مدیران خودروکارمانیا

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا اعلام کرد

احتمال صادرات خودروهای قاچاق به جای انهدام

عصر خودرو- سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز درباره برگزاری مزایده برای صادرات خودروهای قاچاق به جای انهدام آنها گفت: کالاهای قاچاقی که امکان صادرات آنها فراهم باشد، اولویت با صادرات است و در مورد خودروهای قاچاق نیز ممکن است چنین تصمیمی گرفته شود.

احتمال صادرات خودروهای قاچاق به جای انهدام
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایسنا ، قاسم خورشیدی  در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود می‌توانیم به جای انهدام انواع کالاهای مصرفی، آنها را در اختیار اقشار محروم جامعه قرار دهیم، گفت: این سخن از چند نظر مردود است؛ چرا که اقشار محروم جامعه حق دارند مانند سایرین از کالاهایی استفاده کنند که از نظر بهداشتی و ایمنی تایید شده باشند، در نتیجه این درست نیست که کالاهای قاچاق مکشوفه را که بسیاری از آنها مجاز نیستند و تاریخ مصرف‌شان گذشته است را برای مصرف به اقشار محروم جامعه تخصیص دهیم.

  سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز اظهار کرد: از نظر اقتصادی هم محرومین در سبد تقاضای کل قرار دارند و نمی‌توان بخشی از تقاضای کل را با کالای قاچاق تامین کرد.

  خورشیدی با طرح این سوال که باید با قاچاق کالا مبارزه کنیم، گفت: با قاچاق کالا مبارزه می‌کنیم، چون که ورود این کالاها در چرخه مصرف به تولید، اشتغال، سرمایه‌گذاری و تجارت قانونی ما و همچنین بهداشت عمومی آسیب می‌زند و ما وظیفه داریم از این مقولات حمایت کنیم.

  او افزود: قاعدتا وقتی کالاهای قاچاق از طرق مختلف وارد بازار و چرخه مصرف می‌شوند اقتصاد کشور در قالب تولید و تجارت، بهداشت و ارزش‌های عمومی در معرض آسیب قرار می‌گیرد، در نتیجه عقل سلیم مانع ورود این کالاها به چرخه مصرف می‌شود.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر