برنج

عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

وزیر صنعت نسبت به نحوه پیش فروش و تحویل خودروها پاسخگو باشد

عصر خودرو- عبدالله رضیان گفت: متأسفانه شرکت‌های ایران خودرو و سایپا هنوز به تعهدات قبلی خود عمل نکرده‌اند اما شاهدید که هر چند وقت یکبار در حال اجرای ثبت نام جدید برای پیش فروش خودرو هستند.

وزیر صنعت نسبت به نحوه پیش فروش و تحویل خودروها پاسخگو باشد
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از قدس آنلاین، عبدالله رضیان نماینده مردم قائمشهر در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از پیش فروش خودرو توسط خودروسازی‌های بزرگ کشور درحالیکه تعهدات قبلی آنان هنوز اجرایی نشده است، اظهار داشت: متأسفانه شرکت‌های ایران خودرو و سایپا هنوز به تعهدات قبلی خود عمل نکرده‌اند اما شاهدید که هر چند وقت یکبار در حال اجرای ثبت نام جدید پیش فروش خودرو هستند. بسیاری از ثبت نام کنندگان که 6 ماه پیش نوبت تحویل خودروی آنان فرا رسیده اما هنوز خودروی خود را تحویل نگر فته‌اند.  حتی از سال گذشته هم اجرای برخی تعهدات زمین مانده است.

  عبدالله رضیان تصریح کرد: خودروسازی‌ها به تازگی روشی را یاد گرفته و مدعی هستند که چون سازمان بازرسی در دفاتر این شرکت‌ها مستقر هستند نمایندگان مجلس نباید در زمینه وضعیت بازار خودرو بخصوص نحوه پیش فروش آن دخالتی داشته باشند، درحالیکه صحبت ما این است که باید حقوق مردم پرداخت شود. ما هم نسبت به این مدل از پیش فروش خودرو درحالی که تعهدات قبلی اجرایی نشده است انتقاداتی داریم. بنابراین وزیر صنعت باید هرچه سریعتر در کمیسیون صنایع حضور یابد و پاسخگوی به این مسئله باشد.

  عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: در حال حاضر، مدیریت دو شرکت بزرگ خودروسازی کشور در حوزه تولید و نیز توزیع خودرو چندان قوی عمل نمی‌کند و اشکالات عمده ای در این باره وجود دارد. البته علت چنین مشکلاتی، بحث زیان انباشته شرکت‌ها است و متأسفانه این مسئله نیز در حال تبدیل به برخی حاشیه و فضاسازی‌ها از سوی همین شرکت هاست.

  این نماینده مجلس اظهار داشت: شرایط شرکت های بزرگ خودروسازی چندان مناسب نیست و باید برای حل آن بررسی‌های دقیقی صورت بگیرد، گرچه کمیسیون صنایع مجلس نیز در این باره تحقیق و تفحصی را در دست بررسی دارد و گزارش آن در آینده نزدیک منتشر خواهد شد.

  نماینده مردم قائمشهر تاکید کرد: در روزهای اخیر قیمت‌ها در بازار خودرو تا حدودی بهتر شده و البته علتش عملکرد خودروسازی‌ها نیست بلکه دلیل آن به فضای موجود در بازار مرتبط می‌شود، به هر جهت جو روانی که ایجاد شده نسبتاً شرایط را متعادل کرده است. خودروسازی‌ها اما هنوز مشکلات قبلی را چه در تحویل خودروها و چه در تأمین نیاز خودرویی کشور دارند و نمی‌توانند آن میزان نیازی را که در کشور وجود دارد، تأمین کنند که همین عامل باعث شده شاهد وضعیت نابسامان کنونی باشیم.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۴۹۶
    • خودرو امروز ۴۹۵
    • خودرو امروز ۴۹۴
    • خودرو امروز ۴۹۳
    • خودرو امروز ۴۹۲
    • خودرو امروز ۴۹۱
    • خودرو امروز ۴۹۰
    • خودرو امروز ۴۸۹
    • خودرو امروز ۴۸۸
    آخرین بروزرسانی ۲ روز پیش
    آرشیو