رضایی روشنپیت استاپمدیران خودروکارمانیا

مدیرعامل ایران خودرو:

عاقبت همکاری با چینی ها شکست است

دنا ۲۰ روز دیگر می آید

عصرخودرو: مدیرعامل ایران خودرو در حاشیه هجدهمین نمایشگاه خودرو تبریز با تاکید بر اینکه خودروهای چینی تنها ۱۰ درصد از سبد محصولات این شرکت را تشکیل خواهند داد گفت: در واقع خودروهای چینی برای ایران خودرو در اولویت دوم و سوم قرار دارد و هدف اصلی تولید محصولات با کیفیت داخلی و همچنین ساخت خودروهایی کیفی با همکاری خارجی ها است. البته بنده شخصا معتقدم خودروسازی چین نمی تواند برای صنعت خودرو ما راهگشا باشد و نهایت کار با چینی ها به سی کی دی کاری و شکست خواهد کشید.

عاقبت همکاری با چینی ها شکست است
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۳ - ۰۳:۵۰:۳۴

  به گزارش پایگاه خبری «عصرخودرو» هاشم یکه زارع همچنین افزود: حتی اگر تحریم ها نیز لغو نشوند، ما به سمت تولید خودروهای چینی نخواهیم رفت البته از نکات مثبت شرکت های چینی استفاده خواهیم کرد اما به آنها اتکا نمی کنیم چون در صورت اتکا به چینی ها با شکست مواجه خواهیم شد. این هم که برخی عنوان کرده اند پلت فرم ایران خودرو چینی است، صحت ندارد و برداشتی اشتباه است. این جمله را از من داشته باشید که ایران خودرو می خواهد خودروساز ود حتی در صورت تداوم تحریم ها. البته اینکه بگوییم در ساخت خودرو خودکفا شده ایم حرف درستی نیست و حتی خودروسازان بزرگ دنیا نیز همه قطعات شان را خود نمی سازند. ایران خودرو هم در حال حاضر تا 70 درصد به خودکفایی رسیده است.

  وی در بخش دیگری از سخنان خود نیز درباره وضعیت تولید این روزها در ایران خودرو گفت: ما قصد داریم امسال 600 هزار دستگاه محصول را به تولید برسانیم، زیرا در حال حاضر ظرفیت نرمال شرکت در همین حدود است. البته ما برای سال بعد برنامه تولید بیش از 600 هزار دستگاه را در نظر گرفته ایم و می خواهیم به سمت تولید محصولات ایرانی برویم. در واقع اولویت اصلی ایران خودرو تولید محصولات داخلی است نه خودروهای رنو و پژو.

  یکه زارع همچنین درباره برخی اختلافات با رنو نیز تصریح کرد: رنو و پژو هر دو ما را اذیت می کنند؛ پژو به صورت مستقیم و رنو به شکلی غیر مستقیم. با این حال حرف من در مورد رنو این است که برخی توهم سرمایه گذاری این شرکت در خودروسازی ایران را دارند در حالی که رنویی ها حتی یک یورو نیز سرمایه گذاری نکرده اند. آن زمان که بحث قرارداد با رنو مطرح شد، من انتقاداتی داشتم که متاسفانه حالا شاهد آن هستیم که انتقادات مطروحه خود را نشان داده اند. الان پرسش من این است که چرا ایران خودرو توانست بدون پژو، مدل 206 را تولید کند ولی بدون رنو توانایی تولید تندر را ندارد.

  مدیرعامل ایران خودرو درباره واردات خودرو از سوی این شرکت نیز گفت: من به شخصه مخالف واردات خودرو به صورت کامل هستم و ایران خودرو نیز به دنبال چنین چیزی نیست، اما همان طور که گفتم، باید برای جا افتادن خودروهای جدید در بازار و همچنین ساخت داخل آن، ابتدا تعدادی را به صورت محدود وارد و پس از حدودا یک سال به سراغ داخلی سازی شان برویم.

  وی در پایان نیز از عرضه خودرو دنا تا 20 روز آینده خبر داد و اظهار کرد: این هم که می بینید عرضه دنا با تاخیر همراه شد به دلیل آن است که می خواهیم تمام مباحث کیفی آن را برطرف کنیم. یکه نکته را هم بگویم که هیچ خودرو چینی قابلیت رقابت با رنو را نخواهد داشت، چون دنا حداقل 15 میلیون تومان از رقبای چینی خود ارزانتر است.

  وی افزود: مدل معمولی آن زیر 50 میلیون تومان خواهد بود و مدل دنده اتومات این خودرو نیز حدود 53 میلیون تومان به فروش خواهد رسید بنابراین هیچ خودرو چینی نمی تواند با دنا رقابت کند.

  کرمان موتورپورسعید
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • شماره ۴۴۵
    • شماره ۴۴۴
    • شماره ۴۴۳
    • شماره ۴۴۲
    • شماره ۴۴۱
    • شماره ۴۴۰
    • شماره ۴۳۹
    • شماره ۴۳۸
    • شماره ۴۳۷
    آخرین بروزرسانی ۲۹ روز پیش
    آرشیو