رضایی روشنپیت استاپمدیران خودروکارمانیا

تحول در کالبد ناوگان حمل‌ونقل آنلاین شهری استارت خورد

عصر خودرو- در حالیکه پیش از این خبر احتمال گذار و زمینه‌چینی ارائه خدمات یکی از شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات حمل‌ونقل آنلاین داده شده بود، اکنون تغییر رویه آن محرز شده و در بازار رقابتی این حوزه اقدام به نوسازی ناوگان خودرویی خود کرده است.

تحول در کالبد ناوگان حمل‌ونقل آنلاین شهری استارت خورد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از تسنیم ،  روز گذشته با انتشار گزارشی مبنی بر اینکه  تاکسی‌های آنلاین با رفع دو شکست بازاری در مقایسه با رقبای سنتی‌شان، به شکلی روزافزون محبوب شدند تا جاییکه بستر سنتی را نیز به تکاپو انداختند تا وارد این رقابت شود اما این روزها شاهد نوعی تحولات زیرپوستی در روند فعالیت این برنامه‌ها هستیم، خبر از تغییر و تحولات زیر پوستی در حوزه حمل‌ونقل آنلاین دادیم.

  نخستین شکست بازاری، «شکست هماهنگی یا Coordination Failure» بین راننده و مسافر است؛ به این صورت که در بازار قدیمی مسافر و راننده هماهنگی سازمان‌یافته و منظمی نداشتند و همین خود منجر به تحمیل هزینه‌های قابل توجهی به هر دو راننده و متقاضی می‌شد.

  دومین نمود شکست بازار، مسئله «انتخاب معکوس یا Adverse Selection» است که در سیستم جدید به خوبی رعایت شده است؛ به این صورت که در سیستم جدید متقاضی سفر، اطلاعات کافی راجع به عرضه‌کننده سفر داشته و این خود شفافیت را در بازار افزایش داده است.

  حال با گذشت یک روز از انتشار آن گزارش، روابط عمومی یکی از شرکت‌های فعال در حوزه حمل‌ونقل آنلاین اعلام کرده «مدتی است با بروزرسانی اپلیکیشن و سامانه خودرو‌ها به‌عنوان نخستین ارائه‌دهنده سامانه تاکسی‌های رسمی شهری بیش از 90 درصد از ناوگان خود را برای رفاه حال همراهان به خودروهای پژو و سمند تجهیز کرده‌ایم.»

  در گزارش قبلی تسنیم گفته شده بود که مدتی است ارائه خدمات کارپینو از آن شور و هیجان افتاده و حتی ناوگان تاکسی‌های شهری نیز که سعی بر انتقال تجارب جذاب سفر با این پلت‌فرم و جا انداختن فرهنگ استفاده از این اپلیکیشن را داشتند، دیگر چندان تبلیغی حول این برنامه انجام نمی‌دهند.

  البته این هم گفته شد در حالیکه فعالیت این اپلیکیشن دانش‌بنیان همچنان برقرار است اما به زعم برخی کاربران و مردم عادی، این برنامه در حال زمینه‌چینی برای یک تغییر یا به عبارتی گذار است و در حال حاضر در بازار رقابتی، ترجیح داده که با حداقل سهم، خدماتش را با چراغ خاموش ارائه کند.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط