رضایی روشنپیت استاپمدیران خودروکارمانیا

شهردار سنندج:

پروژه تقاطع غیرهمسطح قرآن سنندج پاییز امسال به بهره برداری می رسد

عصر خودرو- شهردار سنندج با اشاره به اینکه پروژه تقاطع همسطح قرآن سنندج ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، گفت: این پروژه پاییز امسال به بهره برداری می رسد.

پروژه تقاطع غیرهمسطح قرآن سنندج پاییز امسال به بهره برداری می رسد
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از مهر، شهردار سنندج امروز شنبه در بازدید از از پروژه تقاطع غیرهمسطح قرآن سنندج که جمعی از مدیران شهرداری و منتخبین پنجمین دوره شورای اسلامی شهر سنندج هم حضور داشتند، گفت: پروژه تقاطع غیر همسطح قرآن نقش بسزایی در کاهش و روانسازی ترافیک ورودی و خروجی سطح شهر دارد.

  وی با اشاره به اینکه پروژه تقاطع غیر همسطح قرآن  در مجاورت بلوار دکتر حسینی و بلوار مستعضعفین  در  محدوده پارک مولوی و همچنین در مسیر محور ورودی سنندج – همدان واقع شده است، بیان کرد: این پروژه در حال حاضر  80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با  برنامه ریزی انجام شده این طرع عمرانی در پاییز امسال به بهره برداری خواهد رسید.

  فخری در خصوص مشخصات فنی تقاطع غیر همسطح قرآن عنوان کرد: این تقاطع شامل 4 دهنه پل بتنی 24 متری به عرض 18 متر است  که پایه های کناری و میانی این پل بتن مسلح است.

  وی طول کل پروژه را 2200 متر ذکر کرد و اظهارداشت : تقاطع غیر همسطح قرآن دارای 2 عدد رمپ،4 عدد لوپ و 2 عدد دور برگردان است.

  وی ادامه داد: حذف برخوردهای ترافیکی همسطح در محدوده این تقاطع، روان سازی ترافیک های ورودی و خروجی سطح شهر، کاهش تصادفات وارتقاء ایمنی، سامان بخشی به یکی از مهم ترین محورهای ارتباطی شهر، تسهیل در ترافیک عبوری و اتصال به کمربندهای اصلی شهر و همچنین ارتقاء سیما و منظر شهری از جمله مهم ترین کارکردهای اصلی احداث تقاطع غیر همسطح قرآن است.

  شهردار سنندج اظهارداشت: رشد جمعیت شهرها و به دنبال  آن گسترش شهر ها  و همچنین افزایش چشمگیر وسایل نقلیه  باعث  شده که بسیاری از معابر و خیابان های اصلی ما جوابگوی تردد خودرو ها نباشد وهمین مسئله منجر به ایجاد معضل ترافیک در اکثر خیابان های سطح شهر شده است.

  وی با اشاره به اینکه عمده فعالیت های عمرانی شهرداری در چند سال اخیر در راستای  رفع مشکل ترافیک بوده است، افزود: چندین پروژه عمرانی نظیر تقاطع غیر همسطح کوسه هجیج، تونل انقلاب، پارکینگ طبقاتی، کمربندی 36 متری آبیدر و پروژه تعریض پل قشلاق در سنندج تعریف و اجرایی شد که نقش بسز ایی در کاهش و روانسازی ترافیک سطح شهر داشته است.

  فخری اضافه کرد: یکی از دیگر طرح های عمرانی شهرداری که نقش بسیار تاثیر گذاری در رفع  ترافیک ایفا خواهد کرد، پروژه تقاطع غیر همسطح میدان قرآن است.

   

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط