برنج

یک فعال صنعت قطعه:

خصوصی‌سازی با دخالت دولت خودروسازان را نابود می‌کند

برخی با منافع شخصی مانع واگذاری خودروسازی‌ها هستند

عصر خودرو- یک فعال صنعت قطعه تاکید کرد: اجرای طرح خصوصی‌سازی با شرایط فعلی، چیزی جز نابودی خودروسازان در پی نخواهد داشت.

خصوصی‌سازی با دخالت دولت خودروسازان را نابود می‌کند
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۳:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از اقتصادآنلاین ،  رضا رضایی  با اشاره به اتفاقات پیش آمده در شرکت‌های خودروسازی اظهار کرد: با این روشی که دولت در پیش گرفته به وعده خصوصی کردن شرکت‌های خودروسازی عمل نخواهد کرد، زیرا به ظاهر 15درصد سهام ایران خودرو متعلق به  دولت است اما اقداماتی که انجام داد فراتر از سهمش بود.

  وی تاکید کرد: دولت باید قبل از مطرح کردن موضوع خصوصی‌سازی خودروسازی‌ها، تکلیف خود را روشن کند که آیا واقعا قصد انجام این کار را دارد یا خیر.

  به گفته این فعال صنعت قطعه، دولت همه کارهای مربوط به قیمت‌گذاری، تولید و فروش را بدون هدف‌گذاری انجام داده و همین موضوع باعث شده خودروسازی‌ها مدام فرصت‌سوزی داشته باشند، حالا هم اگر این شرکت‌ها با روند فعلی خصوصی‌سازی شوند بیش از الان نابود خواهند شد.

  رضایی خاطرنشان کرد: مراکش امسال یک میلیون خودرو تولید کرده و قرار است 600هزار دستگاه به اروپا صادر کند، اما ما سالیان سال است که بدون هدف فقط تولید می‌کنیم، درحالیکه اگر ما هم برنامه مشخص داشتیم و خصوصی بودیم، وضعیتمان نسبت به برخی کشورها مانند چین و مراکش بهتر بود.

  این فعال صنعت قطعه با بیان اینکه شفاف‌سازی کار سختی نیست اما عده‌ای مخالف آن هستند، تصریح کرد: در این میان حتی برخی افراد مانع اجرای خصوصی‌سازی هستند اما اگر دولت در این شرکت‌ها سهم دارد نباید اجازه دهد عده‌ای به دلیل منافع شخصی مانع منافع کلی شوند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط