مدیران خودروکارمانیا

بررسی طرح توسعه شرقی خط ۲ متروی تهران

عصر خودرو- مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه، از تلاش جهت انتخاب شرکت مشاور ذی صلاح جهت بررسی طرح توسعه شرقی خط ۲ مترو تهران خبر داد.

بررسی طرح توسعه شرقی خط ۲ متروی تهران
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۴:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایسنا،  علی امام  با اشاره به احداث ترمینال جدید شرق تهران در منتطقه سرخه حصار گفت: به دنبال انتقال ترمینال مسافربری شرق از محل کنونی (سه راه تهرانپارس) به محدوده سرخه حصار، طرح توسعه شبکه حمل و نقل ریلی درون شهری جهت ارائه سرویس های خدمات رسانی به مراجعان این ایستگاه تبادل سفر ضروری به نظر می رسد. قطعاً بعد از افتتاح ترمینال جدید شرق، تقاضای سفر به محل ترمینال افزایش یافته و این امر ایجاب می‌کند که احداث پایانه سرخه حصار و پارکینگ قطارهای مترو نیز در دستور کار قرار گیرد.


  بنا براعلام روابط عمومی شرکت مترو، وی در مورد شرایط اجرای این طرح افزود: در حال حاضر مشغول انتخاب مشاور واجد شرایط برای انجام طراحی لازم هستیم تا طرح نهایی استحصال شود. البته ذکر این نکته ضروری است که خوشبختانه در سالهای گذشته خط 2 مترو تا فرهنگسرای اشراق توسعه یافته و با عنایت به وجود زیرساختهای مناسب، امتداد شرقی خط 2 تا ترمینال جدید شرق با هزینه ای معقول و منطقی امکانپذیر است. ضمن اینکه باید توجه داشت تأخیر در این زمینه اصلاً جایز نیست چرا که در صورت آغاز بهره برداری از ترمینال جدید مسافربری تهران، انتظار شهروندان قطعاً بهره مندی از سیستم یکپارچه حمل و نقل عمومی و دسترسی آسان و بدون دردسر به مترو است. به همین دلیل یکی از اولویت‌های طراحی شرکت مترو در سال 97 را توسعه شرقی خط 2 قرار داده‌ایم و به اهمیت آن کاملاً واقف هستیم.

  انتهای پیام

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط