رضایی روشنپیت استاپمدیران خودروکارمانیا

حقوق و پاداش یک میلیارد ینی برای مدیرعامل نیسان

عصر خودرو : کارلوس قصن، مدیرعامل نیسان که یکی از بالاترین حقوق‌ها را در میان مدیران خودروسازان ژاپنی دارد، برای نخستین بار بیش از یک میلیارد ین (۸.۴ میلیون دلار) حقوق و پاداش گرفت.

حقوق و پاداش یک میلیارد ینی برای مدیرعامل نیسان
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۲ تير ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایسنا، نیسان موتور که دومین خودروساز بزرگ ژاپن است، 995 میلیون ین پاداش در سال مالی منتهی به مارس سال 2014 به قصن پرداخت کرد که چهار درصد نسبت به سال پیش از آن افزایش داشت.

  قصن از سال 2010 که رگولاتور مالی ژاپن افشای پاداشهای حداقل 100 میلیون ینی شرکتهای سهامی عام را الزامی کرد، سه بار در رتبه اول پردرآمدترین مدیران قرار گرفت اما پردرآمدترین مدیر در میان مدیران شرکتهای ژاپنی در سال گذشته نیکش آرورا، رییس سافت بانک بود که حدود 16.6 میلیارد ین دریافت کرد.

  با وجود اینکه سود نیسان یک پنجم تویوتا بود اما قصن بیش از چهار برابر بیشتر از آکیو تویودا، رییس تویوتا در سال مالی منتهی به مارس سال 2014 دریافت کرد.

  قصن در خودروساز فرانسوی رنو که با نیسان سرمایه گذاری مشترک دارد هم مدیرعامل است و در سال 2014 از این شرکت 7.2 میلیون یورو (8.17 میلیون دلار) دریافت کرد. وی همچنین رییس هیات مدیره آوتوواز، شریک روسی رنو است.

  بر اساس گزارش رویترز، قصن 61 ساله با 3.122 میلیون سهم به ارزش حدود 30 میلیون دلار بر مبنای قیمت کنونی، بزرگترین سهامدار شخصی در نیسان است.

  سود عملیاتی نیسان 18 درصد در سال مالی منتهی به 31 مارس افزایش یافت و این خودروساز پیش بینی می‌کند امسال 15 درصد رشد می‌کند.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید