کارمانیا

معاون اجرایی رئیس جمهور:

افزایش آمار اسقاط خودروهای فرسوده با اقدامات ستاد سوخت

عصر خودرو : معاون اجرایی رئیس جمهور با ابراز خرسندی از افزایش آمار اسقاط خودروهای فرسوده گفت: جلوگیری از فروش برگه اسقاط و تشویق واردکنندگان به اسقاط خودروی فرسوده و درصد رشد اسقاط خودرو نسبت به سالهای قبل، از اقدامات موثر رئیس سابق ستاد بوده است.

افزایش آمار اسقاط خودروهای فرسوده با اقدامات ستاد سوخت
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از فارس، در مراسمی که در محل نهاد ریاست جمهوری و به منظور معارفه سید علی حسینی به عنوان سرپرست ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور  و تقدیر از خدمات علیرضا فیض بخش رییس سابق این ستاد برگزار شد، محمد شریعتمداری، معاون اجرایی رئیس جمهور گفت: ستاد نه جایگاه اجرایی در حوزه حمل و نقل و سوخت دارد و نه جایگاه مطالعاتی، وزارتخانه های راه و شهرسازی، کشور و همینطور نفت در جایگاه این اقدامات هستند و هماهنگی بین این نهادها از وظایف ستاد است و ستاد با بررسی و ارزیابی مصوبات می تواند بستر اجرا را برای آنها مهیا نماید.

  وی با اظهار تاسف از مشکلات و عارضه های مالی که در گذشته گریبان‌گیر ستاد بوده است، اظهار داشت: موقعیت ارزشمند ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت به کفایت مورد بهره برداری قرار نگرفته است و یکی از مهمترین دلایل آن، پیشینه مسائل مالی بود که در این ستاد در گذشته وجود داشت و حتی هنوز هم برخی از مسئولان، ستاد را با این اتفاقات به یاد می آورند.

  شریعتمداری ضمن تقدیر و تشکر از خدمات شایسته علیرضا فیض بخش با اشاره به استعفای رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت گفت: در زمان تصدی ایشان، اقدامات موثری صورت گرفته است که اگر مشکلات مالی و اداری به میراث رسیده از گذشته نبود این فعالیت ها  انعکاس بیشتری می داشت.

  معاون اجرایی رئیس جمهور با ابراز خرسندی از افزایش آمار اسقاط خودروهای فرسوده و تلاش هایی که در خصوص کم کردن تصدی دولت در بخش خروج خودرو های فرسوده صورت گرفته است، افزود: جلوگیری از فروش برگه اسقاط و تشویق واردکنندگان به اسقاط خودروهای فرسوده و درصد رشد اسقاط خودرو ها نسبت به سالهای قبل، از اقدامات موثر مهندس فیض بخش بوده است و این حرکت قابل توجه و مورد نظر است.

  وی ضمن تاکید بر انتقال برخی از وظایف ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت به وزارت صنعت ، معدن و تجارت خاطر نشان کرد ؛ تشکیل یک اتحادیه منسجم در حوزه اسقاط و بازیافت تحت نظارت وزارتخانه صنعت معدن و تجارت از نیازهای اسقاط خودروهای فرسوده است و این موضوع می تواند به سرعت خروج خودرو های فرسوده کمک نماید.

  در ادامه این مراسم علیرضا فیض بخش ضمن اشاره به تلاش هایی که در زمان تصدی ریاست ستاد داشته است گفت: فرصت خدمت به مردم و کشور را بسیار ارزشمند است و خوشبختانه در این مدت تلاش کردم در چارچوب خدمت به مردم و نظام قدم بردارم و ضمن برطرف نمودن مشکلات درونی و بیرونی ستاد، اقدامات مناسبی در چارچوب وظایف ستاد انجام دهم.

  وی با اشاره به کسب رکورد اسقاط خودروهای فرسوده در سال 93 و ادامه این روند در سال جاری گفت: با توجه به افزایش تعداد خودروهای فرسوده  در طی سالهای آتی، ضمن اینکه نیاز به روش های جدیدی برای سرعت بخشیدن به این امر می باشد تلاش کردیم با شکستن انحصار تعداد مراکز اسقاط و بررسی کارشناسی لزوم افزایش و ظرفیت سنجی در کارگروه تخصصی، افزایش تعداد این مراکز را مصوب نمایم تا زمینه سرعت بخشیدن به روند اسقاط و دسترسی بهتر مردم و دریافت خدمات مناسب ایجاد شود.

  فیض بخش معادل سازی برگه های اسقاط خودروهای سنگین را که در دولت مصوب گردیده است را از دیگر اقدامات انجام شده در این راستا دانست و افزود: در زمینه خروج خودروهای فرسوده سنگین و مینی بوس نیز اقداماتی خوب در حال انجام است که پیش بینی می شود این روند رو به افزایش باشد.

  رییس سابق ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت به ساماندهی کارت های سوخت قبل از قطع سهمیه ها و پیشنهادات ستاد بعد از آن اشاره کرد و یادآور شد؛ ستاد پیشنهاداتی به دولت در مورد تداوم استفاده از کارت های سوخت داده است که در کمیته های تخصصی با دستگاه های مرتبط در حال بررسی بیشتر است تا تداوم مدیریت نرم افزاری  بر نظام مصرف سوخت ادامه یابد.

  وی در پایان گزارش خود از اقدامات صورت گرفته در ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت افزود: ایمنی در حمل و نقل، استفاده از سامانه های پرداخت الکترونیکی در مبادی بزرگراهی و بررسی زمینه های افزایش سهم حمل و نقل عمومی را از دیگر  اقدامات ستاد در حوزه های حمل و نقل اعلام کرد.

  وی اظهار داشت : ورود هر تکنولوژی جدید می تواند با تبعاتی همراه باشد و نیاز است پیش از آن مطالعاتی قابل قبول صورت گیرد و این در خصوص ورود خودرو های برقی و هیبریدی بسیار صادق است و به همین منظور اولین سمپوزیوم خودروهای برقی و هیبریدی با همکاری ستاد برگزار شد که منتج به گزارشاتی شد که به دولت اعلام گردید و امیدواریم مورد استفاده قرار گیرد.

  فیض بخش ضمن آرزوی موفقیت برای سرپرست جدید ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت، مدت همکاری خود با ستاد را ارزشمند توصیه کرد و هر اقدامی در راستای اهداف نظام و خدمت به مردم را قدمی مثبت و تاثیر گذار دانست.

  شایان ذکر است با حکم معاون اجرایی رییس جمهور محمد شریعتمداری، سید علی حسینی به سمت سرپرست ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت منصوب شد.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۳
  • شماره ۴۰۳
  آخرین بروزرسانی ۵ روز پیش
  آرشیو