مدیران خودروکارمانیا

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران خبر داد:

اسقاط بیش از ۱۰ هزار خودروی فرسوده در سال۹۵

عصر خودرو- مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: ۱۰ هزار و ۵۰۰ خودروی فرسوده امسال از رده خارج می‌شود.

اسقاط بیش از ۱۰ هزار خودروی فرسوده در سال۹۵
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر خودرو»به نقل از ایسنا، محمد هادی حیدرزاده امروز دوشنبه در نشست خبری ضمن تبریک میلاد امام رضا(ع) و در خصوص وضعیت آلودگی هوای تهران گفت: از سال 91 تا 94 رشد نسبی در بهبود کیفیت هوای تهران داشته‌ایم. در سال 91 و 92 سه روز پاک و در سال 94، 21 روز پاک داشته‌ایم.

  وی ادامه داد: این روند رو به رشد با سرعت ولی با شیب کم رو به افزایش است.

  حیدرزاده در این نشست گفت: روزهای سالم پایتخت در سال 92، 202 روز در سال 93، 233 روز در سال 94، 233 گزارش شده است. همچنین تعداد روزهای ناسالم برای گروه‌های حساس در سال 92، 148 روز در سال 93، 112 روز و در سال 94، 105 روز بوده است.

  مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران ادامه داد: تعداد روزهای ناسالم برای همه گروه‌ها در سال 92، 12 روز و در سال 94، پنج روز بوده است. همچنین تعداد روزهای بسیار ناسالم در سال 91، یک روز و در سال 94، هیچ روز ناسالمی را نداشته‌ایم.

  حیدرزاده گفت: مشکل آلودگی هوای استان تهران در فصل بهار و تابستان به خاطر طوفان‌ها و در پاییز و تابستان به دلیل وارونگی دما بوده است.

  حیدرزاده با بیان اینکه در استان تهران توزیع سوخت بنزین یورو4 انجام می‌شود، تصریح کرد: در شهر تهران 98 درصد توزیع یورو4 داریم.

  حیدرزاده در خصوص از رده خارج کردن خودروهای فرسوده نیز گفت: با توجه به مشکلات اقتصادی در سال 91، 149 هزار خودروی فرسوده از رده خارج شده است. همچنین در سال 94، 260 هزار خودروی فرسوده از رده خارج شده و قرار است تا پایان سال 95، 10 هزار و 500 خودروی فرسوده دیگر از رده خارج شود.

  اجرای طرح ملی کهاب در 232 جایگاه سوخت

  وی درباره طرح ملی کهاب برای صرفه‌جویی اقتصادی در مصرف سوخت نیز گفت: تعداد جایگاه سوخت که این طرح در آن ها اجرا شده است 232 جایگاه بوده است؛ همچنین 20 جایگاه دیگر در حال اجرا است و 13 جایگاه قابلیت اجرا شدن کهاب را ندارند.

  حیدرزاده با بیان اینکه به منابع ثابت در بحث آلایندگی توجه نمی شود گفت: منابع ثابت، آلایندگی قابل توجهی دارند و یکی از مشکلات در بحث منابع ثابت استفاده از سوخت های آلاینده است.

  وی ادامه داد: تعداد 300 واحد صنعتی از سال 93 به بعد به سمت گازسوز کردن رفته اند و در سال 94 به این تعداد 245 واحد اضافه شده است و امیدواریم تا پایان سال 95 تعداد به دو برابر افزایش پیدا کند.

  مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران بیان کرد: در استان تهران و البرز مجموعا 9000 واحد صنعتی داریم که از گاز استفاده می‌کنند ولی ظرفیت صنایعی که می‌توانند از گاز استفاده کنند 5000 واحد است.

  شناسایی  1193 واحد صنعتی زیرزمینی در استان تهران

  وی با بیان اینکه در بحث منابع ثابت در دو بخش آلودگی هوا و پسماند و فاضلاب پایش‌های مستمری را داشته‌ایم گفت: 8664 واحد صنعتی در سال 94 پایش شده است و4067 واحد اخطاریه گرفته اند، همچنین گفت: در پایش ها تعداد 1193 واحد صنعتی جدید نیز شناسایی کرده‌ایم که به صورت صنایع زیرزمینی و نامحسوس فعالیت می‌کنند و همچنین 826 واحد متعهد شدند که اصلاحیه انجام دهند.

  حیدرزاده ادامه داد: استان تهران فاقد مجموعه مدیریت پسماند است ولی قرار است در شهرستان ری مجموعه پسماند ویژه راه اندازی شود و در مجموع پسماند ویژه استان تهران به مجموعه مدیریت پسماند ساوه، قزوین و البرز می رود. همچنین در سال 95 در استان تهران 422 واحد مشکل پساب داشته اند، 196 مورد مشکل آلودگی هوا را حل کرده اند و 949 مورد پرونده حقوقی تشکیل شده است و 91 واحد پلمپ شده است.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • شماره ۴۳۳
    • شماره ۴۲۲
    • شماره ۴۲۲
    • شماره ۴۱۰
    • شماره ۴۰۹
    • خودرو امروز پلاس
    • خودرو امروز
    • شماره ۴۰۵
    • شماره ۴۰۵
    آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
    آرشیو