مدیران خودروکارمانیا

محسن هاشمی:

شهرداری موظف به اخذ عوارض تردد خودروها در تونل‌های شهری است

عصر خودرو- رئیس شورای شهر تهران گفت: بر اساس ماده ۱۵۸ قانون برنامه ۵ساله دوم شهرداری تهران، شهرداری موظف به اخذ عوارض از تردد خودروها در تونل‌های شهری شده است.

شهرداری موظف به اخذ عوارض تردد خودروها در تونل‌های شهری است
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایرنا ، محسن هاشمی رفسنجانی  ضمن اشاره به انتشار اخباری درباره پولی شدن تونل‌های شهری اظهار کرد: متأسفانه انتشار این خبر، تشویش اذهان عمومی بود چرا که هنوز تا این لحظه نه لایحه‌ای است و نه اینکه شورا و شهرداری در این زمینه برنامه‌ای دارند.

  وی تصریح کرد: مدیریت شهری در حال حاضر برنامه‌ای برای اخذ پول برای تردد خودروها از تونل‌های شهری ندارد که البته پولی شدن تونل‌ها مربوط به قانون برنامه دوم توسعه است.

  رئیس شورای شهر تهران تصریح کرد: در ماده 158 برنامه 5ساله دوم شهرداری تهران، شهرداری موظف است به‌منظور کاهش ازدحام ناشی از تردد وسایل نقلیه شخصی در بزرگراه‌ها، کاهش آلودگی هوای ناشی از تردد بی‌مورد خودروهای شخصی و افزایش اقبال به وسایل حمل‌ونقل عمومی همچنین دریافت هزینه ساخت زیرساخت‌های حمل‌ونقل درون‌شهری از قبیل پل‌ها و تونل‌ها از استفاده‌کنندگان شخصی آنها، ضمن فراهم کردن زیرساخت‌ها و پیش‌بینی سازوکار اجرایی، لایحه اخذ هزینه‌های استفاده از این زیرساخت‌ها را، در سال اول برنامه به شورا و پس از تصویب به ایجاد سامانه قیمت‌گذاری بزرگراه‌ها، زیرساخت‌های حمل‌ونقل و محدوده طرح ترافیک تا پایان سال دوم برنامه اقدام کند و درآمد حاصل از این موضوع را به‌منظور توسعه حمل‌ونقل ریلی پاک استفاده کند.

  هاشمی بیان کرد: ماده اشاره‌شده کاملاً روشن و شفاف است و برای تنویر افکار عمومی باید عنوان شود که در واقع پولی شدن تونل‌ها مربوط است به دوران مدیریت شهری گذشته و به دوره قالیباف برمی‌گردد.

  وی در پایان گفت: در تبصره ماده 158 قانون برنامه 5ساله دوم شهرداری تهران آمده است "شهرداری باید نظام تعرفه ورود به محدوده طرح ترافیک را بر اساس زمان ماندگاری در محدوده و دفعات ورود اصلاح کند".
  این اظهارات محسن هاشمی در حالیست که پیش از این وی گفته بود: "به شهروندان تهرانی این اطمینان را می‌دهم که شهرداری هیچ‌ برنامه‌ای برای اخذ عوارض در تونل‌های شهری تهران ندارد!".

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   دکه مطبوعات
   • شماره ۴۳۶
   • شماره ۴۳۵
   • شماره ۴۳۴
   • شماره ۴۳۳
   • شماره ۴۳۲
   • شماره ۴۳۰
   • شماره ۴۲۹
   • شماره ۴۲۷
   • شماره ۴۲۶
   آخرین بروزرسانی ۱۶ روز پیش
   آرشیو