مدیران خودروکارمانیا

عضو کمیسیون صنایع مجلس :

احتکاری در کار نیست

قطعه سازان با قیمت فعلی به خودروسازها قطعه نمی‌دهند

عصر خودرو- منصوری گفت :مدیران خودروسازها عنوان می‌کردند چون قطعه سازها با قیمت‌های فعلی به ما قطعه نمی‌دهند تولید ما کاهش پیدا کرده و تا زمانی که قیمت‌ها را افزایش ندهیم در تامین قطعات ناتوان هستیم.

احتکاری در کار نیست
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایلنا ،  محمد رضا منصوری در خصوص برخی مباحث مطرح شده مبنی بر احتکار خودر از سوی خودروسازان گفت: در جلسه ای که با مدیران خودروسازها داشتیم آنها بحث احتکار را به طور کامل رد کردند و در مورد علت کمبود خودرو در بازار اظهار داشتند چون قطعه سازها با قیمت‌های فعلی به ما قطعه نمی‌دهند تولید ما کاهش پیدا کرده است و تا زمانی که قیمت ها را افزایش ندهیم در تامین قطعات ناتوان هستیم.

  وی ادامه داد:  خودروسازها افزایش قیمت ارز را در قیمت نهایی خودرو تاثیر گذار می‌دانند هر چند آنها باید به این سوال جواب دهند مگر خودرویی که مدت‌ها است در کشور تولید می‌شود چه مقدار از قطعات آن هنوز وارداتی است.

  منصوری افزود: از طرف دیگر افزایش 400 تومانی ارز اینقدر تاثیر بر قیمت نهایی نمی‌گذارد که امروز خودروسازها قیمت‌ها را افزایش داده‌اند و از طرف دیگر درخواست افزایش 9.5 درصدی داشتند.

  نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی گفت: اکثر نمایندگان، مخالف افزایش قیمت‌ها بودند و استدلال مدیران را قابل قبول نمی‌دانستند.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط