رضایی روشنپیت استاپمدیران خودروکارمانیا

گزارش هفتگی بورس- خودرو؛

باک خودرویی‌های تالار با بنزین سوپر پُر شد

عصر خودرو- گروه خودرویی در هفته سوم بهمن ماه همچنان درگیر مسئله هزینه های تولیدو زیانی که از ابتدای سال گریبان گیر این گروه شده، هر چند که این هفته دولت اعلام کرد قرار است ۴ هزار میلیارد تومان تسهیلات اعتباری به خودروسازها جهت پرداخت مطالبات قطعه سازان پرداخت کند شاهد بهبود شرایط در این گروه بودیم.

باک خودرویی‌های تالار با بنزین سوپر پُر شد
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از میزان، گروه خودرویی در هفته سوم بهمن ماه همچنان درگیر مسئله هزینه های تولیدو زیانی که از ابتدای سال گریبان گیر این گروه شده، هر چند که این هفته دولت اعلام کرد قرار است 4 هزار میلیارد تومان تسهیلات اعتباری به خودروسازها جهت پرداخت مطالبات قطعه سازان پرداخت کند شاهد بهبود شرایط در این گروه بودیم.

  به علاوه این صنعت تحت فشارهای جانبی به ویژه در بخش تولید و مالی است به همین دلیل روند قیمت سهام ها به چند گروه قطعه سازی روند منفی به خود گرفت.

  روند معامله 5 گروه سایپا، پارس خودرو، زامیاد، گروه بهمن، ایران خودرو به شرح زیر است:

  *سایپا (خساپا)

  سهام گروه سایپا در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از 7 هزار و 24 سهم در انتهای هفته گذشته به 3 هزار و 544 سهم اُفت کرد و حجم از 108 میلیون و 12 سهم با کاهش به 47 میلیون و 303 سهم رسید.

  در ابتدای هفته این با ریزش 3.43 درصدی روبرو شد که این روند در پایان هفته ادامه و به روند نزولی 1.28 درصدی رسید.
   

   

  *ایران خودرو (خودرو)

  سهام گروه ایران خودرو در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت 2 هزار و 460 سهم در ابتدای هفته به یک هزار و 425 سهم کاهش یافت و حجم از 27 میلیون و 674 سهم با اُفت به 14 میلیون 378 سهم رسید.

  در ابتدای هفته این سهم با روند منفی 1.87 درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته ادامه و به کاهش 2.02 درصدی رسید.

   

  *زامیاد (خزامیا)

  سهام گروه زامیاد در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت یک هزار و 193 سهم در ابتدای هفته به یک هزار و 627 سهم رشد کرد و حجم از 16 میلیون و 594 سهم با روند صعودی به 21 میلیون و 93 سهم رسید.

  در ابتدای هفته این سهم با روند نزولی 1.24 درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته ادامه و به اُفت 1.8 درصدی رسید.
   

   

  *سایپا دیزل (خکاوه)

  سهام گروه سایپا دیزل در هفته جاری مورد معامله قرار نگرفت.

   

  *پارس خودرو (خپارس)

  سهام گروه پارس خودرو در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت 2 هزار و 17 سهم در ابتدای هفته به یک هزار و 825 سهم کاهش یافت و حجم از 28 میلیون و 138 سهم با رشد به 28 میلیون و 872 رسید.

  در ابتدای هفته این سهم با روند نزولی 1.81 درصدی روبرو شد که این روند در پایان هفته ادامه و به کاهش 0.88 درصدی رسید.

   

  *گروه بهمن (خبهمن)

  سهام گروه بهمن در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از 609 سهم در ابتدای هفته به 625 سهم در پایان هفته افزایش یافت و حجم از 12 میلیون و 652 با رشد به 13 میلیون و 184 سهم رسید.

  در ابتدای هفته این سهم بدون تغییر که این روند در پایان هفته متوقف و به رشد 0.1 درصدی رسید.
   

  *ایران خودرو دیزل (خاور)

  سهام گروه ایران خودرو دیزل در هفته جاری مورد معامله قرار نگرفت.

  همایون دارابی کارشناس بازار سرمایه بیان کرد: گروه خودرویی همچنان درگیر مسئله هزینه های تولیدو زیانی که از ابتدای سال گریبان گیر این گروه شده است، هر چند که این هفته دولت اعلام کرد قرار است 4 هزار میلیارد تومان تسهیلات اعتباری به خودروسازها جهت پرداخت مطالبات قطعه سازان پرداخت کند شاهد بهبود شرایط در این گروه بودیم.

  وی در ادامه افزود: همچنان این صنعت تحت فشارهای جانبی به ویژه در بخش تولید و مالی است به همین دلیل روند قیمت سهام ها به چند گروه قطعه سازی روند منفی به خود گرفت.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط