رضایی روشنپیت استاپمدیران خودروکارمانیا

معاون فنی و عمرانی منطقه ۵ خبر داد

ساخت دور برگردان غیر هم سطح در تقاطع بزرگراه همت – بلوار شهران

عصر خودرو- عملیات عمرانی ایجاد دور برگردان غیر هم سطح شمال به شمال تقاطع بزرگراه همت – بلوار شهران؛ به زودی آغاز می‌شود که شهروندان با ایجاد دور برگردان غیر هم سطح بزرگراه شهید همت –بلوار شهران از این پس می توانند در کوتاهترین زمان، آسان تر تردد کنند.

ساخت دور برگردان غیر هم سطح در تقاطع بزرگراه همت – بلوار شهران
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایسنا، پیمان عباسی معاون فنی و عمرانی منطقه اعلام کرد به زودی عملیات زیرساختی دور برگردان محور شمال به شمال بزرگراه شهید همت – بلوار شهران اجرا می شود. 

  وی گفت: بعد از پیگیری های مستمر و انجام مطالعات ترافیکی در خصوص ایجاد دوربرگردان، مطالعات فاز دوم این پروژه در دستور کار سازمان مشاور فنی و مهندسی شهر تهران قرار گرفته است.

  عباسی افزود: به محض تصویب و ابلاغ نقشه‌های اجرایی به وسیله سازمان مشاور فنی و مهندسی شهر تهران و برگزاری فرایند کار، عملیات اجرایی به زودی آغاز می شود.

  وی اظهار کرد: به دلیل قطع شدن دسترسی غرب به شرق بلوار شهران و حجم بالای تردد که باعث افزایش زمان سفر شهروندان شده، با تایید مطالعات امکان سنجی مسیرجایگزین دور برگردان غیر هم سطح محور شمال به شمال بزرگراه همت – بلوار شهران ایجاد می شود.

  بر اساس گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 5، تقاطع همسطح محل برخورد دو یا چند راه ارتباطی است و به زمانی که  همه این راه‌های ارتباطی در یک ارتفاع از سطح زمین ساخته شده باشندگویند و در برابر این نوع تقاطع، تقاطع غیرهمسطح قرار دارد. تقاطع‌های همسطح در شهرها معمولاً چهارراه و سه‌راه می‌باشند. در محل تقاطع‌های همسطح در شهرها معمولاً از چراغ راهنمایی استفاده می‌شود و در صورتی‌که رفت‌وآمد در خیابان‌های منتهی به این تقاطع‌ها زیاد باشد، در محل آن‌ها ترافیک سنگینی ایجاد می‌شود به همین دلیل است که استفاده از تقاطع ناهمسطح رو به فزونی است.

   

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط