مدیرعامل سایپا اعلام کرد:

تعداد خودروهای ناقص کاهش یافت

ارزبری پراید به ۱۴۰۰ یورو رسید

عصر خودرو- طبق اعلام مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا، تعداد ۹۶ هزار دستگاه خودروی ناقص در کف کارخانه، اکنون به ۲۵ هزار دستگاه رسیده‌ است. وی ابراز امیدواری کرد که طی هفته‌های آینده این رقم به کمتر از ۲۰ هزار دستگاه برسد.

تعداد خودروهای ناقص کاهش یافت
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۷:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایسنا، سید جواد سلیمانی در "دومین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو" اظهار کرد: موضوع اصلی خودکفایی و ساخت داخل قطعات خودرو به میزانی است که بتوانیم منابع ارزی کشور را حفظ کنیم. علاوه براین سیاست دوم این است که از حالت تک منبعی در تامین قطعات خارج شده و برای هر قطعه چند منبع داشته باشیم تا در شرایط سخت به مشکل برنخوریم.

  وی اعلام کرد: در میز اول تعمیق ساخت داخل قطعات خودرو، 20 قطعه داخلی‌ساز شد و در میز دوم 24 قطعه برای این مهم داریم.

  مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در رابطه با برنامه کاهش ارزبری برای تولید پراید گفت: در حال حاضر در تولید پراید از 1770 یورو به  1400 یورو کاهش ارزبری رسیده‌ایم و برنامه‌ریزی کردیم که تا پایان سال به کاهش ارزبری به زیر 1000 یورو نیز برسیم.

  سلیمانی خاطرنشان کرد: در چهار ماه گذشته تعداد خودروهای ناقص خوابیده در کف پارکینگ‌ها از 96 هزار دستگاه به 25 هزار خودرو رسیده است. امیدوار هستیم که تا طی چند هفته آتی این رقم به کمتر از 20 هزار دستگاه نیز برسد.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط