کارمانیا

رئیس انجمن صنفی واردکنندگان خودرو:

هزینه صادرات مجدد ۱۳ خودروی لوکس قاچاق از قیمت آنها بیشتر می‌شود

عصر خودرو- رئیس انجمن صنفی کارفرمایی واردکنندگان خودرو موضع صریح این انجمن را امحاء و از بین بردن کالای قاچاق دانست و گفت: طبق بررسی‌های صورت گرفته، هزینه صادرات مجدد ۱۳ خودروی لوکس قاچاق از قیمت آنها بیشتر می‌شود.

هزینه صادرات مجدد ۱۳ خودروی لوکس قاچاق از قیمت آنها بیشتر می‌شود
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از  تسنیم، میثم رضایی رئیس انجمن صنفی کارفرمایی واردکنندگان خودرو از امحاء و نابودی 13خودروی لوکس قاچاق حمایت کرد و آن را درس عبرتی برای قاچاق چیان ریز و درشت کشور دانست.

  وی با بیان اینکه رسیدگی به پرونده خودروهای لوکس قاچاق از سال گذشته آغاز شده و در حال حاضر شاهد اعلام حکم آن هستیم، افزود: موضع صریح این انجمن، امحاء و از بین بردن کالای قاچاق است. موضوع صادرات این خودروها و یا فروش قطعات آن نیز در نهادهای متولی و دخیل در این پرونده بررسی شده است که به این نتیجه رسیدند، هزینه صادرات این خودروها از قیمت خودرو بیشتر می شود.

  رضایی ادامه داد: موضوع فروش قطعات و لوازم یدکی این خودروها در بازار داخلی نیز به دلیل شبهه در ایجاد فساد، از دستور کار مسئولان امر خارج و در نهایت تصمیم بر امحای این خودروهای قاچاق در استان فارس گرفته شده است.

  وی با اعلام اینکه متهم این پرونده یک نفر است، تصریح کرد: از 13 خودروی بنز، پورشه، رنجروور و ب.ام.و، تعداد 12 خودرو در استان فارس و یک دستگاه از این خودروها در استان اصفهان کشف و ضبط شده است.

  رئیس انجمن صنفی کارفرمایی واردکنندگان خودرو، برخورد قاطع با قاچاقچیان و از بین بردن اجناس کلان قاچاق در پیش چشم مردم را خط جدیدی برای مبازره با قاچاق کالا و ارز دانست که به تازگی از سوی مسئولان و متولیان امر ترسیم شده است.

  به گفته رضایی، قبل از این، سرنوشت کالاهای غیر فسادپذیر مکشوفه قاچاق، یا ماندن در انبارهای سازمان امول تملیکی بود، یا به مزایده گذاشته می‌شد و یا آن طور که اخیرا اعلام شده امکان صادرات مجدد آنها فراهم می‌شد.

  وی ادامه داد: وقتی کالای قاچاق از طریق سازمان اموال تملیکی دوباره فروخته شده و به بازار می‌آید قاچاقچیان آنها را خریده و کنار کالای قاچاق خود به بازار عرضه می‌کنند و به عبارت دیگر کالای قاچاق خریداری شده از سازمان اموال تملیکی، به نوعی نقش پوشش در مورد کالای قاچاق کشف نشده را ایفا می کند.

   

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۰۱
  • شماره ۴۰۱
  • شماره ۴۰۰
  • شماره ۴۰۰
  • شماره ۳۹۹
  • شماره ۳۹۹
  • شماره ۳۹۶
  • شماره ۳۹۶
  • شماره ۳۹۵
  آخرین بروزرسانی ۵ روز پیش
  آرشیو