کارمانیا

رئیس ستاد مدیریت حمل‌ونقل و سوخت تشریح کرد

انتقال ستاد سوخت بدون تغییر در شرح وظایف

خودروهای فرسوده احتمالا به وزارت صنعت می‌رود

عصر خودرو : رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت با بیان اینکه تغییری در وظایف ستاد پس از انتقال داده نمی‌شود و ستاد عینا بدون هیچ تغییری به وزارت راه منتقل می‌شود، گفت: این احتمال وجود دارد که پس از انتقال خارج کردن خودروهای فرسوده به وزارت صنعت منتقل شود.

انتقال ستاد سوخت بدون تغییر در شرح وظایف
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۶ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از فارس، علیرضا فیض‌بخش  اظهار داشت: باید صبر کنیم تا متن کامل مصوبه دولت درباره انتقال ستاد سوخت به وزارت راه متشر شود، اما تا جایی که من براساس پیش‌نویس اولیه مصوبه در جریان هستم تغییری در وظایف ستاد پس از انتقال داده نمی‌شود و ستاد عینا بدون هیچ تغییری به وزارت راه منتقل می‌شود.

  وی در پاسخ به پرسشی درباره سرنوشت وظایف بالادستی و هماهنگ‌کننده ستاد نسبت به دستگاه‌ها گفت: استنباط من این است که هیأت دولت این وظیفه بالادستی را به یکی از وزارتخانه‌ها منتقل می‌کند، مثلاً اگر قبلاً ستاد سوخت نماینده ویژه رئیس جمهور بود  به نظر می‌رسد پس از انتقال وزارت راه این نمایندگی به‌ویژه را برعهده خواهد گرفت؛ یعنی وزارت راه علی‌رغم آنکه خود یک وزارتخانه است وظیفه بالادستی و هماهنگی بین وزارتخانه‌ها را خواهد داشت چراکه بخش اعظم قانون حمل‌ونقل باید در وزارت راه اجرایی شود.

  رئیس ستاد مدیریت حمل‌ونقل و سخوت اضافه کرد: در واقع بقیّه دستگاه‌ها از حمله وزارت نفت بیش از آنکه وظایفی در این خصوص داشته باشند از منافع این قانون و ستاد بهره‌مند هستند.

  وی تصریح کرد: مواردی چون خروج خودروهای فرسوده سرجای خود باقی می‌ماند، اما باید دید سیاست‌های وزیر راه در اجرا چه خواهد بود؛ چراکه بعضی از این سیاست‌ها که سیاست‌های اجرایی هستند و ممکن است بحث خودروهای فرسوده در راستای سیاست‌های اجرایی به دیگر بخش ها منتقل شود.

  فیض‌بخش ادامه داد: الان آنچه به وزارت راه منتقل می‌شود عینا همان ستاد و با همان وظایف و اختیارات است، اما وقتی وارد وزارت راه شد، طبعا وزیر راه سیاست‌هایی دارد که براساس آنها ممکن است بعضی فعالیّت‌های اجرایی جابه‌جا شود.

  وی افزود: درباره حمل‌ونقل و سوخت سیاست‌های کلان توسط دولت و سیاست‌های اجرایی توسط وزارت راه عملیاتی می‌شود و ممکن است بخشی از فعالیّت‌های اجرایی که ارتباطی هم با وظایف ذاتی ستاد نداشته است به دستگاه‌های مربوطه منتقل شود.

  رئیس ستاد مدیریت حمل‌ونقل و سوخت اضافه کرد: یکی از این فعالیّت‌های اجرایی که احتمال انتقال آن جدی است، خودروهای فرسوده است که به نظر من جایگاه اصلی آن وزارت صنعت، معدن و تجارت است و باید به آن وزارتخانه‌ها منتقل شود.

  وی در پاسخ به پرسشی درباره نقش سازمان حفاظت از محیط زیست در زمینه خودروهای فرسوده گفت: این کار یک کار کاملاً صنعتی و در زنجیره خودرو است و اگر این چرخه و حلقه در جای درست شکل بگیرد، مدیریت و سامان گرفتن آن آسان‌تر خواهد بود.

  به گزارش فارس، هیئت دولت در آخرین جلسه خود با انتزاع ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت از نهاد ریاست جمهوری و انتقال آن به وزارت راه و شهرسازی با عنوان «مرکز ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت» موافقت کرد.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۳
  • شماره ۴۰۳
  آخرین بروزرسانی ۵ روز پیش
  آرشیو