهد.

  وی ادامه داد: در ایام تعطیل سال ، تردد ساعتی جاده های البرز از مرز پنج هزار خودرو عبور می کند که چندبرابر شاخص کشوری است.

  منصورکیائی توضیح داد: متوسط تردد روزانه از کرج به سمت چالوس بین 16 هزار تا 20 هزار خودرو  متغیر است و بالاترین متوسط تردد ساعتی در محورهای مواصلاتی استان البرز به اتوبان کرج – تهران اختصاص دارد که گاهی به پنج هزار تردد در ساعت نیز می رسد.

  وی با اشاره به راه اندازی سامانه هوشمند تصویری برای نظارت در راه های استان البرز گفت : اکنون حدود 13 کیلومتر از راه های البرز زیر پوشش نظارت تصویری قرار دارد در حالی که در کل کشور 100 کیلومتر است.

  منصورکیائی بیان داشت: 410 کیلومتر راه  اصلی یعنی آزادراه ها، بزرگراه ها و  شریان ها در البرز وجود دارد  و پوشش سامانه های نظارت تصویری در البرز نسبت به کشور مناسب است.

  معاون فنی و نظارت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان البرز گفت: 44 دستگاه تردد شمار در سطح راه های البرز وجود دارد که تمام محورهای استان به صورت رفت و برگشت را پوشش می دهد و این دستگاه ها  مواردی از جمله تردد، سرعت متوسط  یا سرعت غیر مجاز را ثبت کرده و گزارشات روزانه و ماهانه را ارائه می دهد.

  منصور کیائی در خصوص فعالیت سامانه ثبت تخلف سرعت در البرز گفت: در این قالب تعداد 26 سامانه در اختیار اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان البرز برای محاسبه و ثبت مواردی از جمله میزان سرعت، سرعت غیر مجاز است که از این تعداد 17 سامانه  فعال بوده و مابقی  به دلیل مواردی از جمله سرقت  یا تصادفات غیر فعال است.

  وی در خصوص تاثیر بکارگیری سامانه هوشمند ثبت تخلفات در میزان تخلفات جاده ای بیان داشت: اکنون در دنیا از جمله ایران موضوع مدیریت کنترل سرعت خودروها به سمت بکارگیری سیستم های هوشمند سوق پیدا کرده است زیرا دقت کار بالا و خطا در آن کم است، از طرفی در مکان هایی که احتمال استقرار پلیس و نظارت های حضوری برای کنترل سرعت خودروها وجود ندارد کاربرد سیستم های هوشمند بسیار موثر است.

  معاون فنی و نظارت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان البرز با بیان اینکه یکی از موفق ترین ابزار مدیریت و کنترل سرعت در دنیا سامانه ثبت تخلفات است، گفت: تمام مخورهای مهم، اصلی و شریانی البرز از جمله محور کرج- کندوان، آزادراه های کرج- تهران و کرج- قزوین و محور کرج- ماهدشت- اشتهارد با این سامانه پوشش داده شده است.

  استان البرز دارای یک هزارو 450 کیلومتر آزاد راه ، بزرگراه ، راه اصلی و فرعی است و 18 درصد ترافیک جاده ای کشور مربوط به این استان است.

   

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۴۹۷
    • خودرو امروز ۴۹۶
    • خودرو امروز ۴۹۵
    • خودرو امروز ۴۹۴
    • خودرو امروز ۴۹۳
    • خودرو امروز ۴۹۲
    • خودرو امروز ۴۹۱
    • خودرو امروز ۴۹۰
    • خودرو امروز ۴۸۹
    آخرین بروزرسانی ۱ روز پیش
    آرشیو