رئیس پلیس راهور ناجا خبر داد

محدودیت دو هفته‌ای خودروهای سنگین در مرزهای ایلام و خوزستان همزمان با اربعین

عصر خودرو- رئیس پلیس راهور ناجا از محدودیت تردد کامیون‌ها به استثناء کامیون‌های حامل مواد فاسد شدنی یک هفته قبل و بعد از اربعین حسینی در مرزهای استان‌های ایلام و خوزستان خبر داد.

محدودیت دو هفته‌ای خودروهای سنگین در مرزهای ایلام و خوزستان همزمان با اربعین
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۵ - ۲۲:۱۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو»به نقل از ایسنا، سردار مهری در جمع خبرنگاران در تشریح تدابیر پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا برای اربعین حسینی و تردد زائران اباعبدالله الحسین از سه مرز موجود به کشور عراق گفت: نیروی انتظامی در دو بعد ترافیکی و انتظامی برای تردد زائرین و ورود خروجشان از مرزهای مهران، شلمچه و چزابه تدابیر ویژه‌ای را اتخاذ کرده است.

  وی افزود: استان‌های خوزستان و ایلام که مسئولیت پذیرایی زائرین را بر عهده دارند به عنوان خط مقدم طرح‌های ترافیکی محسوب می‌شوند و استان‌هایی همچون کرمانشاه، همدان و مرکزی که در مسیر تردد به مرزهای کشورمان با کشور عراق قرار گرفته‌اند نیز برنامه‌های ویژه‌ای برای آنها اتخاذ شده است.

  وی با اشاره به به کارگیری 1200 نفر نیروی کمکی برای برقراری نظم در رفت و آمد زائرین تاکید کرد: بیش از 500 تیم خودرویی و موتوری برای کنترل تردد در مسیرهای منتهی به سه مرز شلمچه، مهران و چزابه در نظر گرفته شده است. همچنین کمیته هماهنگی اجرای طرح‌های ترافیکی اربعین تشکیل شده تا هماهنگی لازم میان دستگاه‌های امدادی و خدماتی از جمله اورژانس، هلال احمر، وزارت کشور و ستاد مرکزی اربعین ایجاد شود.

  وی به محدودیت دو هفته‌ای تردد کامیون‌ها اشاره کرد و افزود: یک هفته قبل و بعد از اربعین در مرزهای استان‌های ایلام و خوزستان تردد کامیون‌ها به استثناء کامیون‌هایی که مواد فاسد شدنی را حمل می‌کنند ممنوع خواهد بود.

  رئیس پلیس راهور ناجا از استقرار تیم‌ها و واحدهای اجرایی دستگاه‌های امدادی و خدماتی در مسیر تردد زائرین از بیستم آبان ماه سال جاری خبر داد و افزود: دستگاه‌های امدادی و خدماتی که از مرکز برای تقویت بنیه دو استان ایلام و خوزستان تیم‌ها و واحدهایی را به این استان‌ها اعزام می‌کنند برای هماهنگی جلساتی را با حضور نمایندگانشان خواهند داشت. قطعا امسال با اقدامات عمرانی انجام شده برای ایمن سازی تردد زائرین برنامه ریزی دقیقی انجام شده است تا همایش اقتدار شیعیان در سراسر جهان به نمایش گذاشته شود و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و مردم کشورمان نیز به بهترین شکل ممکن به نمایش گذاشته شود.

  سردار مهری به ساخت پارکینگ در استان‌های ایلام و خوزستان اشاره کرد و افزود: خوشبختانه امسال با ایجاد پایانه برکت در مسیر مهران به سمت پایانه مرزی زائران می‌توانند از اتوبوس‌های ویژه برای حرکت به سمت مرز مهران استفاده کنند. فاصله شهر مهران تا پایانه مرزی حدود 11 کیلومتر است که زائران برای طی این مسیر می‌توانند از اتوبوس‌های شهری استفاده کنند.

  در ادامه کشاورزی، رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای وزارت راه نیز در تشریح اقدامات وزارت راه برای تسهیل در تردد زائرین اربعین حسینی گفت: پیش بینی می‌شود امسال رشد 25 درصدی زائرین را داشته باشیم که اگر این زائران بخواهند همگی از مرز مهران استفاده کنند قطعا مشکلات و معضلات بسیاری خواهیم داشت. امیدواریم زائرین استان‌ها بر اساس تصمیمات مشخص شده از مناسب‌ترین مرز برای تردد به کشور عراق استفاده کنند.

  وی افزود: مرز شلمچه برای تردد زائرین اتباع سایر کشورها در نظر گرفته شده و سازمان‌های حج استان‌ها نیز ضمن اطلاع از تقسیمات انجام شده امیدواریم با کمک به وزارت راه موجب تسهیل در تردد زائرین شوند.

  وی تاکید کرد: به شهروندانی که قصد عزیمت به کشور عراق را دارند پیشنهاد می‌کنیم حتما برای اخذ ویزا از طریق سامانه سما اقدام کنند تا در صدور ویزای آنها مشکلی ایجاد نشود.

  وی ادامه داد: امسال در حد توان کارهای عمرانی برای تسهیل رفت و آمد در دو استان خوزستان و ایلام انجام شده و نسبت به سال گذشته پارکینگ‌های بیشتری ساخته شده است. قطعا تردد زائرین از پارکینگ‌ها به سمت مرز با اتوبوس‌های شرکت واحد انجام خواهد شد و از تردد وسائل نقلیه شخصی به سمت مرزها خودداری خواهد شد.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • ۴۷۰
  • ۴۶۹
  • ۴۶۸
  • ۴۶۷
  • ۴۶۶
  • ۴۶۴
  • ۴۶۳
  • ۴۶۲
  • ۴۶۱
  آخرین بروزرسانی ۹ روز پیش
  آرشیو