کاهش سرعت مجاز خودروها در فرانسه

عصر خودرو- دولت فرانسه حداکثر سرعت مجاز خودورها را کاهش داد.

چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۸:۰۰

کاهش سرعت مجاز خودروها در فرانسه

 به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایسنا، دولت فرانسه به منظور کاهش تلفات جاده‌ای طرحی را ارائه کرده‌ که بر اساس آن حداکثر سرعت مجاز خودروها از 90 کیلومتر به 80 کیلومتر کاهش پیدا می‌کند.

در گذشته نیز بارها طرح کاهش حداکثر سرعت مجاز خودورها به منظور پایین آوردن تلفات جاده‌ای در فرانسه که در سال  2016 به 3500 تن رسید، مطرح شد اما به دلیل مخالفت‌های گسترده به نتیجه‌ نرسید.

آمارها نشان می‌دهد بیشترین نرخ مرگ و میر در جاده‌های دو بانده در فرانسه رخ می‌دهد که برای جدا کردن دو طرف جاده از گاردیل استفاده نشده‌ است.

به گزارش روزنامه گاردین، دولت فرانسه معتقد است کاهش حداکثر سرعت مجاز خودورها می‌تواند سالانه از مرگ 350 تا 400 نفر جلوگیری کند.

برچسب ها

سرعت غیرمجاز
مطالب مرتبط بیشتر
۴درصد خودروهای ترددی درجاده های آذربایجان شرقی سرعت غیرمجاز دارند تجاوز از سرعت مجاز با اختلاف ۳ برابری در صدر تخلفات رانندگان ثبت سرعت غیرمجاز ۶۹۶ کیلومتر بر ساعت در بلژیک! تخلف سرعت درطرح نوروزی ۱۷درصد کاهش یافت سبقت، سرعت غیرمجاز و بی‌توجهی به جلو ناشی از خستگی مهمترین عوامل در وقوع تصادفات برخورد پلیس پایتخت با سرعت غیرمجاز خودروها در نوروز ۴۵ درصد تصادفات به علت تخطی از سرعت مطمئنه است استفاده از رنگ قرمز در آسفالت جاده‌ها در دوبی جهت کاهش جرایم مربوط به سرعت کاهش ۱۰ کیلومتری سرعت مجاز مبنای اجرایی ندارد سرعت غیر مجاز، بیشترین تخلف حادثه ساز رانندگان در شهرها و جاده ها طی ۶ ماه سرعت غیر مجاز برای اولین بار در کشور مهار شد عدم توجه به جلو، عامل ۳۲ درصد تصادف‌های برون‌شهری در تیر ماه واژگونی خودرو در جاده چوپانان چهار مصدوم بر جای گذاشت بی توجهی رانندگان به جلو عامل وقوع ۳۲ درصد تصادفات جاده‌ای حوادث رانندگی در استان سمنان ۳۳مجروح داشت واژگونی خودرو در همدان یک کشته و سه مجروح برجا گذاشت جریمه‌ سرعت در آمریکا چقدر است؟ جریمه سرعت غیرمجاز در جاده‌ها و کلانشهر‌ها چقدر است؟ سرعت و سبقت غیرمجاز بیشترین تخلفات رانندگی در آذربایجان غربی است سرعت های غیرمجاز در بزرگراه‌های تهران سرعت غیرمجاز و نقص فنی مرگبارترین تخلفات جاده ای خودروهای رکورددار بیشترین جریمه سرعت غیرمجاز در آمریکا ایران بالاترین حد مجاز سرعت اتوبوس در جهان را دارد کدام استان رکورددار سرعت غیرمجاز در کشور است؟ اعلام خودروهای رکورددار سرعت در جاده های ایران سبقت غیرمجاز و پلاک مشکل دار، تریاک های جاسازی شده خودرو را لو داد سرعت غیرمجازبه بهای مرگ فرزندتمام شد کاهش ۲۳ درصدی تجاوز از سرعت مجاز در جاده‌ها دنده ۵ خودروها در تهران ممنوع! خودرو بنز با ۲۰۳ کیلومتر سرعت در قزوین توقیف شد
برگشت به بالا