مدیران خودروکارمانیا

معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی عنوان کرد؛

فرسودگی۳۰درصد ناوگان باری مرکزی

ممنوعیت تردد ناوگان قدیمی ازسال۹۷

عصر خودرو- معاون اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده‌ای استان مرکزی گفت: هم اکنون ۳۰درصد ناوگان حمل ونقل باری استان فرسوده بوده وبخشی نیز بالای نیم قرن قدمت دارند که تردد آنها از سال آینده ممنوع است.

فرسودگی۳۰درصد ناوگان باری مرکزی
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از مهر، محمد محسنی از ممنوعیت تردد ناوگان باری بالای 50 سال از فروردین 97 خبر داد و اظهار داشت: تعداد هشت هزار ناوگان باری فعال در استان در بخش حمل و نقل عمومی فعالیت می کنند که متوسط عمر این ناوگان 18 سال است.

  معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی افزود: 30درصد این ناوگان نیز بالای سن فرسودگی ( 25 سال ) است و از این تعداد، 35 دستگاه بالای 50 سال قدمت دارند که با توجه به ابلاغ طرح ممنوعیت تردد ناوگان باری بالای 50 سال از سوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور، از ابتدای سال 97 ضمن ممنوعیت صدور بارنامه برای صاحبان این خودروها، از تردد آنها در جاده‌های کشور جلوگیری خواهد شد.

  محسنی بیان کرد: در حال حاضر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور با استفاده از ماده 12 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور مصوب 1394 و با همکاری وزارت نفت برای نوسازی ناوگان باری حمل ونقل جاده ای اقدام کرده است.

  معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی خاطرنشان ساخت: متقاضیان می توانند برای اطلاع از آخرین وضعیت طرح نوسازی ناوگان باری به نمایندگی شرکت های تامین کننده ناوگان باری مراجعه نمایند. حداکثر تسهیلات پرداختی 80درصد قیمت خودرو و تا سقف 320میلیون تومان می باشد و بازپرداخت آن با توجه به محصول انتخابی پنج تا هفت سال و نرخ سود تسهیلات در حال حاضر 9درصد است

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط