فونیکسریمکسبهتام

قطعه‌سازان ژاپن چه پیشنهادی برای صنعت خودروسازی ایران دارند؟

عصر خودرو- همکاری با شرکت های قطعه سازی ژاپنی از طریق روش‌های مختلف سرمایه‌گذاری در ایران زمانی برای قطعه سازان داخلی معنا خواهد داشت که بدانند دستاورد این سرمایه‌گذاری، دستیابی به بازارهای بین‌المللی صادراتی از جمله صادرات قطعه به ژاپن خواهد بود.

قطعه‌سازان ژاپن چه پیشنهادی برای صنعت خودروسازی ایران دارند؟
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۷:۴۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی،ماسایوکی نماینده بخش قطعه سازی خودرو سازمان تجارت خارجی ژاپن (جترو) به منظور همکاری و مشاوره برای ارتقاء سطح کیفی تولید قطعه سازی خودرو و ناکامورا نماینده دائم این سازمان در ایران با محمدرضا رضوی رییس موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی دیدار  و گفت و گو کردند.

   در این دیدار طرفین بر زمینه‌ همکاری‌های آتی و چگونگی این همکاری‌ها در بخش قطعه سازی خودرو، جذب کمک‌های کارشناسی و فنی جترو اعم از آموزش و گسترش ارتباطات کارشناسان فنی در بخش قطعه‌سازی تاکید و پیشنهاداتی برای آموزش و اجرای روش های مدرن بهبود هزینه ها، کیفیت، تحویل و توسعه (QCDD)، مدیریت JIT  و روش کایزن (بهبود مستمر فرایند تولید)  در سطح  بنگاه‌های منتخب قطعه سازی مطرح کردند.

  ماسویوکی نماینده بخش  قطعه سازی خودرو سازمان تجارت خارجی ژاپن در این دیدار از همکاری کارشناسان و مهندسان ژاپنی به صورت کوتاه مدت و بلند مدت با دست اندکاران صنعت قطعه سازی ایران خبر داد.

  همچنین در این دیدار محمدرضا رضوی رییس موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی ضمن ابراز رضایت از همکاری کارشناسان ژاپنی با قطعه سازان ایرانی افزود: همکاری در این زمینه با ایران عمدتا از طریق سرمایه‌گذاری و همکاری‌ شرکای اروپایی یا کره‌ای با قدمتی طولانی شکل گرفته است.

  وی  با بیان اینکه در گذشته حضور ژاپن در بازار ایران تنها در قالب واردات خودرو بوده است، گفت: تعامل و همکاری با صنعت خودرو و قطعه سازی ژاپن، سبب خارج شدن از فضای تک‌بعدی، افزایش بهره‌وری و ارتقاء کیفی صنعت خودرو و قطعه سازی ایران خواهد شد.

  رضوی اظهار کرد: همکاری با شرکت های قطعه سازی ژاپنی از طریق روش‌های مختلف سرمایه گذاری در ایران زمانی برای قطعه سازان داخلی معنا خواهد داشت که بدانند دستاورد و حاصل نهایی این سرمایه‌گذاری، دستیابی به بازارهای بین المللی صادراتی از جمله صادرات قطعه به ژاپن خواهد بود. همانند همکاری مکزیک و ژاپن که در نهایت منجر به حضور موفق صنعت خودرو و قطعه سازی مکزیک در بازار امریکا شد و تحت این شرایط آمادگی خود را برای همراهی و جلب همکاری مقامات داخلی مرتبط با قطعه سازی خودرو اعلام  کردند.

  در پایان با توجه به پیشینه همکاری‌های موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی در بهره‌گیری از خدمات جترو ، زمینه ادامه این همکاری‌ها و برگزاری جلساتی در این زمینه از سوی دوطرف مورد استقبال قرار گرفت و توافق شد در جلسات آتی جزییات آن مورد بحث و تبادل نظر قرار گیرد.

  برچسب ها
  کرمان موتوراکستریم
  مطالب مرتبط