فونیکسریمکسبهتام

خودرو بدون راننده با بهره‌گیری از کینکت

عصر خودرو- به‌تازگی گروهی از متخصصان تئوری ویژه‌ای را ارائه کرده‌اند که به‌موجب آن می‌توان از سیستم کنترل غیر لمسی کینکت برای بهبود عملکرد خودروهای بدون راننده استفاده کرد.

خودرو بدون راننده با بهره‌گیری از کینکت
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۰:۰۰

  به گزارش  پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایتنا ، به‌تازگی یک مقاله علمی بسیار جالب و چالشی در ژورنال بین‌المللی حسگرها (تحت نظارت استاندارد IEEE) منتشر شده است که شاید دروازه‌های جدیدی را بر روی خودروهای بدون راننده بگشاید.

  به‌موجب محتوای این مقاله می‌توان از ابزارهای جانبی کنسول‌های بازی‌های کامپیوتری برای بهینه‌سازی عملکرد این خودروها استفاده کرد.

  این دانشمندان با بررسی ساختار حرکتی سیستم کینکت از کنسول‌های سری اکس باکس شرکت مایکروسافت به این نتیجه رسیده‌اند که می‌توان از این دستگاه برای شناسایی اشیا موجود در مسیر حرکت خودرو بدون راننده استفاده کرد.

  البته این امر به این معنی نیست که تنها با گذاشتن یک عدد کینکت در جلو خودرو بتوان به این دستاورد بزرگ نائل شد بلکه تئوری ارائه شده توسط این دانشمندان بسیار پیچیده محسوب می‌شود و مسلما بدون خواندن اصل مقاله یاد شده درک این محتوا غیرممکن خواهد بود.

  شایان‌ ذکر است که این تئوری هنوز با مشکلات زیادی دست‌به‌گریبان است که برای نمونه می‌توان به عدم امکان حساب کردن صد در صد بر روی رسیدن امواج ارسالی توسط کینکت به مقصد مدنظر اشاره کرد که تا رفع نشدن آن نمی‌توان انتظار عملیاتی شدن این پروژه را کشید.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط