اوتو ۳۶۰

رئیس کلانتری ۱۳۳ شهر زیبا خبر داد؛

شلیک چهار تیر هوایی برای زمینگیری دو سارق حرفه‌ای خودرو

عصر خودرو- سرهنگ شبی پور از دستگیری دو سارق حرفه‌ای خودرو طی تعقیب و گریز پیچیده پلیسی خبر داد.

شلیک چهار تیر هوایی برای زمینگیری دو سارق حرفه‌ای خودرو
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۷:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ عظیم شبی پور رئیس کلانتری 133 شهر زیبا در تشریح این خبر بیان داشت: ظهر روز گذشته طی تماسی با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 اعلام شد سه مرد جوان در خیابان فردوس غرب، قصد سرقت یک دستگاه خودروی پراید پارک شده در این محدوده را دارند.

  وی ادامه داد: سریعا پس از این ماموران عملیات کلانتری وارد عمل شده که با حضور در محل مشاهده می‌کنند سه نفر سارق در محدوده آدرس اعلامی، قصد سرقت یک دستگاه خودروی پراید را دارند و با یک دستگاه پراید هاچ بک سبز رنگ برای ارتکاب به این سرقت در محل حضور داشتند.

  وی افزود: بلافاصله با رویت این سه سارق، پلاک خودروی هاچ بک سبز رنگ مورد استعلام قرار گرفته که مشخص می‌شود پنج روز پیش این خودرو در محدوده کلانتری 111 هفت چنار به سرقت رفته است.

  کلانتر محله شهرزیبا ادامه داد: بلافاصله ماموران وارد عمل شده و دستور ایست برای توقف سارقان صادر کردند که سارقان متواری شده و بعد از یک ربع تعقیب و گریز، خودروی پراید هاچ بک سبز رنگ مذکور از دید گشت کلانتری مخفی می‌شود و به این وسیله سارقان فرار می‌کنند.

  وی در ادامه گفت:، اما این اقدام سارقان ماموران کلانتری را دلسرد نکرده و آن‌ها در ادامه مشخصات خودروی مذکور را به سایر گشت‌های پلیسی اعلام می‌کنند که واحد‌های گشت کلانتری 133 برای بار دوم موفق به دیدن خودروی هاچ بک سبز رنگ سرقتی می‌شوند.

  وی بیان داشت: در محل مشخص می‌شود سارقان با خودروی پژو پارس قصد فرار از محل را دارند که ماموران گشت وارد عمل شده و با سارقان به تعقیب و گریز می‌پردازند، سارقان ابتدا از بلوار فردوس غرب وارد اتوبان ستاری می‌شوند و در لاین شمال به جنوب بزرگراه خلاف جهت اقدام به رانندگی می‌کنند.

  وی توضیح داد: در ادامه این عملیات واحد گشت کلانتری با رعایت قانون به کارگیری سلاح، اقدام به شلیک هفت تیر هوایی و چهار تیر مستقیم به سمت خودروی مسروقه کرد که از چهار تیر دو عدد به سمت خودرو برخورد می‌کند. این تعقیب و گریز ادامه داشت تااینکه بالاخره ماموران موفق به توقیف خودروی پژو پارس سرقتی در محدوده یکی از مجتمع‌های تجاری که در بزرگراه ستاری بود شدند.

  وی افزود: در این عملیات دو نفر از سارقان در همان محل دستگیر و تلاش‌های پلیسی برای دستگیری نفر متواری نیز ادامه دارد.

  این مقام انتظامی تصریح کرد: پلیس موفق شده است بدون مجروح کردن هیچکدام از سارقان، آن‌ها را دستگیر کند و بااینحال طی این تعقیب و گریز با سارقان، آن‌ها باعث تخریب یک دستگاه خودروی نیسان به همراه خودروی گشت کلانتری شده اند.

  وی در انتها اضافه کرد: دو متهم بازداشت شده به ترتیب 23 و 32 ساله هستند و بنابر اقاریر خودشان از یکی از شهرستان‌های غربی به این محدوده آمده و اقدام به سرقت خودرو کرده اند که دو مورد از سرقت هایشان تا به این لحظه کشف شده است.

   

  برچسب ها
  کرمان موتور